MojAndroid

Dôvera

Ak patríte medzi zákazníkov zdravotnej poisťovne Dôvera, máte k dispozícii veľmi podarenú mobilnú aplikáciu so zdravotnými informáciami o celej rodine. Aplikácia totiž nedávno prešla väčšími zmenami, vďaka ktorým je možné pridať do nej aj informácie o vašich deťoch. Aplikácia toho ale ponúka oveľa viac a môže byť užitočným pomocníkom v prípade nehody či úrazu v zahraničí, ale aj na Slovensku. V niektorých prípadoch dokonca môže pomôcť k záchrane života.

Hlavnými funkciami aplikácie sú uchovanie informácií o preukaze poistenca, ako aj uchovanie informácií vrámci zdravotnej karty. Tieto sú zobrazené na prehľadnej časovej osi, pričom sa dajú aj ďalej filtrovať. Vďaka tomu je veľmi jednoduché nájsť, kedy bol vykonaný konkrétny lekársky úkon, alebo aké lieky vám boli predpísané niekedy pred dvomi rokmi. Aplikácia tiež slúži ako SOS karta prvej pomoci, do ktorej môžete vložiť informácie o vašom zdravotnom stave podľa vlastného výberu a tieto informácie si môže zobraziť napríklad záchranár v prípade vašej nehody. Na SOS kartu si môžete dať vašu krvnú skupinu či trvalo užívané lieky, aby boli doktori ihneď informovaní o dôležitých faktoch. Aplikácia tiež ponúka informácie o pohotovostiach či lekárňach a upozorní vás aj na to, kedy máte ísť na preventívnu prehliadku či s akými liekmi a potravinami by ste nemali kombinovať tie lieky, ktoré práve užívate.

Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Expensify

Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí majú radi prehľad vo svojich financiách, určite by ste mali vyskúšať aplikáciu Expensify. Tá ponúka množstvo užitočných nástrojov na spravovanie príjmov a výdajov, pričom všetky možnosti sú súčasťou veľmi prívetivého prostredia s jednoduchými ovládacími prvkami, čím sa snaží aplikácia odlíšiť sa od konkurencie. Unikátnou funkciou aplikácie je skenovanie pokladničných blokov a automatické prevádzanie informácií do digitálnej podoby, no táto funkcia u nás nefunguje ideálne. Aj napriek tomu je ale Expensify výborný pomocník v riešení správy financií.

expensify-3 expensify-2 expensify-1

Jednotlivé záznamy do aplikácie totiž môžete pridať aj manuálne tak, ako v iných aplikáciách tohto druhu. Jednoducho zadáte, čoho sa príjem či výdaj týkal, zadáte sumu, prípadne kategóriu záznamu. Pridať môžete aj krátku poznámku či značku, podľa ktorej viete získať ešte lepší prehľad vo svojich financiách. Jednotlivé záznamy pritom môžete zahrnúť do viacerých výkazov, čo určite ocenia najmä zamestnanci firiem. Pre tých je určená aj ďalšia funkcia Time, ktorá automaticky vypočíta váš príjem na základe hodinovej mzdy a počtu odpracovaných hodín. Užitočná funkcia Distance zasa zaznamená, koľko vás budú stáť najazdené kilometre na služobnom, alebo požičanom aute. Aplikácia má dokonca zabudované GPS a môže automaticky detekovať, koľko kilometrov ste prešli.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

HeadsUp

Ak už túžobne očakávate príchod nového systému Android L, možno ste v obchode Play hľadali niektoré aplikácie, ktoré prinášajú funkcie z nového systému už teraz. Takouto aplikáciou je aj titul HeadsUp, ktorý veľmi príjemnou cestou prináša heads-up notifikácie z nového Androidu aj na zariadenia so súčasnými verziami operačného systému. Okrem toho ale ponúka veľa nastavení a možností prispôsobenia, čo určite ocení každý, kto má rád aplikácie nastavené podľa seba.

headsup-cover

Aplikácia funguje na zariadeniach so systémom Android 4.1 Jelly Bean a novším. Ako názov a popis napovedá, aplikácia ponúka vyskakovacie heads-up upozornenia, vďaka čomu je vytvorený reálny náhľad na príchodzie upozornenia vo vašom zariadení. Okrem toho ale ponúka aplikácia niekoľko užitočných nastavení. Pomocou nich si môžete vybrať, z ktorých aplikácií chcete zobrazovať heads-up notifikácie a z ktorých nie. Aplikácia pritom pre správne fungovanie nevyžaduje práva ROOT, vďaka čomu si ju na svoje zariadenie môže nainštalovať každý, kto má podporovaný operačný systém. V aplikácii si potom môžete vybrať , ktoré nastavenia si chcete nechať zobraziť a v akých podmienkach, no k dispozícii je aj viac výborných možností, pomocou ktorých je možné aplikáciu nastaviť tak, aby vyhovovala presne vašim požiadavkám.

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Findery

Ak radi cestujete a spoznávate nové miesta, možno vás zaujme aplikácia Findery. Tá je určená presne pre tých zanietených cestovateľov, ktorí radi objavujú nové krásy sveta a o svoje zážitky sa chcú podeliť aj s ostatnými. Hlavná dovolenková sezóna sa síce u nás už skončila, no aj jeseň je časom práve pre poznávacie zájazdy a výlety, počas ktorých možno oceníte funkcie tejto aplikácie. Findery totiž obsahuje rôzne informácie o svetových miestach a pamiatkach, ktoré vám pomôžu získať lepší prehľad o tom, kde sa práve nachádzate a aká história stojí za tým miestom. Aplikácia pritom ponúka veľmi pekný a moderný dizajn, ktorý oživí aplikáciu a zaručí príjemné používanie. Findery tiež ponúka zaujímavý spôsob “zbierania” miest, ktoré ste navštívili a tieto potom môžete pripnúť a zapamätať si tak, kde ste už boli a kde ešte iba chcete ísť. V obchode Play je tento titul zadarmo a vyskúšať ho môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

findery findery-2 findery-3

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Pixel Battery Saver

Výdrž batérie na jedno nabitie je stále jedným z najväčších nedostatkov moderných smartfónov. Pokiaľ využívate svoje zariadenie intenzívne, väčšinou ho musíte nabíjať každý deň, čo určite nie je najpohodlnejší spôsob používania. Aplikácia Pixel Battery Saver je ďalším z radu nástrojov na šetrenie batérie, no ponúka veľmi zaujímavú funkcionalitu, ktorú ocenia najmä majitelia zariadení s AMOLED displejmi.

pixel-battery-saver-1 pixel-battery-saver-2 pixel-battery-saver-3

Aplikácia totiž nad zobrazovaným obsahom vytvára tmavú sieť, ktorou prekryje niektoré pixely čiernou farbou. V praxi to potom znamená, že tieto pixely nebudú svietiť a spotrebúvať energiu. Samozrejme, toto platí iba pri AMOLED displejoch, pričom treba brať na vedomie, že nie pri všetkých modeloch bude aplikácia fungovať rovnako efektívne. Pixel Battery Saver ale ponúka aj niekoľko úrovní hrúbky tejto siete, vďaka čomu si môžete vybrať vlastný pomer medzi kvalitou obrazu a mierou šetrenia batérie. Myslite ale na to, že aplikácia naozaj zhorší kvalitu obrazu, takže niektorí užívatelia budú aplikáciu možno využívať iba v prípadoch, keď majú slabú batériu a nutne potrebujú predĺžiť jej životnosť.

Ready Contact List

Náš zoznam kontaktov a aplikácia Dialer patria medzi tie prvky smartfónu, ktoré väčšinou nemeníme. Pre väčšinu užívateľov sú dostupné funkcie dostatočné a dizajn týchto aplikácií pre nich tiež nie je rozhodujúci. Ak ale nie ste spokojní s tým, ako vyzerajú alebo fungujú aplikácie určené na hľadanie kontaktov a komunikáciu s nimi, možno vás zaujme aplikácia Ready Contact List. Tá okrem moderného dizajnu ponúka aj veľmi netradičné ovládacie prvky, ktoré urýchlia a spírjemnia prácu s kontaktmi.

ready-contact-list-1 ready-contact-list-2 ready-contact-list-3

Aplikácia zmení obrazovku počas volania, váš zoznam kontaktov, ako aj históriu volaní. Všetky tieto funkcie pritom zobrazuje v minimalistickom štýle s veľkými ovládacími prvkami, vďaka čomu je celkový dizajn aplikácie čistý a prehľadný. Okrem toho ale ponúka Ready Contact List aj zaujímavé funkcie. Oceníte vyhľadávanie kontaktov pomocou veľkej klávesnice, na ktorú zadáte iba začiatočné písmeno mena kontaktu a potom pomocou kruhového ovládača nájdete konkrétny kontakt. Aplikácia ponúka aj pokročilé úpravy a nastavenia, ktoré sú súčasťou prémiových funkcií. Tie môžete odblokovať zvlášť za menšie poplatky vrámci in-app nákupov, alebo môžete odblokovať všetky funkcie a zbaviť sa reklám´za 2,33€. Základné funkcie aplikácie sú ale zadarmo, a tak ju môžete vyskúšať aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: 2.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+