MojAndroid

Blacker

AMOLED displeje sú vo svete smartfónov čoraz populárnejšie a častejšie. Aj preto vznikajú špeciálne aplikácie určené práve pre zariadenia s takýmto displejom. Blacker je nová zbierka pozadí, ktoré vyniknú najmä na AMOLED obrazovkách. Aplikácia ponúka tapety s prevažne čiernou farebnou tématikou a jednoduchými obrázkami alebo dizajnom. Už teraz nájdete v aplikácii vyše 1000 pozadí rozdelených do 20 kategórií a nové pozadia vo vysokom rozlíšení pribúdajú každý deň.

Verzia: 2.1.3
Pôvodná cena: 2,19 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.3
Pôvodná cena: 2,19 €
Aktuálna cena: Zdarma

doubleHome

Zapnutie ale aj vypnutie displeja patria medzi úkony, ktoré s našim smartfónom robíme absolútne najčastejšie. Je preto logické, že si chceme tieto operácie čo najväčšmi zjednodušiť. Niektoré zariadenia ponúkajú možnosť dvojitého poklepania na tlačidlo Domov pre zapnutie, ale aj pre vypnutie displeja. Druhú spomínanú funkciu prináša na väčšinu zariadení aj aplikácia doubleHome. Tá funguje najlepšie na zariadeniach so softvérovými tlačidlami, kde je možné telefón uspať jednoducho po dvojitom stlačení tohto tlačidla. Nájdu sa ale aj zariadenia, ako napríklad Samsung Galaxy S7, ktoré majú dvojité stlačenie tlačidla Domov pridelené skratke pre spustenie fotoaparátu.

Verzia: 1.31
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.31
Aktuálna cena: Zdarma

Krokomer

Sledovanie krokov je základnou funkciou, ktorú dnes ponúka väčšina inteligentných zariadení. Ak to ale váš smartfón neponúka od základu alebo nie ste s natívnou aplikáciou spokojní, možno oceníte jednoduchú aplikáciu Krokomer. Tá funguje presne tak, ako by ste od nej mohli očakávať – počíta vám kroky, ukazuje prejdenú vzdialenosť a odhaduje množstvo spálených kalórií. Jednoduchý dizajn je skutočne veľmi intuitívny a problém s ním nebudú mať ani začínajúci používatelia. Aplikácia nie je ničím špeciálna, no ak potrebujete iba túto jednu funkcionalitu, môžete jej dať šancu bez obáv – v obchode Play je totiž dostupná zdarma a neponúka ani žiadne mikrotransakcie.

Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: Zdarma

PitChoose

Do nášho tohtotýždenného výberu sa dostala aj slovenská aplikácia Pitchoose. Tá ponúka skutočne veľmi zaujímavú a inovatívnu funkcionalitu. Ide o obdobu sociálnej siete, kde je dôležitá iba jedna funkcia – pomôcť druhým pri výbere. Môže ísť o čokoľvek, čo sa chystáte kúpiť či urobiť a neviete sa rozhodnúť. Okrem hlasovania za konkrétnu možnosť môžu ostatní používatelia aj vyjadriť svoj názor a pomôcť vám tak pri výbere. Aplikácia, resp. jej používatelia, vám môžu pomôcť aj v prípade, že sa chystáte niečo predať. Ide o skutočne šikovný nástroj, ktorý vám môže pomôcť spraviť ťažké rozhodnutia, ale prostredníctvom ktorého môžete pomôcť ostatným a podeliť sa o svoje názory a rady.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Stack Overflow

Službu Stack Overflow nemusíme zrejme predstavovať žiadnemu začínajúcemu ani pokročilému programátorovi. Ide o typ sociálnej siete, resp. fóra, kde môžete klásť najrôznejšie otázky týkajúce sa programovania a zároveň môžete pomáhať iným používateľom. Teraz je služba konečne dostupná aj vo forme Android aplikácie. K dispozícii máte všetky štandardné funkcie a možnosti, ktoré poznáte z webovej verzie služby. Môžete prehliadať otázky, odpovedať na ne a hlasovať a zároveň aj prispievať v prípade, že vás niečo narýchlo napadne a vy nie ste zrovna pri počítači. Aplikácia toho ponúka skutočne veľa a ak už patríte medzi používateľov tejto služby, vo vašej výbave by nemala chýbať.

Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

31.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+