MojAndroid

Smartfóny s AMOLED displejmi majú oproti svojej konkurencii niekoľko výhod. V prvom rade ide o zobrazenie čiernej farby, ktorú vedia podať v naozaj vysokej kvalite. Je to spôsobené tým, že tieto displeje obsahujú milióny malých LED diód, pričom pri zobrazovaní čiernej sa tieto diódy jednoducho vypnú. To má za následok zobrazenie naozaj sýtej a tmavej čiernej, ale zároveň je týmto spôsobom možné ušetriť energiu batérie. Aplikácia Pixel Battery Saver posúva túto funkciu na novú úroveň a umožňuje “vypnúť” niektoré z týchto diód prekrytím zobrazovaného obsahu čiernou sieťou pixelov.

V praxi to znamená, že zobrazovaný obsah bude menej kvalitný a tmavý. Niektoré z pixelov totiž nebudú zobrazovať tú farbu, ktorú by mali, ale budú zobrazovať čiernu. Týmto spôsobom je možné ušetriť niekoľko percent batérie, pričom najväčšmi využijete aplikáciu najmä vtedy, keď je batéria takmer úplne vybitá a vy potrebujete svoje zariadenie nutne používať. Aplikácia tiež ponúka niekoľko užitočných nastavení, medzi ktoré patrí najmä možnosť zvoliť si hustotu čiernej siete pixelov, ktorá prekryje obsah na obrazovke. Vďaka tomu si každý užívateľ môže zvoliť pomer medzi zhoršením kvality obrazu a úsporou energie tak, ako to vyhovuje jeho konkrétnym požiadavkám.

pixel-battery-saver-1 pixel-battery-saver-2 pixel-battery-saver-3

Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no k dispozícii by mala byť čoskoro aj platená verzia. Tá už existuje, no vývojár nemôže kvôli zákonom vo svojej domovskej krajine publikovať v obchode Play platené aplikácie. Pixel Battery Saver vo verzii zadarmo obsahuje funkciu, ktorá znemožní inštalovať ďalšie aplikácie. Pred inštaláciou novej aplikácie do zariadenia je preto vždy nutné Pixel Battery Saver vypnúť a následne znovu aktivovať v prípade potreby. Vývojár prisľúbil, že sa pokúsi nájsť spôsob, akým by mohol uverejniť platenú verziu aplikácie. Rovnako sa zaviazal, že už čoskoro uverejní aktualizáciu, ktorá bude obsahovať nové funkcie. Medzi ne by malo patriť aj automatické zapnutie aplikácie v prípade, že úroveň nabitia batérie klesne pod zvolenú hranicu. Aplikácia má v obchode Play cez 10 000 stiahnutí a pomerne dobré hodnotenie 4,2 hviezdičky, čo naznačuje, že úsporná technika naozaj funguje. Vývojár tiež upozorňuje, že aplikácia nemusí fungovať na všetkých modeloch rovnako a úspora energie môže závisieť od konkrétneho zariadenia.

Zdroj: Android Community

27.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+