MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 48. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 47. týždeň 2017

Google Chrome – aktualizácia

High Dynamic Range Imaging (skratka HDRI) je technológia používaná v počítačovej grafike, ktorá umožňuje v reprezentácii obrázka ukladať nielen jeho farebné spektrum, ale aj luminiscenciu, čiže jas. To isté sa týka ale videa, ktoré sa zaznamenáva v špeciálnych formátoch, ktoré umožňujú viac než zdvojnásobiť dynamický rozsah. V praxi to znamená, že zábery zachytené v protisvetle budú mať realistické farby a bude sa dať rozpoznať kresba a detaily na svetle aj v tieni. Aplikácie ako Google Filmy, Youtube alebo Netflix už nejakú dobu HDR podporujú. A čoskoro by podporu HDR mal dostať aj prehliadač Google Chrome.

HDR fotografia.
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Messenger Kids

Facebook ako služba môže byť pre deti nebezpečná hlavne z dôvodu, že nemusia tušiť s akou osobou na druhej strane komunikujú a aké sú jej skutočné pohnútky. Často sa stávajú terčom rôznych ľudí s pedofilnými sklonmi prípadne rôznych podvodníkov, čo môže viesť až k tragickým koncom. Práve na to reaguje sociálna sieť vydaním špeciálnej verzie Messengeru určenej pre deti pod 13 rokov. Je navrhnutá tak, aby rodičia mohli mať pod kontrolou s kým deti komunikujú. Dokonca aj samotný účet musí byť založený rodičom.

Messenger Kids Demo

Zveřejnil(a) Facebook dne 29. listopad 2017

Zatiaľ je Messenger Kids dostupný len vo vývojárskej verzii pre iOS zariadenia. Na Android platformu sa dostane až neskôr.

VLC for Android – aktualizácia

Používatelia si môžu prehrávač prispôsobiť svojmu individuálnemu pohľadu na obraz a zvuk v rámci ekvalizéra a jeho prednastavení. Vybrať si tiež môžete z denného a nočného režimu pri prehrávaní, prípadne preskočiť naraz 10 sekúnd prostredníctvom dvojitého kliknutia. Do praxe sa dostala aj sľubovaná podpora pre Android Auto a pozrieť si tu používateľ môže aj 360-stupňové videá. Navyše, ak vlastníte už operačný systém Android Oreo, máte možnosť vyskúšať aj funkciu Obraz v obraze (PiP).

Do vyhľadávania bol integrovaný Google Now a všetkému kraľuje novšie rozhranie v duchu material dizajn. Ak chcete, vyskúšajte si zmeny na vlastnej koži prostredníctvom odkazu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

TWRP

TWRP, ako jeden z najpopulárnejších custom recovery, ponúka svojim používateľom niekoľko benefitov. Okrem toho, že umožňuje flashovať nové ROM, tak podporuje aj ich zálohu, či možnosť spraviť kompletný reset a vymazanie zariadenia. Tak ako pri každej novej verzii aj vo verzii 3.2.0 prináša niekoľko nových funkcií navyše a opravuje aj  chyby, ktoré sa objavili v predchádzajúcej verzii. Viac informácii sa dozviete v našom článku alebo na portáli xda-developers.

Messenger – aktualizácia

Spoločnosť Facebook sa snaží svoju platformu Messenger spopularizovať rôznymi novými často prebratými funkciami. Napríklad v nedávnej dobe do sociálnej sietí, Instagramu aj Messengeru pridala obdobu Príbehov zo Snapchatu. Ďalšou vylepšením bolo aj pridanie tzv. instantných hier do Messengeru, aby mohli užívatelia so svojimi kontaktmi súperiť. Rovnako to je aj u novej minihry Tetris, ktorú Facebook Messengeru prináša spoločnosť CoolGames.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
9.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+