MojAndroid

Tretí októbrový víkend sa v Bratislave uskutoční Startup Weekend. Podujatie, ktoré sa realizovalo už vo vyše 100 mestách 30 krajín sveta, tak po prvýkrát zavíta aj na Slovensko.

Startup Weekend je 54 hodinové stretnutie developerov, dizajnérov a manažérov. Táto udalosť je špeciálne navrhnutá pre každého, kto má záujem o spätnú väzbu na svoje nápady, hľadá spoluzakladateľa alebo sa chce naučiť nové zručnosti. Je to celosvetová akcia, ktorej sa zúčastňujú šikovní ľudia plní ideí. Jej cieľom je zistiť, či nápady začínajúcich podnikateľov sú životaschopné na trhu.

Podujatie začína v piatok 14. októbra 2011. Úvodnou časťou je prezentovanie najlepších nápadov účastníkov a následné vytvorenie tímov. Tie počas soboty a nedele navrhujú a vyvíjajú podnikateľské plány, pričom sa stále zameriavajú na zefektívnenie ich realizácie. V samotnom procese im budú k dispozícií mentori, osoby z podnikateľského prostredia, ktoré majú skúsenosti so zakladaním a vedením firiem. V nedeľu večer tímy prezentujú svoje prototypy, počúvajú spätnú väzbu sudcov a získavajú ceny.

Startup Weekend bol prvý krát spustený v júli 2007 v Bouldern, Colorado Andrewom Hydom. Na prvom stretnutí sa zišlo 78 účastníkov a spustil sa tak náhodný nápad pre celosvetové hnutie. Startup Weekend sa veľmi rýchlo celosvetovo rozšíril. Na konci roku 2010 sa vybudovala sieť s vyše 25 000 absolventmi, 150 dobrovoľnými organizátormi a vyše 60 vyškolenými pomocníkmi vo viac ako 100 mestách v 30 krajinách.

 

Pre viac informácií kontaktujte:

 

 

 

13.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+