MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 50. týždeň 2017
Náš tip
Vianočné TOP Android aplikácie a Android hry 2017!

Favorites Lock Screen

Okrem zamknutej obrazovky na ktorej máte k dispozícii vyhľadávač Bing a ikonu fotoaparátu pre rýchle spustenie aplikácie je tu aj ďalšia obrazovka. Tu sa nachádzajú rôzne novinky a správy ohľadom vami zvolenej témy pri nastavovaní aplikácie. Či už sú to najnovšie informácie zo športu alebo technológií. Lepšie to pochopíte z obrázkov nižšie.

Aplikácia Favorites Lock Screen však zatiaľ nie je u nás dostupná, nakoľko je stále v testovacej fáze. V Obchode Play sme ju síce našli, no nie je prístupná pre naše územie. Ak sa však v Microsoft Garage osvedčí, pravdepodobne si otvorí bránu aj ďalej.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Knots Live Wallpaper

Vždy je potešujúce, keď nejaký slovenský produkt získa ocenenie aj v zahraničí. Práve to sa stalo slovenským developerom DotCode Apps, ktorých Knots Live Wallpaper získal ocenenie v kategórii najlepší Live Wallpaper roku 2017 na webovom portáli AndroidPolice. Aplikácia Knots Live Wallpaper zobrazuje na rôznofarebnom pozadí animácie uzlov medzi kruhmi, štvorčekmi a inými útvarmi. Radí sa k tzv. “ambient live wallpaper” aplikáciám a jej cena v Obchode Play činí 1,99 Eur.

Verzia: 1.1.0
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 1.1.0
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: 1,99 €

OnePlus Switch

Aplikácia OnePlus Switch má veľkosť skoro 9 MB a má sa postarať o bezpečný prenos kontaktov, správ, fotografií, videí, zvukových súborov i aplikácií. Podľa výrobcu je celý proces pomocou aplikácie náramne jednoduchý. Na jej rozbehnutie potrebujete však minimálne Android 5.0 Lollipop. Potom je potrebné pripojiť svoj starý aj nový smartfón k WiFi a vybrať zo starého dáta, ktoré chcete preniesť do nového OnePlus. Proces môžete sledovať skrze jednoduchú animáciu s informáciami o čase.

Verzia: 1.1.0.180208220002.9af300a
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0.180208220002.9af300a
Aktuálna cena: Zdarma

Zooper Widget

Známa aplikácia Zooper Widget bola len pred nedávnom bez ohlásenia odstránená z Obchodu Play. Aktuálne sa mobilná aplikácia nachádza už späť v Obchode Play a je k dispozícii na stiahnutie pre vaše Android zariadenia. Vývojári MYCOLORSCREEN neposkytli žiadne oficiálne vyjadrenie a to ani k stiahnutiu aplikácie a ani k jej opätovnému obnoveniu v Obchode Play. Používatelia tejto mobilnej aplikácie však môžu mať dôvod na radosť. Aplikáciu Zooper Widget si môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Verzia: 2.60
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.60
Aktuálna cena: Zdarma

Haven: Keep watch (BETA)

Aplikáciu Haven si môže používateľ nainštalovať do niektorého sekundárneho smartfónu. Ak sa napríklad nachádza v hotelovej izbe, a nechal si tu svoj počítač, môže naň smartfón položiť. Keď odíde z izby, appka zaznamená každý podozrivý zvuk, pohyb, zmenu osvetlenia, zvuky či pohyby. Využíva na to senzory smartfónu ako akcelerometer, snímač okolitého svetla , ale aj reproduktor či prednú a zadnú kameru. Nie náhodou sa tu hovorí o počítači v hotelovej izbe. Ako sme na začiatku spomínali, aplikáciu tvorila aj organizácia, ktorá chráni práva a slobodu žurnalistiky.

Je jasné, že aplikácia nezabráni tomu, aby vám niekto spomínaný laptop ukradol. Dokáže vám však na váš primárny smartfón poslať notifikácie o neštandardnom chovaní v okolí smartfónu s aplikáciou Haven. Ak tento smartfón nie je pripojený k WiFi alebo nemá ani SIM kartu, všetko sa zálohuje lokálne v zariadení. Na samotnom vývoji aplikácie spolupracoval tiež Edward Snowden.

Verzia: 0.1.0-beta-11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.0-beta-11
Aktuálna cena: Zdarma
6.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+