MojAndroid

BrainWave Music Control

Ak patríte medzi tých používateľov, ktorí majú radi inovatívne riešenia a radi posúvajú hranice využitia svojich mobilných zariadení na maximum, možno vás zaujme aplikácia BrainWave Music Control. Ide o veľmi originálne ovládanie prehrávania hudobných skladieb pomocou gest bez potreby dotýkania sa smartfónu. Takéto gestá na ovládanie zariadenia nie sú úplnou novinkou, no aplikácia BrainWave Music Control prináša tieto funkcie do všetkých smartfónov so systémom Android 4.0.3 a vyšším. Aplikácia umožňuje posúvanie skladieb či spustenie a zastavenie prehrávania pohybom ruky nad zariadením.

Tieto gestá pritom fungujú aj v prípade, že je obrazovka na vašom zariadení vypnutá. V praxi to teda znamená, že prehrávanie hudby môžete ovládať jednoducho aj bez nutnosti manipulácie so zariadením. BrainWave už teraz dokáže ovládať prehrávanie hudby z aplikácií Spotify, Google Play Music, PowerAmp a mnohých ďalších, takže sa inštaláciou aplikácie nemusíte vzdať svojej obľúbenej hudobnej služby.

Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Google Fit

Jednou z najzaujímavejších aplikácií posledného týždňa je aj novinka od Google určená na sledovanie telesných funkcií a pohybových aktivít. Aplikácia Google Fit prichádza ako odpoveď na S Health od Samsungu či Health v systéme iOS. Google Fit je centrom pre všetky informácie o vašich telesných funkciách a pohybových aktivitách. Aplikácia dokáže tieto informácie zbierať aj sama prostredníctvom senzorov v smartfóne.

google fit

Zároveň si ju ale môžete prepojiť s populárnymi titulmi, ktoré ponúkajú oveľa väčšie množstvo funkcií. Samozrejme, aplikácia je ideálnym spoločníkom pre zariadenia so systémom Google Wear, ktoré dokážu sledovať vaše telesné funkcie a fitness aktivity neustále a oveľa presnejšie, ako smartfóny. Google Fit následne ponúka prehľad o dosiahnutých výsledkoch, počte prejdených krokov a mnohé ďalšie informácie. Do aplikácie si môžete zadať informácie o svojom pohlaví, hmotnosti a výške. Pridať si môžete aj vlastné ciele, ktoré chcete každý deň dosiahnuť a na prehľadnom grafe sa zobrazia informácie o tom, ako sa vám to v jednotlivých dňoch darilo. K svojim údajom môžete pristupovať aj pomocou webového prehliadača a adresy www.google.com/fit.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

SHAREit

Spoločnosť Lenovo poznáme skôr ako výrobcu hardvéru, no pred nedávnom predstavila spoločnosť aj niekoľko svojich aplikácií v obchode Play. Tie sú predinštalované na nových zariadeniach Lenovo, no zároveň si ich môžu z obchodu Play stiahnuť aj majitelia iných zariadení. Jedným z veľmi vydarených titulov je aj aplikácia SHAREit, ktorá umožňuje rýchle a pohodlné zdieľanie súborov medzi smartfónmni, tabletmi a počítačmi.

Lenovo-Shareit (6) Lenovo-Shareit (3) Lenovo-Shareit (2)

Stačí, keď nainštalujete klienta na každé zariadenie, s ktorým chcete súbory zdieľať a zvyšok je úplne jednoduchý. Aplikácia ponúka praktický prehliadač súborov, pomocou ktorého môžete rýchlo a jednoducho nájsť ten, ktorý chcete preniesť. Podmienkou pre úspech je, aby ste všetky zariadenia mali pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti. Následne stačí vybrať si obrázky a stlačiť tlačidlo Odoslať. Objavia sa všetky zariadenia, na ktoré môžete vybrané súbory odoslať a keďže synchronizácia prebieha cez Wi-Fi sieť, prenos je rýchly a bezproblémový. Hoci nejde o žiadnu prevratnú aplikáciu, Lenovo dokázalo, že aj takáto jednoduchá aplikácia môže byť rýchla a spoľahlivá.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Truedialer

Aplikácia Dialer je jednou z tých, ktoré používame veľmi často a ktorej funkcionalita je pre nás často veľmi dôležitá. Ide ale zároveň aj o jednu z aplikácií, ktoré veľa užívateľov nikdy nenahradí alternatívou a stále používa tú, ktorú predinštaloval výrobca. V obchode Play je ale veľmi veľa zaujímavých titulov, ktoré nahradia váš vstavaný dialer a jedným z nich je aj Truedialer. Ten ponúka moderné flat prostredie s jednoduchým dizajnom a veľmi praktickými funkciami.

Jednoduchým gestom môžete prepínať medzi numerickou klávesnicou, ktorá umožňuje vyhľadávať podľa telefónneho čísla a klasickou klávesnicou, pomocou ktorej zasa môžete vyhľadať kontakty v telefóne. Manipulovať môžete aj so samotnými kontaktmi, keď jedným stlačením zavoláte, pohybom zľava doprava môžete zobraziť informácie o kontakte a opačným smerom zasa môžete poslať SMS správu. So službou Truecaller zasa môžete vyhľadávať čísla aj z rozsiahlej databázy služby, no k tejto funkcii budete potrebovať internetové pripojenie.

Zenith Media Player

Ak patríte medzi užívateľov, ktorí často pozerajú videá, filmy a seriály na svojom mobilnom zariadení, zrejme vám nepostačuje aplikácia na prehrávanie videí od výrobcu. Tieto aplikácie ponúkajú často iba veľmi málo funkcií a jednoduché prostredie a väčšina užívateľov tak siaha po alternatívach z obchodu Play. Ak vám nevyhovujú osvedčené riešenia ako MX Player či VLC, možno vás zaujme Zenith Media Player.

zenith-1 zenith-2

Tento svieži titul ponúka veľmi elegantné prostredie a funkcie z tých najvýkonnejších prehliadačov v obchode Play. Vďaka nim si budete môcť bez problémov a bez akýchkoľvek ťažkostí vychutnať na svojom mobilnom zariadení aj dlhý film či seriál. Aby toho nebolo málo, Zenith Media Player umožní prehrať drvivú väčšinu všetkých bežne dostupných video formátov, takže sa už viac nebudete musieť obávať toho, že nebudete schopní na svojom smartfóne či tablete prehrať netradičný formát videa. Aplikácia je pritom k dispozícii zadarmo a nenájdete tu ani žiadne skryté poplatky.

ZERO

V dnešnej dobe už nie je nič výnimočné, keď bežní užívatelia používajú vo svojom smartfóne či tablete alternatívny launcher. Niektoré aplikácie v obchode Play dokážu plnohodnotne nahradiť aj pokročilejšie prostredie a často pridajú aj rôzne extra funkcie. Niekedy ale užívatelia hľadajú miesto množstva funkcií jednoduchosť a rýchlu odozvu a práve toto ponúka launcher ZERO. Ako názov napovedá, ide o minimalistickú aplikáciu, ktorej hlavnou prednosťou je rýchlosť. Vývojári uvádzajú, že odozva aplikácie je iba 0,2 sekundy, takže práca so systémom bude naozaj rýchla a jednoduchá. Aj napriek minimalistickému dizajnu ponúka ZERO veľmi zaujímavé funkcie.

zero-4 zero-5 zero-6

Do notifikačnej lišty pridá aplikácia automaticky skratky pre rôzne nastavenia a nastaviť si môžete aj efekt prechodu medzi jednotlivými obrazovkami. Pridať môžete aj vlastný balíček ikon a vybrať si tiež môžete jednu z tém, ktoré zasa úplne zmenia vzhľad vášho zariadenia. Takýmito nastaveniami môžete pretvoriť systém a prispôsobiť ho vlastným predstavám, pričom stále môžete zachovať veľmi rýchle reakcie a bezproblémovú manipuláciu. Dobrou správou je, že všetky témy a prvky pre prispôsobenie sú v aplikácii zadarmo a vývojári prisľúbili, že to tak aj ostane.

Verzia: 3.72.1
Aktuálna cena: Zdarma
4.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+