MojAndroid

Climatology

Nová aplikácia Climatology pochádza z dielní spoločnosti Microsoft. Ako názov napovedá, ide o aplikáciu, ktorá sa zaoberá počasím. Nenechajte sa však zmiasť, Climatology nie je ďalšou z radu aplikácií s predpoveďou počasia. Microsoft sa v tomto prípade vydal inou cestou a pripravil aplikáciu, ktorá ukáže poveternostné podmienky kdekoľvek vo svete kedykoľvek počas roka. Veľmi jednoducho si tak môžete pozrieť napríklad aj to, koľko milimetrov zrážok padne každoročne v Malajzii počas mesiaca júl. Aplikácia tiež obsahuje informácie o priemernej teplote či o percentuálnom vyjadrení slnečného žiarenia počas dňa. Tieto informácie môžete vyhľadať pre ktorúkoľvek časť sveta a to, čo ste sa z aplikácie dozvedeli, potom môžete zdieľať so svojimi priateľmi. Veľmi jednoduché prostredie a malá pamäťová náročnosť tejto aplikácie sú určite vhodnou kombináciou k tomu, aby ste ju vyskúšali aj vy.

climatology1 climatology2 climatology3

Commandr for Google Now

Google Now je súčasťou našich inteligentných zariadení už nejakú dobu. Za ten čas sa z tejto aplikácie stal veľmi užitočný hlasový asistent, ktorý okrem množstva informácií poskytuje aj možnosť bezdotykového ovládania zariadenia. Vďaka tomu môžete priamo z prostredia aplikácie napísať mail či uložiť si do kalendára poznámku, a to všetko iba pomocou hlasu. Google Now umožňuje ovládať aj niektoré ďalšie funkcie vášho smartfónu alebo tabletu, no aplikácia ešte stále nezvládne ovládanie hardvérových funkcií ako vypnutie a zapnutie Wi-Fi sietí či Bluetooth. Presne túto funkcionalitu prináša aplikácia Commandr. Vďaka nej môžete priamo z prostredia Google Now zapnúť a vypnúť mobilné siete, bluetooth, Wi-Fi a mnohé ďalšie. Stačí, keď pred samotným príkazom poviete “Note to self.” Aplikácia zatiaľ ponúka iba niekoľko málo funkcií, no postupom času budú určite pribúdať. Už teraz si ju ale môžete stiahnuť z Obchodu Play, a to úplne zadarmo.

commandr1 commandr2 commandr3

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Liptov

Množstvo slovenských turistov sa každý rok teší na to, ako strávia letnú dovolenku niekde v zahraničí, ďaleko od domova. Neuvedomujú si pri tom, aké krásy ponúka naša vlastná krajina, pričom za nimi ani netreba cestovať stovky kilometrov. Liptov je nepochybne jeden z našich najkrajších krajov skrývajúci veľké množstvo kultúrnych a prírodných pamiatok, ktoré určite stoja za preskúmanie. Ideálnym pomocníkom pri cestovaní týmto slovenským krajom je aj aplikácia s totožným názvom Liptov. Tá ponúka veľké množstvo informácií o všetkých zaujímavých miestach nachádzajúcich sa v tejto oblasti. Na výber máte bohatú ponuku rozličných atrakcií, ktoré si môžete zobraziť v zozname alebo priamo na mape. Pri týchto bodoch záujmu máte možnosť zobraziť viac informácií, oficiálne webové stránky, alebo sa môžete na jednotlivé miesta nechať navigovať. Aplikácia ponúka tiež informácie o počasí ako aj zoznam ubytovacích zariadení, v ktorých si môžete zarezervovať izbu. Ak sa chystáte stráviť nejaký čas na Liptove, určite by si ste mali svoj smartfón či tablet vybaviť touto funkciami nabitou aplikáciou.

liptov1 liptov2 liptov3

Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma

Podmevon.sk

Táto aplikácia svojím obsahom priamo nadväzuje na tú predchádzajúcu. Podmevon.sk je rovnako určená pre turistov, ktorí radi trávia voľné chvíle na Slovensku, no zároveň nie je úzko špecifikovaná iba pre jednu konkrétnu oblasť. S touto aplikáciou budete môcť objavovať veľmi zaujímavé miesta aj vo svojom okolí, pričom na mape budete mať znázornené jednotlivé miesta záujmu spolu s detailným popisom. Aplikácia tiež obsahuje informácie o nadchádzajúcich podujatiach, pričom si ich budete schopní vyfiltrovať podľa vlastných požiadaviek. V aplikácii máte na výber aj ponuku vopred pripravených výletov, ku ktorým je dostupný aj naozaj dlhý a podrobný popis. Vďaka tomu si teda naozaj každý môže nájsť zaujímavú aktivitu na spestrenie voľného času a nemusí pritom ani vycestovať za hranice. Aplikácia s názvom Podmevon.sk sťahuje všetky dostupné informácie priamo do pamäte zariadenia, vďaka čomu môže slúžiť aj ako offline turistický sprievodca po slovensku. Dostupná je ale aj verzia Lite, ktorá zasa preberá informácie zo serverov, nezaťažuje tak samotné zariadenia a tým pádom je vhodná aj pre slabšie smartfóny a tablety.

PodmeVon c PodmeVon d PodmeVon f

Verzia: 1.2.47
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.47
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.2.47
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.47
Aktuálna cena: Zdarma

Spotreba dát, hovorov, SMS

Pokiaľ nie ste majiteľom paušálu s neobmedzenými volaniami, správami či dátami, je veľmi pravdepodobné, že sa zaujímate o vašu aktuálnu spotrebu služieb od vášho operátora. Android v novších verziách obsahuje vstavaný merač týchto údajov, no ide o veľmi jednoduchú a často pomerne nepresnú funkciu. Ako to už ale býva, Obchod Play ponúka veľké množstvo alternatív a aplikácia s príznačným názvom Spotreba dát, hovorov, SMS je veľmi zaujímavým riešením. Tá okrem štandardného sledovania prevolaných minút, odoslaných SMS či spotrebovaných dát ponúka oveľa viac užitočných funkcií. Aplikácia ukáže, s kým ste telefonovali najviac či komu ste poslali najviac SMS správ, no ponúkne aj prehľadné grafy, ktoré zobrazujú napríklad aj to, kedy najviac telefonujete. Veľmi užitočnou funkciou je aj zoznam aplikácií zoradených podľa toho, ktoré čerpajú najviac dát. K dispozícii budete mať aj widget na domácu obrazovku, no pridať ho budete môcť aj do notifikačnej lišty a mať tak prehľad o spotrebe stále na očiach. Aplikácia ponúka veľmi svieži dizajn a v Obchode Play si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo.

spotreba2 spotreba3 spotreba4

Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Tour de France 2014

Či už ste vášnivým fanúšikom cyklistiky, alebo tento šport vnímate iba počas najväčších pretekov roka, určite vám neuniklo, že Tour de France je v plnom prúde. Úspechy našich cyklistov sú každým rokom výraznejšie a aj tento rok budete môcť sledovať Sagana a spol. z pohodlia vášho smartfónu či tabletu. Všetko, čo budete k tomu potrebovať, je aplikácia Tour de France 2014. Tá získala veľkú aktualizáciu, ktorá okrem nového obsahu pridala aj množstvo vylepšení stability a funkcií, vďaka čomu je aplikácia lepšia a spoľahlivejšia ako kedykoľvek pred tým. Priamo z prostredia aplikácie máte možnosť sledovať priebeh pretekov naživo vďaka aktuálnym GPS polohám jazdcov, ktoré sa zobrazujú na mape. Pri jednotlivých etapách potom máte k dispozícii aj dodatočné informácie o mieste konania a po skončení každej etapy sú okrem výsledkov a priebežných poradí k dispozícii aj videá so súhrnom pretekov či vyjadreniami jazdcov.

tour-de-france1 tour-de-france2 tour-de-france3

Verzia: 6.0.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.0.11
Aktuálna cena: Zdarma

14.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+