MojAndroid

Najznámejšie cyklistické preteky na svet Tour de France, ktoré sa každý rok konajú od 2. do 21. júla, už odštartovali a rovnako, ako v posledných rokoch, aj teraz sa pozornosť slovenských fanúšikov cyklistiky upriamuje na Petra Sagana. Aby ste v priebehu najbližších týždňov mohli mať všetko pod kontrolou, prinášame vám výber aplikácií, vďaka ktorým môžete v reálnom čase sledovať všetko, čo sa vo Francúzsku odohrá.

TOUR DE FRANCE 2016 by ŠKODA

Prvou aplikáciou v našom výbere je oficiálna aplikácia pretekov, ktorú nájdete aj v obchode Play. Ide o prepracovaný titul, ktorý ponúka všetky dôležité informácie na jednom mieste. K dispozícii je náhľad na aktuálny stav jednotlivých rebríčkov, informácie o pretekároch a tímoch, ako aj priebežné výsledky v reálnom čase. Tlačové správy a novinky sú doplnené aj o videá a poteší aj náhľad na aktuálny priebeh pretekov prostredníctvom zaujímavej grafiky. Tu si môžete prezrieť pôdorys celej etapy a priamo v prostredí aplikácie uvidíte aj to, ako sa darí jednotlivým cyklistom. V minulosti mala aplikácia problémy s výkonom, no v posledných rokoch sa zdokonalila a tento rok by tak mala ponúknuť ešte lepší užívateľský zážitok, ako kedykoľvek predtým.

Verzia: 6.0.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.0.11
Aktuálna cena: Zdarma

CyclingNews Tour Tracker

Ak patríte medzi celoročných fanúšikov cyklistiky a sledujete aj iné preteky, určite by ste mali vyskúšať aplikáciu CyclingNews Tour Tracker. Aplikácia je veľmi dobre spracovaná a ponúka veľmi prehľadné prostredie. Ponúka detailné informácie o etapách jednotlivých pretekov, spolu s textovým komentárom každej etapy a záverečným súhrnom. Samozrejmosťou je aj grafický náhľad na priebeh etáp a dokonca aj GPS sledovanie jednotlivých hráčov. Vďaka tomu budete mať stále k dispozícii najaktuálnejšie informácie aj v prípade, že preteky nebudete môcť sledovať v televízii. Aplikácia je v súčasnosti aktualizovaná o informácie z Tour de France a zlepšená bola aj správa batérie a výkon aplikácie.

news-1 news-2 news-3

Verzia: 6.3
Aktuálna cena: Zdarma

Sledujte live prenos

Okrem aplikácií, ktoré vám poskytujú podrobné informácie o priebehu pretekov, môžete využiť aj ďalšiu možnosť ako vedieť všetko o Tour De France. Tá patrí aj k tým dátovo najnáročnejším a je preto dobré, aby ste sa pred jej využitím presvedčili o tom, že máte dostatok “voľných” MB alebo ste pripojení k neobmedzenému internetu. Hovoríme o živom vysielaní, ktoré je dostupné na stránkach RTVS, a to ako pre počítače, tak aj pre mobily. Pre tie je stream k dispozícii vo formáte HTML5. Priebeh pretekov tak môžete naživo sledovať kdekoľvek, kde máte prístup k dostatočne rýchlemu mobilnému pripojeniu.

Tour_de_France_2016___RTVS

Tour de France 2016 – The Game

Ak už máte v telefóne alebo tablete nainštalované všetky aplikácie určené pre sledovanie pretekov a informácií z diania Tour de France, možno vám ostane čas aj na oddych. Ideálnym adeptom v tomto období je hra Tour de France 2016, kde môžete sami pretekať v najznámejších cyklistických pretekoch na svete. Počas hrania budete musieť zlepšovať svoj bicykel, aby ste boli stále konkurencieschopní na tej najvyššej úrovni. Aj tu nájdete postavu Petra Sagana, takže si môžete skutočne užiť autentickú atmosféru fenomenálnych pretekov z Francúzska. Jedinou nevýhodou tejto hry je jej cena, ktorá je v obchode Play až 4,99 EUR. Stále si ale môžete hru najskôr vyskúšať a ak s ňou nebudete spokojní, pokojne ju môžete počas prvých dvoch hodín vrátiť.

Samozrejme, spomenuli sme iba niektoré aplikácie, ktoré môžete využiť pre sledovanie Tour de France na mobile alebo tablete. V obchode Play je ich je veľké množstvo a určite sa tam nájdu také, ktoré sú kvalitné a ktoré dobre poznáte. Ak na sledovanie cyklistických pretekov používate nejakú inú aplikáciu, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Poznámka: Článok bol aktualizovaný a doplnený tak, aby odrážal aktuálne informácie a odkazy. Pôvodný článok vyšiel 3.7.2015.

5.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+