MojAndroid

Množstvo aplikácií v obchode Play neustále rastie a spolu s ním pribúdajú aj aplikácie s novými funkciami a možnosťami. Medzi veľmi užitočné tituly patria aplikácie na sledovanie financií, ktoré ocení každý, kto chce mať pod kontrolou svoje príjmy a výdaje. Jednou z najlepších aplikácií s touto funkcionalitou je aj Expensify, ktorá prináša v novej aktualizácií niekoľko zaujímavých vylepšení.

Aplikácia Expensify umožňuje naskenovať pokladničné bloky, ktoré automaticky spracuje do digitálnej podoby. Pre užívateľov to znamená, že nemusia manuálne zadávať sumu, ktorú za nákup zaplatili, ale Expensify vykoná tento proces za nich. Táto funkcia však podľa našich skúsenosti nepracuje so slovenskými bločkami tak, ako by sa predpokladalo a máme s ňou zväčša negatívne skúsenosti. Napriek tomu je Expensify vynikajúcou aplikáciou na sledovanie príjmov a výdavkov. Tie totiž môžete do aplikácie zadať manuálne tak, ako je to aj v prípade iných podobných aplikácií. Ku každému záznamu je možné pridať sumu, názov obchodu, dátum, komentár, zaradiť záznam do osobitného výkazu, pridať kategóriu a ešte označiť záznam ďalšou značkou.

expensify-4 expensify-5

To všetko budete vykonávať vo veľmi prehľadnom a intuitívnom prostredí s veľkými tlačidlami a jasnými popismi. To nie je v prípade týchto aplikácií vždy pravidlo, keďže niektoré tituly ponúkajú množstvo pokročilých funkcií, na ovládanie ktorých je niekedy potrebné ovládať rôzne účtovnícke termíny v cudzom jazyku. Žiaľ, aj aplikácia Expensify je dostupná iba v angličtine, no ovládacie prvky sú jednoduché a k bezproblémovej práci s aplikáciou nie je potrebné poznať žiadne zložité termíny.

Okrem manuálneho pridávania záznamov ponúka aplikácia aj niektoré automatické možnosti. Jednou z nich je aj funkcia Time, ktorá vám automaticky vypočíta mzdu na základe odpracovaných hodín a hodinovej mzdy. Veľmi užitočná je aj funkcia Distance, ktorú využijete najmä ak vlastníte služobný automobil. Aplikácia totiž umožňuje na základe počtu prejdených kilometrov vypočítať, koľko vás to stálo. Aj pri týchto automatických funkciách môžete k jednotlivým záznamom pridávať rôzne kategórie a značky, vďaka ktorým je dosiahnutá lepšia organizácia údajov v aplikácii.

expensify-1 expensify-2 expensify-3

Veľmi užitočnou súčasťou služby je aj webová aplikácia, ktorú nájdete na stránke expensify.com. Odtiaľ môžete pristupovať ku všetkým svojím záznamom a vytvárať aj nové, takže budete mať informácie vždy po ruke bez ohľadu na to, s akým zariadením práve pracujete. Základná verzia služby je zadarmo, no vzťahujú sa na ňu niektoré obmedzenia, ako napríklad 10 automatických skenovaní pokladničných blokov mesačne. Za predplatné vo výške 5$ alebo 10$ mesačne potom môžete získať niekoľko extra výhod, ktoré ale zväčša využijú firmy a podniky. V najnovšej verzii aplikácie pre Android bolo vylepšené ovládanie aplikácie a pribudla možnosť pridávania obrázkov z galérie. Aplikáciu môžete vyskúšať aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
29.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+