MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 46. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 45. týždeň 2017

Instagram – aktualizácia

Podobne ako služba Snapchat umožňujú Príbehy na Instagrame zdielať okamžite momentky formou fotky alebo videa, ktoré sú dostupné len po krátku dobu a po 24 hodinách sa zmažú. Narozdiel od Príbehov na Facebooku sa tie na Instagrame tešia veľkej popularite, dokonca väčšej než samotný Snapchat. Doteraz šli ale Príbehy nahrávať len cez mobilnú aplikáciu. Odteraz sa tak dá urobiť aj cez webové rozhranie. Ale len cez mobilnú verziu webového rozhrania. Taktiež chýbajú tradičné filtre, nálepky a iné funkcie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Quik – aktualizácia

Šikovná aplikácia pre strih videa – Quik je umiestnená na vlajkových smartfónoch Huawei a Honor už od výroby. Na tom by nebolo nič zlé, niektorým používateľom sa však nepáči, že túto aplikáciu nie je možné odstrániť. Aplikácia sa na prvý pohľad javí ako systémová a nie je možné ju odinštalovať. Môžete ju zakázať a tiež odinštalovať aktualizácie, ale fyzicky stále v rámci smartfónu ostáva. Táto nedostatočná možnosť voľby sa nepáči niektorým používateľom smartfónov Huawei Mate 10 Pro či Honor 9. Huawei Holandsko vydalo vyhlásenie, že toto bolo “výsledkom vnútornej chyby” a že situácia bude čoskoro opravená formou OTA aktualizácie.

Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma

Uber, Uber Driver – aktualizácia

Vďaka aplikácii UBER je už teraz možné komunikovať so šoférom ešte skôr ako vás vyzdvihne. Môžete mu odkázať, nech vás chvíľu počká alebo nech zastane o vchod ďalej, lebo pred vami nie je miesto na státie či čokoľvek iné.

UBER umožní cestujúcim zrušiť jazdu do dvoch minút od jej potvrdenia bez akéhokoľvek poplatku. Podľa štatistík vyplýva, že ak sa jazda zruší, je to vo viac ako 60 % prípadov práve do dvoch minút od potvrdenia jazdy. Platí to ale aj opačne – vodič môže meškať iba päť minút, ak mešká dlhšie, cestujúci môže jazdu zrušiť bez poplatku. Vodič tiež bude po novom čakať cestujúceho dve minúty bez akýchkoľvek poplatkov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Facebook – Prieskumník

Pôvodné správy o ukončení testovacej prevádzky služby Facebook Prieskumník sa nepotvrdili. Presun príspevkov od vašich obľúbených stránok či osobností sa nebudú presúvať naspäť na svoje pôvodné miesto. Išlo pravdepodobne o chybu na strane tvorcu sociálnej siete. Do kedy ešte testovacia prevádzka potrvá, prípadne aké ďalšie kroky plánuje s touto funkciou samotný Facebook zatiaľ nie je známe.

“Išlo o chybu, ktorá bola opravená. Zatiaľ ho nemáme v pláne rozšíriť mimo testovacie krajiny, no test aktuálne naďalej prebieha,”- vyjadril sa hovorca sociálnej siete Facebook.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Facebook Messenger – aktualizácia

Messenger ponúka v najnovšej aktualizácii možnosť odoslania fotografie v rozlíšení 4K. Konkrétne rozlíšenie fotografie činí 4096 x 4096 pixelov, čo môže byť približne ekvivalent 16 megapixelov. Ďalšou zaujímavou informáciou je, že podľa slov Facebooku, 4K fotografie budú odosielané rovnakou rýchlosťou ako fotografie doteraz. Nie je jasné, ako chce Facebook dosiahnuť tento výkon. Je možné, že fotografia sa vám okamžite zobrazí v nižšom rozlíšení a po čase sa aktualizuje do spomínaného rozlíšenia 4K.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
25.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+