MojAndroid

Zákazníci zdravotnej poisťovne Dôvera majú o jeden dôvod na radosť viac. Mobilná aplikácia Dôvera totiž prináša v novej verzii možnosť zobraziť informácie o zdravotnej karte a zdravotnom preukaze detí, vďaka čomu majú rodičia všetky zdravotné informácie o celej rodine vždy po ruke. Zákazníci poisťovne majú vrámci aplikácie k dispozícii aj mnohé ďalšie funkcie, vďaka ktorým si môžu vyskúšať mobilné zdravotníctvo mHealth. Aplikácia okrem údajov pre lekárov poskytuje aj užitočné informácie o zdravotnom stave pacienta v prípade úrazu. Navyše, len včera získala ocenenie IT projekt roka.

Dovera-2

V aplikácii je možné jednoducho si zobraziť preukaz poistenca, ako aj podrobnú zdravotnú kartu na časovej osi. Tu je možné vidieť všetky návštevy lekára, termíny hospitalizácie, laboratórne výkony, ale aj predpísané lieky a informáciu o tom, s akými liekmi sa nesmú kombinovať. V najnovšej verzii aplikácie sú tieto informácie dostupné aj pre deti poistencov, vďaka čomu je aplikácia Dôvera ideálne zdravotné centrum pre celú rodinu. Tieto informácie by bez mobilnej aplikácie boli dostupné iba v papierovej podobe vo vašej zdravotnej karte. Tento tradičný systém dokumentácie zdravotných úkonov je v dnešnej dobe zastaralý. Mnohí ľudia trávia veľa času na cestách alebo v zahraničí, kde nemajú zdravotnú kartu vždy po ruke. V prípade vážnejšieho úrazu alebo ochorenia môže často dôjsť k situácií, keď informácie zo zdravotného záznamu rozhodnú o nasadenej liečbe a použitých liekoch.

dovera-1 dovera-2 dovera-3

V prípade nehody v zahraničí tak môže byť aplikácia zdravotnej poisťovne Dôvera veľmi dôležitá, keďže niektoré vitálne informácie majú k dispozícii väčšinou iba lekári. To isté platí aj v prípade vážnej nehody alebo úrazu na území Slovenska, keď ošetrujúci záchranár môže rýchlo a jednoducho zistiť informácie o pacientovi. Aplikácia ale pomôže aj samotným užívateľom, ktorým v prehľadnej forme zobrazí rôzne dôležité informácie na jednom mieste. Rodičia si tak môžu ľahko pamätať informácie o krvnej skupine dieťaťa, dátumy operácií či lekárskych vyšetrení alebo naordinovaných liekov. Aplikácia toho ale ponúka oveľa viac. Nájdete tu informácie o polohe a otváracích hodinách lekární, pohotovostných služieb, ako aj centier odberu krvi. Aplikácia je zároveň jediným miestom, kde nájdete pokope všetky informácie o otváracích hodinách pohotovostných lekární na Slovensku.

Aplikácia ponúka všetky potrebné informácie pre vás, ale aj pre lekárov, ktorí vás ošetrujú. Môžete si dokonca zobraziť aj informáciu o tom, koľko za vás zaplatila poisťovňa za lekárske úkony v danom roku, ale aj to, kto vám predpísal ktoré lieky a kto vám ich potom vydal v lekárni. Pri týchto liekoch sa zobrazia aj najdôležitejšie upozornenia pre prípadnú kombináciu liekov s inými medikamentmi alebo potravinami, vďaka čomu sa nebudete musieť báť, že by vám niečo ušlo v pribalených letákoch. Ide o praktický nástroj na sledovanie zdravotného stavu a kontrolovanie zdravotných úkonov, ktorý určite ocenia poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera. S pridanou funkciou na ukladanie zdravotných informácií o deťoch je aplikácia ešte užitočnejšia a nové možnosti ocenia najmä rodičia.

dovera-4 dovera-5

Prostredie aplikácie je veľmi pekne spracované a prehľadné. Základné obrazovky obsahujú grafickú podobu zdravotného preukazu, európskeho zdravotného preukazu a karty prvej pomoci. Do nej je možné manuálne zadať niektoré informácie, ktoré sa zobrazia ošetrujúcemu lekárovi v prípade nehody alebo úrazu. Užívatelia sem môžu poznačiť, aké lieky dlhodobo užívajú alebo akými ochoreniami trpia. Rovnako je sem vhodné uložiť informáciu o krvnej skupine, čo môže byť v niektorých prípadoch až životne dôležité. Veľmi užitočná funkcia aplikácie sa nachádza aj na časovej osi, kde je možné jednotlivé záznamy vyfiltrovať na základe až 23 kategórií. Táto funkcia tak umožní veľmi rýchlo nájsť záznamy týkajúce sa konkrétnej zdravotnej oblasti alebo vylepšenia, čo by v prípade klasickej papierovej zdravotnej karty mohlo trvať o poznanie dlhšie.

Dovera-3

Aplikácia tiež ponúka možnosť zobraziť informácie o centrách odberu krvi vo vašom okolí. Stačí, keď si do aplikácie zadáte svoju krvnú skupinu a budete upozornení vždy, keď v niektorom z najbližších centier bude potrebná krv práve s vašou krvnou skupinou. V prípade podobných aplikácií sa určite vynára otázka zabezpečenia súkromných údajov. Tie sú chránené ako na strane poisťovne pred zneužitím, tak na strane užívateľov pomocou ochranného hesla. Bez toho nie je možné zobraziť podrobné informácie o vašom zdravotnom stave, ako aj osobné údaje, ktoré ste do aplikácie vložili.

Dovera-5 Dovera-6

Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

26.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+