MojAndroid

Copy

Stalo sa vám niekedy v systéme Android, že ste chceli skopírovať nejaký text, no nebolo to možné? Tento problém dlhodobo hnevá mnohých používateľov, no vývojári sa ho snažia odstrániť. Pomôže vám v tom aj aplikácia Copy, ktorá vám uľahčí kopírovanie a zdieľanie textu prakticky z akejkoľvek časti systému Android. Musíte z nej najskôr spraviť asistenta vo vašom zariadení, čím sa v podstate vzdáte rýchleho prístupu ku Google Now. Ak ale túto časť systému veľmi nevyužívate, o nič dôležité neprídete. Aplikácia vám potom umožní dlhým stlačením tlačidla domov (na väčšine zariadení) aktivovať nástroj, ktorý bez problémov skopíruje text skutočne z každej časti systému a aj z rôznych aplikácií. Skvelou vlastnosťou titulu Copy je, že je v obchode Play k dispozícii zadarmo bez reklám a bez akýchkoľvek mikrotransakcií.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

EvGenie

Jednou z najzaujímavejších aplikácií uplynulého týždňa je určite titul EvGenie. Ten ponúka skutočne výkonný kalendár, ktorý môže zaplátať dieru po aplikácii Sunrise. Kalendár ale ponúka niektoré skutočne špecifické funkcie. Je založený na spolupráci a online synchronizácií. Takto môžete synchronizovať udalosti s viacerými používateľmi, zdieľať s nimi dokumenty, poznámky, iné súbory a dokonca aj informácie o polohe. Spoločne sa tak môžete podieľať na absolvovaní úloh a všetko môžete jednoducho sledovať z prostredia kalendára na vašom smartfóne alebo tablete. Aplikácia EvGenie je zatiaľ dostupná iba v preview verzii, v ktorej nefunguje spomínaná synchronizácia. Finálna verzia aplikácie by ale mohla byť dostupná už čoskoro a tu by žiadna avizovaná funkcia už nemala chýbať.

Verzia: 0.9.0.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.0.8
Aktuálna cena: Zdarma

MotiWeather

Čo sa stane, keď skombinujete motivačné výroky s predpoveďou počasia? Vznikne titul MotiWeather. Aplikácia pritom funguje veľmi jednoducho a hoci vývojári hovoria, že ide o appku s motivačnými výrokmi, ktorá zároveň zobrazuje počasie, my by sme sa na to pozreli skôr opačne. Jednoducho ide o aplikáciu s predpoveďou počasia, kde si môžete každý deň prečítať aj nejaký motivačný výrok. Ide o príjemné spestrenie každodennej činnosti, keď ráno chcete vedieť, aký bude deň. Hoci motivačné výroky pôsobia na každého inak, ak si ráno prečítate nejakú zmysluplnú vetu, možno vám to minimálne dodá trochu chute a rýchlejšie vstanete z postele. Stále ale ide o elegantnú a minimalistickú predpoveď počasia, ktorá stojí za vyskúšanie sama o sebe.

Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Root Checker Pro

Aj tí najskúsenejší používatelia systému Android môžu mať niekedy problém zistiť jednu veľmi jednoduchú skutočnosť – či sa im úspešne podarilo získať ROOT práva na svojom zariadení po tom, ako vykonali všetky potrebné kroky. Odpoveď vo veľmi jednoduchej forme ponúka šikovná aplikácia Root Checker Pro. Tá má jedinú primárnu funkciu, ktorou je práve kontrola toho, či máte v zariadení ROOT oprávnenia. Celá verifikácia prístupu je automatická a na základe výsledku budete vedieť, či je všetko v poriadku a môžete využívať všetky výhody, ktoré ROOT prináša. Pozitívne je aj to, že aplikácia je k dispozícii úplne zadarmo a bez akýchkoľvek in-app nákupov.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

SHAREall

Zdieľanie súborov z našich smartfónov a tabletov nebolo nikdy jednoduchšie. Existujú desiatky až stovky rôznych nástrojov, ktoré to dnes umožňujú. Stále ale nie je úplne jednoduché zdieľať veľké súbory medzi dvomi mobilnými zariadeniami. Uľahčiť sa to snaží aplikácia SHAREall. Tá využíva na zdieľanie priame Wi-Fi pripojenie. To znamená, že nebudete potrebovať ani pripojenie k internetu a zdieľanie súborov bude oveľa rýchlejšie ako akoukoľvek inou formou okrem zdieľania káblom. Vďaka takémuto systému môžete zdieľať akýkoľvek typ súboru a dokonca ho môžete aj zabezpečiť heslom. Aplikácia je veľmi jednoduchá, no zároveň ponúka široké spektrum možností a nastavení. V obchode Play je dostupná zdarma, nenájdete tu žiadne mikrotransakcie a poteší aj výborné hodnotenie 4,7/5.

Verzia: 1.1.10
Aktuálna cena: Zdarma

Smart Checklist

Poslednou aplikáciou v našom výbere je titul Smart Checklist. Ako názov napovedá, ide o nástroj na vytváranie zoznamov úloh. Či už ide o nákupné zoznamy, úlohy potrebné splniť v danom dni alebo podúlohy veľkého projektu, aplikácia Smart Checklist vám pomôže splniť všetko, čo splniť potrebujete. Ponúka pritom veľmi jednoduché prostredie a niekoľko základných funkcií pre kategorizáciu úloh a zoznamov. Nejde o robustný nástroj, no niekedy je práve jednoduchosť dôležitá. Ak hľadáte nejakú podobnú aplikáciu, Smart Checklist je pre vás k dispozícii zadarmo a bez mikrotransakcií.

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

17.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+