MojAndroid

Spoločnosť OnePlus už minulý rok v novembri  uvoľnila prvú stabilnú verziu OxygenOS 13 pre smartfóny OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Odvtedy vydala niekoľko ďalších aktualizácií s opravami chýb a vylepšeniami zabezpečenia. Bohužiaľ tá posledná vám môže znefunkčniť smartfón, takže ju neinštalujte, ak vlastníte jeden zo spomínaných modelov. Informáciu priniesol portál XDA-developers.

Majitelia OnePlus 9 nedokážu po najnovšej aktualizácii spustiť svoje zariadenie

Smartfóny série OnePlus 9 prišli na trh v prvej polovici roku 2021. Ich hlavným lákadlom bol skvelý fotoaparát a rýchle nabíjanie. A tak ako je to v prípade OnePlus  obvyklé, bol prednosťou smartfónov aj odladený systém. Ten bol najprv vo verzii Android 11 a postupne bol aktualizovaný až na Android 13 v rámci nadstavby OxygenOS 13.

OnePlus 9 novinky
OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najnovšie vydanie OxygenOS 13 prinieslo problém, ktorý by mohol poškodiť tieto zariadenia. Konkrétne ide o verziu firmvéru OxygenOS 13 F.19. Ten priniesol januárovú bezpečnostnú záplatu systému Android 13 a niekoľko opráv chýb. Krátko po aktualizovaní však niektorí používatelia začali na sociálnych sieťach hlásiť, že po aktualizácii nedokážu spustiť svoje zariadenia.

OnePlus už pracuje na novej aktualizácii, ktorá problém vyrieši

Na svojich komunitných fórach OnePlus uvádza, že odvtedy stiahol aktualizáciu a zastavil jej zavádzanie. Niektorí používatelia však už možno dostali výzvu na aktualizáciu svojich zariadení, ktorú im systém už stihol stiahnuť ako inštalačný balík. Ak je to váš prípad, tak upozorňujeme, aby ste aktualizáciu neinštalovali a počkali, kým OnePlus vydá novú aktualizáciu, ktorá problém vyrieši. Spoločnosť už na nej pracuje.

Tí, ktorí si už nainštalovali aktualizáciu a nemôžu po nej spustiť smartfón, budú musieť využiť servisné stredisko, aby svoje zariadenia opravili. OnePlus tvrdí, že servis dokáže vrátiť vaše zariadenie do predchádzajúceho stavu bez straty údajov. Mali by ste tak ísť touto cestou namiesto toho, aby ste sa pokúšali samí nainštalovať staršiu aktualizáciu.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 Ultra: Najlepší Android telefón na trhu je oficiálne tu

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+