MojAndroid

Jeden z najlepších kalendárov pre Android – Sunrise Calendar – už nebude ďalej vyvíjaný. Jeho funkcie a tím vývojárov sa presunú do Outlooku, ktorý vlastní Microsoft. Práve redmondská firma kúpila minulý rok vo februári tento populárny kalendár a dodnes sa starala o jeho vývoj. Zdá sa však, že namiesto “dcérskeho” projektu bude podporovať radšej vývoj vlastných aplikácií a služieb.

sunrise-calendar

Tím stojaci za vývojom aplikácie Sunrise Calendar povedal, že prijíma presun do tímu Outlooku, pretože nemajú dostatok času na to, aby sami vyvíjali ďalej svoj prepracovaný kalendár. V najbližších dňoch zmizne Sunrise Calendar aj zo všetkých obchodov pre mobilné zariadenia a koncom augusta kompletne stratí akúkoľvek podporu zo strany vývojárov (pokiaľ ho budete stále používať alebo si ho nainštalujete cez APK). Spokojní používatelia tohto kalendáru tak budú musieť siahnuť po alternatíve. Niektoré z funkcií aplikácie Sunrise Calendar sa objavia v Outlooku, no nikdy už nebude vytvorená samostatná aplikácia kalendára s týmto názvom.

Náš tip
APLIKÁCIE | Boxer Calendar – prehľadný kalendár s Material dizajnom

Za najlepšiu alternatívu pokladáme v tomto momente kalendár Today Calendar, Cal od tvorcov Any.DO alebo Google Kalendár, ktorý v poslednej dobe získal niekoľko zaujímavých funkcií. Ak poznáte inú alternatívu, ktorá ponúka podobné funkcie ako Sunrise Calendar, rozhodne nám dajte vedieť v komentároch.

Zdroj: SunriseCalendarBlog

12.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+