MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 49. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 48. týždeň 2017

Files GO

Google prvýkrát predstavil svetu aplikáciu Files Go v rámci Android Go Programu v máji na konferencii Google I/O 2017. To, čím sa ale líši od iných súborových správcov je hlavne filozofia, akou pristupuje k manažmentu súborov. Aplikácia je rozdelená na dve časti – úložisko a súbory. V časti, úložisko, ste kartami informovaní napríklad o veľkosti, respektíve využití vnútornej pamäte alebo microSD karty. V ďalších kartách nájdete návrhy na uvoľnenie vyrovnávacej pamäte jednotlivých aplikácií, najväčšie alebo málo používané súbory, ktoré môžete okamžite odstrániť. V druhej časti môžete prehliadať jednotlivé súbory.

Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma

Google Mapy a vyhľadávanie MHD

Svetoznáme Google Mapy sú obľúbenou aplikáciou aj pre slovenských používateľov. Teraz prichádza možnosť výpočtu trasy podľa MHD. Aplikácia ešte môže obsahovať nejaké tie “muchy,” nám však fungovala spoľahlivo v prepojeniach na MHD či prípadných prestupoch. K dispozícii je tiež možnosť preferovať autobusovú dopravu, vlak či električku. Môžete si tiež zvoliť spojenie s minimálnym peším presunom alebo trasu s prestupmi medzi určitými zastávkami. Samotné grafické spracovanie je jednoduché a prepojené s mapou. Algoritmus spojenia je veľmi podobný aplikácii imhd.sk.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Storyboard – z videa komiks pár klikmi

Aplikácia Storyboard sa pravdepodobne stane v blízkej dobe veľmi obľúbenou hlavne u ľudí natáčajúcich mobilom krátke videá. Princíp je jednoduchý. Vyberiete si z Galérie (prípadnej inej aplikácie na prehliadanie videí) nejaké natočené video a uložené v pamäti telefónu. Aplikácia z neho vyberie 4 až 6 okamihov, ktoré prerobí do formy komiksu. Vždy vyberie inú šablónu a filtre, takže výsledok vyzerá vždy inak. Pokiaľ sa vám nepáči, tak si potiahnutím po obrazovke môžte dať vygenerovať iný. Výsledný komiks si následne môžete uložiť alebo zdielať cez internet, mail a sociálne siete.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Selfissimo! – Selfie podľa Google

Ako je zrejme z názvu, aplikácia slúži na tvorbu selfie fotiek. Aplikácia sa tvári ako imitácia foto búdok. Len miesto rohu nákupného centra sa nachádza vo vašom mobile. Po spustení automaticky sníma čiernobiele selfie fotky v momentoch, keď sa nehýbete a robíte nejakú pózu. Spúšťa a vypína sa klepnutím. Po dokončení snímania si môžete selfie fotky spojiť, odstrániť, uložiť alebo zdielať.

Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma

Tesco Clubcard Slovensko

Vďaka vynovenej mobilnej aplikácii majú zákazníci ihneď prehľad o tom, koľko bodov nazbierali za nákupy, aj výšku odmeny v podobe nákupnej poukážky do predajní Tesco. Spravovanie Clubcard konta je tiež jednoduchšie – v aplikácii si zákazník dokáže zmeniť svoje osobné údaje, napríklad ak zmenil adresu bydliska. Rovnako sa môže pár klikmi rozhodnúť, či chce dostávať vyúčtovanie s poukážkami a kupónmi poštou do schránky, alebo ekologickejšou formou – teda elektronicky. Aplikácia prehľadne ponúka majiteľom Clubcard aj všetky zľavy a akcie na jednom mieste.

Verzia: 2.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
16.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+