MojAndroid

V roku 2015 je nakupovanie úzko späté s internetom. Nejedná sa pritom iba o klasické nakupovanie v internetových obchodoch. Aj obchody, obchodné reťazce a obchodné domy, ktoré naďalej potrebujú, aby ich zákazníci fyzicky navštívili, disponujú často vlastnou internetovou stránkou, kde sa nachádzajú všetky potrebné informácie. Niektoré z nich ale ponúkajú aj vlastnú mobilnú aplikáciu. Niekedy ide o prehľadnejšie usporiadané informácie, no v niektorých prípadoch takáto mobilná aplikácia zvláda oveľa viac, ako klasická internetová stránka.

Aupark Bratislava

V kategórii aplikácií obchodných domov je ponuka prekvapivo veľmi strohá. Hoci v zahraničí sú aplikácie obchodných domov bežnou záležitosťou, u nás má vlastnú mobilnú aplikáciu iba málo nákupných centier. Jedným z nich je ale aj Aupark v našom hlavnom meste. Aplikácia pritom ponúka presne to, čo by ste od nej očakávali. Nájdete tu informácie o jednotlivých obchodoch, ako aj prehľadný plánik celého centra. Okrem toho aplikácia ponúka informácie o aktuálnych podujatiach, akciách či programe v kine. Ak nie ste z Bratislavy, aplikácia vám poradí aj v tom, ako sa najjednoduchšie dostanete do Auparku autom či mestskou hromadnou dopravou.

aupark-1 aupark-2 aupark-3

Verzia: 5.17.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.17.5
Aktuálna cena: Zdarma

Borry Mall

Jeden z najnovších obchodných domov v Bratislave má aj vlastnú mobilnú aplikáciu. Tá ponúka podobné funkcie, ako aplikácia konkurenčného nákupného centra. Nájdete tu zoznam všetkých obchodov, pričom tie si môžete zoradiť podľa abecedy alebo kategórií. Tiež sa môžete pozrieť na práve prebiehajúce a plánované akcie v jednotlivých obchodoch. Zaujímavou funkciou je možnosť vytvoriť si vlastný nákupný zoznam z fotografií. Aplikácia je tiež prepojená so sociálnymi sieťami a v najnovšej verzii ponúka push notifikácie, ktoré vás upozornia na špeciálne zľavy, akcie a podujatia.

borry-mall-1 borry-mall-2 borry-mall-3

Billa

Keď sa presunieme do kategórie nákupných reťazcov, zistíme, že v obchode Play nájdeme mobilnú aplikáciu pre mnohé väčšie reťazce fungujúce na Slovensku. To sa týka aj reťazca Billa, ktorý ponúka vlastnú mobilnú aplikáciu so zaujímavými funkciami. Aplikácia ponúka podrobný prehľad aktuálnych zlacnených produktov a veľmi šikovne je integrovaný aj nákupný zoznam – priamo pri prehľadávaní letáku si môžete potrebné produkty pridať do nákupného zoznamu.

billa-1 billa-2 billa-3

Okrem toho tu nájdeme aj mapku s vyznačenými predajňami a z nejakého dôvodu aj jednoduchú kalkulačku na výpočet BMI. Táto aplikácia ale nie je bezchybná – funguje iba na niektorých zariadeniach a aj to nie vždy úplne dobre. Užívatelia sa sťažovali na problémy s kompatibilitou a starými ponukami v aplikácii. Nie vždy sa ale tieto problémy vyskytujú, takže ak máte chvíľu čas, môžete vyskúšať, ako aplikácia bude fungovať na vašom zariadení.

Verzia: 1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9
Aktuálna cena: Zdarma

Lidl

Jednu z najlepšie spracovaných aplikácií obchodných reťazcov má určite Lidl. Výhodou aplikácie je, že tu nájdete informácie aj o predajniach v zahraničí. Ak obľubujete nakupovanie Lidl a veľa cestujete, možno vám pomôže táto aplikácia aj niekde v cudzine. Nájdete tu informácie o polohe a otváracích hodinách predajní, ako aj detailné informácie o špeciálnych akciách a zľavnených produktoch. Vďaka tomu budete vždy vedieť, kedy sa máte v Lidl zastaviť. Jednotlivé produkty si môžete vyfiltrovať na základe niekoľkých kategórii a tiež si ich môžete pridať medzi obľúbené, aby ste na ne neskôr nezabudli.

lidl-1 lidl-2 lidl-3

Verzia: 3.10.1(#6)
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.10.1(#6)
Aktuálna cena: Zdarma

MOJA appka

Vlastnú aplikáciu v obchode Play má aj sieť predajní Moja Samoška, TERNO a TERNO Center. V tomto prípade ide o dobre spracovanú, no veľmi jednoduchú aplikáciu. Nájdete tu informácie o predajniach spolu s otváracími hodinami a ich adresou. V aplikácii tiež nájdete informácie o akciách a špeciálnych ponukách v jednotlivých predajniach. Okrem toho môžete v aplikácii podať podnety na zlepšenie prevádzok, no žiadnu inú funkcionalitu tu už nenájdete. Na druhej strane, implementované funkcie fungujú dobre a aplikácia plní svoj účel dokonale.

moja-appka-1 moja-appka-2 moja-appka-3

Verzia: 4.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

TESCO

Obchodný reťazec TESCO má v obchode Play k dispozícii hneď niekoľko aplikácií. Na Slovensku využijete najmä aplikáciu TESCO Potraviny domov, a to v tých oblastiach, kde je táto služba podporovaná. Jednoducho môžete prechádzať celý katalóg potravín a nechať si ich poslať domov. Ďalšou užitočnou aplikáciou s obmedzeným použitím je Tesco Clubcard. Do tejto aplikácie si môžete nahrať informácie o vašej zákazníckej karte a pri platení stačí, keď budete mať so sebou telefón. Na displeji sa zobrazí čiarový kód, ktorý pri pokladni zoskenujú rovnako, ako vašu kartičku. Problémom je, že táto služba platí iba v predajniach TESCO Extra.

tesco-potraviny-1 tesco-potraviny-2 tesco-potraviny-3

Verzia: 2.1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.9
Aktuálna cena: Zdarma

Tchibo

Sieť predajní Tchibo si získava svojich fanúšikov aj u nás. V mnohých obchodných domoch sa stretávame s kaviarňami, v ktorých ale nakúpite aj oblečenie a rôzny iný tovar. Keďže Tchibo je známe svojimi dočasnými akciami, pričom opätovne sa v ponuke objavuje iba veľmi málo tovaru, mobilná aplikácia je skvelým pomocníkom. Vďaka nej budete mať prehľad o tom, aký tovar má Tchibo práve v ponuke a dokedy táto akcia platí. Aplikácia vám tiež pomôže nájsť najbližší kamenný obchod, ale zároveň môžete priamo pomocou aplikácie objednávať tovar z internetu a nechať si ho zaslať priamo domov.

tchibo-1 tchibo-2 tchibo-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zlacnené.sk

Veľmi užitočným pomocníkom pri nakupovaní je aj aplikácia Zlacnené.sk. Tá kombinuje zľavové letáky väčšiny slovenských ocbhodných reťazcov. Na jednom mieste tak môžete mať k dispozícii informácie z obľúbenej prevádzky potravín, ale aj z drogérie či z iného obchodného reťazca. Aplikácia ponúka tiež prehľad najbližších predajní a možnosť stiahnuť si zľavové letáky do zariadenia a prezerať si ich aj bez nutnosti pripojenia k internetu.

zlacnene-1 zlacnene-2 zlacnene-3

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Alza.sk

V kategórii internetových obchodov je situácia tiež veľmi dobrá. Poprední hráči na slovenskom trhu majú pre svojich zákazníkov v ponuke prepracované aplikácie, ktoré uľahčujú orientáciu v rozsiahlej ponuke aj na menšom zariadení s dotykovou obrazovkou. Aplikácia od Alza.sk je veľmi podarená, ponúka prakticky všetky funkcie, ktoré nájdete vo webovej verzii a je veľmi dobre optimalizovaná pre dotykové obrazovky. Tiež je optimalizovaná zvlášť pre smartfóny a zvlášť pre tablety, vďaka čomu budete na väčších zariadeniach vedieť dobre využiť viac priestoru na obrazovke. Aj tu nájdete informácie o jednotlivých predajniach, spolu s otváracími časmi.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mall.sk

Veľmi podarenú aplikáciu má pre svojich zákazníkov v ponuke aj obchodný dom Mall.sk. Nájdete tu prehľadné zoznamy produktov, ktoré je tiež možné vyfiltrovať si podľa vlastných predstáv. K dispozícii sú tiež informácie o súčasných a minulých objednávkach, a tak pre kompletnú kontrolu svojich objednávok nemusíte vôbec zapínať počítač. Aj v tomto prípade ide o plnohodnotnú mobilnú verziu webovej služby, pričom tu nechýbajú prakticky žiadne služby a zároveň ide o veľmi dobre optimalizovaný titul, ktorý využíva potenciál dotykových obrazoviek na smartfónoch a tabletoch a výrazne tak uľahčuje mobilné nakupovanie. Bonusom sú aj v tomto prípade informácie o predajniach vrátane otváracej doby a adresy.

mall-1 mall-2 mall-3

Verzia: 1.5.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.3
Aktuálna cena: Zdarma

Heureka

K internetovému nakupovaniu dnes patria aj cenové porovnávače. Ich ovládanie na mobilnom zariadení nemusí byť vôbec jednoduché. Heureka tak v obchode Play predstavila vlastnú aplikáciu, ktorá výrazne zjednodušuje proces porovnávania cien jednotlivých produktov. Prepracované prostredie je prispôsobené tak, aby sa na menších obrazovkách mobilných zariadení zobrazovali tie najužitočnejšie informácie a aby tak bolo vyhľadávanie správneho internetového obchodu čo najjednoduchšie.

heureka-1 heureka-2 heureka-3

Verzia: 18.03.05
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 18.03.05
Aktuálna cena: Zdarma

ZlavaDna.sk

K internetovému nakupovaniu súčasnosti patria aj rôzne zľavové portály. Jedným z najznámejších a najväčších je aj ZlavaDna.sk, ktorá v obchode Play ponúka vlastnú aplikáciu. Ide o aplikáciu v štýle dizajnu webovej verzie služby, a tak by orientácia mala byť jednoduchá pre každého, kto niekedy webovú stránku ZlavaDna.sk navštívil. V aplikácii nájdete všetky aktuálne zľavy, ktoré môžete filtrovať podľa kategórie, ale aj podľa časti Slovenska, na ktorú sa zľavy vzťahujú.

zlavadna-1 zlavadna-2 zlavadna-3

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zľavy pre Android

Na slovenskom trhu ale nájdeme množstvo ďalších zľavových portálov. Zľavy z nich agreguje šikovná aplikácia Zľavy pre Android, ktorá takto získava informácie z viac než desiatich slovenských zľavových portálov. Aj tu sú k dispozícii nástroje pre filtrovanie jednotlivých zliav. Bonusom je veľmi pekný a prehľadný dizajn a optimalizácia pre smartfóny, ale aj pre tablety a zariadenia s väčšou obrazovkou.

zlavy-pre-android-1 zlavy-pre-android-2 zlavy-pre-android-3

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Samozrejme, v ponuke obchodu Play nájdeme aj mnohé ďalšie aplikácie menších obchodov a reťazcov. My sme spomenuli tie najznámejšie, no ak nejaké poznáte aj vy, podeľte sa s nami a aj ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

13.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+