MojAndroid

Castro

Ak vy, alebo vaši blízki či priatelia patríte medzi technologických nadšencov, možno sa vám stáva, že sa ocitnete v debate týkajúcej sa hardvérových špecifikácií, výkonu či iných vlastností vašich mobilných zariadení. Niekedy sa dokonca stáva, že vaši známi chcú vidieť dôkaz, že vaše zariadenie je skutočne také výkonné, ako o ňom prehlasujete. Pre takéto chvíle je stvorená aplikácia Castro, ktorá ale pomôže aj inokedy. Ide o šikovný nástroj, ktorý zobrazuje informácie o vašom zariadení. Jednotlivé údaje sú zoradené podľa kategórie, a tak si môžete pozrieť dáta týkajúce sa samotného zariadenia, ale aj informácie o využití procesora, pamäte, batérie či pripojení k mobilným sietiam. Všetky tieto funkcie sú zabalené do veľmi pekného vzhľadu inšpirovaného material dizajnom, takže budete mať k dispozícii ešte aj plnohodnotný moderný vzhľad najnovšieho systému Android Lollipop.

castro-2castro-1

Verzia: 2.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.2
Aktuálna cena: Zdarma

drupe

Hoci smartfóny dnes toho zvládnu naozaj veľmi veľa, stále ide v prvom rade o komunikačný nástroj. Aj keď už možno nepoužívame hlasové telefonáty a SMS správy tak často, ako kedysi, práve rozvoj internetového pripojenia a s ním previazaných komunikačných nástrojov znamená, že sme so svojimi blízkymi a rodinou v kontakte oveľa viac, ako pred tým. Problém je ale v tom, že dnes je k dispozícii obrovské množstvo komunikačných služieb a s rozličnými skupinami priateľov komunikujeme cez iné nástroje. S kamarátmi si možno píšete cez Messenger, s rodinou cez Whatsapp a s kolegami cez Hangouts.

Prepínanie medzi aplikáciami môže byť veľmi náročné, no to sa snaží vyriešiť aplikácia drupe. Tá ponúka jednoduché prostredie, kde si iba zvolíte kontakt a jednoduchým gestom k nemu priradíte aplikáciu, pomocou ktorej ho chcete kontaktovať. Aplikácia je prítomná skutočne všade vďaka plávajúcemu tlačidlu, ktoré je takmer úplne priesvitné a nie je rušivé. Aplikácia má za cieľ zjednodušiť komunikáciu, čo sa jej určite darí, takže ak máte možnosť, určite jej dajte šancu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Fuelio

Ak patríte medzi aktívnych šoférov motorových vozidiel, určite vás zaujíma aj to, koľko peňazí vlastne utrácate za palivo. Monitorovanie spotreby môžu výrazne uľahčiť aj mobilné aplikácie, z ktorých máte niekoľko na výber aj v obchode Play. Jedným zaujímavým titulom je aj aplikácia Fuelio, ktorá ponúka veľmi pekné prostredie a obrovské množstvo zaujímavých funkcií a možností. Okrem samotného evidovania počtu prejdených kilometrov a množstva načerpaného paliva máte k dispozícii aj kalkulačku, pomocou ktorej si môžete vypočítať zlomkovú spotrebu a iné zaujímavé hodnoty. Výhodou aplikácie je aj možnosť exportovať údaje do niekoľkých kompatibilných formátov a vo verzii PRO je možné nechať si údaje synchronizovať aj s cloudovými úložiskami Dropbox či Google Drive. Samozrejmosťou je tiež možnosť monitorovať viacero áut súčasne a mať tak prehľad o spotrebe všetkých vozidiel v rodine.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Minimal Clock

Aj vy ste už v minulosti videli zaujímavé screenshoty domovských obrazoviek zariadení so systémom Android, ktoré ale boli dokonale prispôsobené predstavám užívateľov a vôbec sa nepodobali na žiadnu klasickú domovskú obrazovku, akú poznáte vy? Za tým môže byť niekoľko prvkov – vlastný launcher, vlastné ikony aplikácií a vlastné widgety. Hlavnej domovskej obrazovke často dominuje widget hodín, pričom tie sú často veľmi podobné a hoci funkciami sa líšia, dizajn sa často neodlišuje. To ale nie je prípad aplikácia Minimal Clock, ktorej charakteristický názov napovedá, o aký widget ide. Aplikácia ponúka veľmi jednoduché zobrazenie hodín bez akéhokoľvek rozptýlenia v podobe informácií o počasí či zmeškaných upozorneniach. Kruhový dizajn je veľmi elegantný a jeho grafické prvky si môžete ešte viac prispôsobiť v nastaveniach. Aplikácia je tiež k dispozícii zadarmo a nenájdete tu ani žiadne nákupy v aplikácii.

5945

Verzia: 1.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Nuzzel

Pamätáte sa ešte na časy, keď ste sa prihlásili na Facebook a trvalo vám nanajvýš 5 – 10 minút, kým ste prezreli všetky novinky, ktoré zdieľajú vaši známi? Množstvo užívateľov na sociálnych sietiach a množstvo obsahu, ktorý tu zdieľajú, však v posledných rokoch výrazne narástol. Dnes už nie je vôbec jednoduché vidieť úplne všetko, čo sa na Facebooku či Twitteri objaví. Aj preto vyvíjajú spoločnosti algoritmy, na základe ktorých uprednostňujú niektoré príspevky na časovej osi pred tými ostatnými. Ak si ale chcete byť istí, že nezmeškáte nič, čo vaši priatelia považujú za dôležité, mali by ste vyskúšať aplikáciu Nuzzel. Tá vám umožní vidieť tie novinky a správy, ktoré zdieľa najviac vašich priateľov, čo často znamená, že ide o skutočne zaujímavé informácie. S aplikáciou si môžete nechať prepojiť svoj účet na Facebooku a Twitteri a všetky najzaujímavejšie informácie tak budte mať priamo pod rukou.

nuzzel-1 nuzzel-2 nuzzel-3

Verzia: 3.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

UltraTunner

Mobilné zariadenia nám dnes pomáhajú pri rozličných činnostiach. Jednou z nich môže byť aj ladenie hudobného nástroja. Až donedávna boli ale ladiace aplikácie v obchode Play skôr orientačné a na skutočné ladenie ste potrebovali klasickú ladičku. Aplikácia UltraTunner to ale chce zmeniť. Používa pokročilé algoritmy na rozoznávanie tónov, vďaka čomu je schopná poskytnúť skutočne presné informácie o ladení. Tento titul je už dlho veľmi populárny v obchode App Store na konkurenčnej platforme iOS a teraz sa konečne dostal aj na zariadenia s Androidom. Ide tak o plnohodnotnú ladičku, ktorá by nemala chýbať vo výbave žiadneho hudobníka. Vyššia cenovka je v tomto prípade možno aj celkom opodstatnená.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 7,99 €
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 7,99 €

9.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+