MojAndroid

Určite ste sa v minulosti stretli so situáciou, keď ste si chceli niečo rýchlo poznačiť a nemali ste po ruke papier a pero. Pred nástupom smartfónov to často znamenalo zmätok a rýchle hľadanie riešenia. Odkedy ale nosíme inteligentné telefóny všade so sebou, s týmto problémom sa už nestretávame. Drvivá väčšina smartfónov má predinštalovanú aspoň základnú aplikáciu určenú na písanie poznámok. Ak ale telefón využívate aktívnejšie a často s poznámkami pracujete, zrejme vám predinštalovaný titul nebude stačiť. Preto si dnes predstavíme niekoľko aplikácií, ktoré ponúkajú skvelé funkcie pre pokročilú prácu s poznámkami.

Evernote

Najlepšia aplikácia na písanie poznámok. Aj takto by sa dala charakterizovať aplikácia Evernote. Treba ale dodať, že každý užívateľ má iné preferencie a nie každému musí Evernote vyhovovať. Preto by sme výrok upravili na “najvýkonnejšia aplikácia na písanie poznámok”. Evernote jednoducho ponúka všetky funkcie, na ktoré by ste si mohli spomenúť. Vytváranie projektov, pridávanie tagov, upozornení a mnohé ďalšie funkcie, ktoré niekedy nájdete aj v iných tituloch, no môžete si byť istí, že Evernote bude mať tieto funkcie zvládnuté na výbornú. Okrem toho je tu podpora pre prakticky všetky v súčasnosti využívané platformy a skvelý systém synchronizácie, vďaka čomu budete mať poznámky poruke bez ohľadu na to, aké zariadenie držíte v ruke. Evernote vás jednoducho nemôže sklamať a ak ste aplikáciu ešte nevyskúšali, určite by ste to mali čo najskôr zmeniť.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Evernote (6.časť)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

INKredible

Ako sme spomínali, Evernote skutočne ponúka väčšinu moderných funkcií, na ktoré by ste si pri používaní mohli spomenúť. Nájdu sa ale aplikácie, ktoré sú postavené na jednej konkrétnej funkcii, ktorú sa snažia zvýrazniť a zdokonaliť. Presne takým titulom je INKredible, čo je aplikácia zameraná na písanie poznámok rukou. Aplikácia ponúka obsiahly rad nástrojov určený pre zdokonaľovanie písania rukou či stylusom. Ide o skvelého pomocníka pre každého, kto píše rýchlejšie perom ako na virtuálnej klávesnici a zároveň chce využívať všetky výhody digitálnej formy poznámok. Ak ste už aj na podobné aplikácie zanevreli, určite by ste tejto mali dať šancu, aby vás presvedčila, že na smartfónoch a tabletoch je stále možné písať si poznámky tradičným štýlom.

inkredible-1 inkredible-2 inkredible-3

Verzia: 1.10.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.10.1
Aktuálna cena: Zdarma

Google Keep

Svoju vlastnú aplikáciu pre písanie poznámok ponúka aj Google. Titul Google Keep prešiel v posledných mesiacoch pomerne veľkými zmenami a dnes ponúka veľké množstvo funkcií, ktoré sme doteraz našli iba pri výkonnejších tituloch. Niektorým užívateľom bude aplikácia vyhovovať najmä vďaka tomu, že všetky tieto nové funkcie užívateľom nenúti a ponúka veľmi praktické a čisté prostredie. Spomínané funkcie tu ale nájdete a môžete tak vytvárať textové, fotografické či zvukové poznámky a od nedávna aj písať poznámky rukou. Synchronizácia naprieč zariadeniami je tiež veľmi spoľahlivá a aj v tomto prípade platí, že všetky poznámky máte takmer okamžite k dispozícii na všetkých svojich zariadeniach.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

LectureNotes

V dnešnej dobe je veľmi náročné vytvoriť poznámkovú aplikáciu, ktorá by v niečom vyčnievala z radu alebo bola v niečom prvá. Preto narazíme na poznámkové aplikácie, ktoré sú zamerané na konkrétny druh poznámok. Titul LectureNotes je ideálny pre študentov či ľudí, ktorí si potrebujú zdokumentovať prednášku alebo stretnutie. Výhodou je jednoduchá kombinácia rôznych druhov poznámok do jednej, vďaka čomu máte oveľa lepšie možnosti pri dokumentácii stretnutia. Výsledkom sú tak skvelé dokumenty plné obrázkov, textu písaného na klávesnici, textu písaného rukou a zvukových nahrávok, ktoré zdokumentujú danú udalosť oveľa lepšie, ako iba jeden z týchto spôsobov.

Verzia: 2.8
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 2.8
Aktuálna cena: 3,99 €

Notes

Ďalšou zaujímavou alternatívou v našom výbere je aplikácia s jednoduchým názvom Notes od štúdia Cubeactive. Ako názov napovedá, ide o aplikáciu zameranú na jednoduchosť používania. Tej pomáha veľmi intuitívne prostredie s hlavnými funkciami, ktoré potrebujete najčastejšie. Možno tu nenájdete takú bohatú výbavu ako v prípade niektorých titulov, no v mnohých prípadoch to môže byť aj výhoda. Skvelé tiež je, že aplikácia dokonale kopíruje prvky Material dizajnu a bude tak veľmi dobre ladiť so vzhľadom vášho systému Android Lollipop alebo novším. Aj tu je samozrejmá synchronizácia, ktorá je v tomto prípade realizovaná cez Google Drive.

notes-1 notes-2 notes-3

Verzia: 4.10.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.10.3
Aktuálna cena: Zdarma

OneNote

Ak patríte medzi fanúšikov produktov od Microsoftu, určite vás poteší plná podpora aplikácie OneNote aj pre zariadenia so systémom Android. Rovnako, ako v prípade mnohých iných veľkých vývojárov, aj tu máte k dispozícii obrovské množstvo rôznych funkcií a nástrojov, prostredníctvom ktorých môžete dokonale vytvárať a spravovať svoje poznámky. Výhoda tejto aplikácie oproti iným titulom je najmä jednoduchá synchronizácia so zariadeniami so systémom Windows či Windows Phone. Aj iné aplikácie ponúkajú tieto funkcie, no v prípade OneNote ide o skutočne spoľahlivé riešenie pre osobné, ale aj pracovné účely.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Poznámkový blok

Do nášho výberu aplikácií sme museli zahrnúť aj šikovný titul od slovenských vývojárov s názvom Poznámkový blok. Ide o naozaj jedinečný nástroj, ktorý vás neohúri množstvom funkcií, ale najmä svojou jednoduchosťou a primárnou funkciou, ktorou poráža množstvo konkurencie. Tou je možnosť písania poznámok priamo vo widgete na domovskej obrazovke. Táto funkcia je skutočne užitočná práve v prípadoch, keď si potrebujete niečo veľmi rýchlo poznačiť a nepotrebujete žiadne ďalšie funkcie ani možnosti. Jednoducho si chcete vytvoriť poznámku z niekoľkých slov, ktorú budete mať navyše k dispozícii priamo na pracovnej ploche. Aplikácia má túto funkciu zvládnutú veľmi dobre a ide o ideálneho kandidáta na sekundárne aplikáciu pre písanie poznámok do každého smartfónu.

poznamkovy-blok-1 poznamkovy-blok-2 poznamkovy-blok-3

Verzia: 2.46
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.46
Aktuálna cena: Zdarma

Simplenote

Jednoduchosť je heslom aplikácie Simplenote, ktorá ponúka presne to, čo sľubuje – jednoduchý spôsob písania poznámok bez nutnosti používania rôznych doplnkových funkcií. Vďaka menšiemu množstvu funkcií disponuje aplikácia rýchlym a responzívnym prostredím, čo znovu oceníte pri rýchlom zaznamenávaní poznámok. Aplikácia si získala množstvo fanúšikov najmä na platforme iOS, no už nejaký čas je dostupná aj pre zariadenia so systémom Android. Vyznačuje sa aj veľmi malou veľkosťou súboru (<1 MB), čo ocení každý, kto nemá v pamäti zariadenia veľa miesta nazvyš.

simplenote-1 simplenote-2 simplenote-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Sticky Notes for Android Wear

Rozrastajúca sa platforma Android Wear sa teší priazni vývojárov, ktorí sa z nej snažia vyťažiť maximum. Dokonalým príkladom toho je aj aplikácia Sticky Notes for Android Wear, ktorá znovu neponúka množstvo funkcionality, no svoju hlavnú funkciu zvláda absolútne dokonale. Tak, ako si doma lepíme lístočky s pripomienkami na chladničku či na skriňu, zobrazuje aplikácia upozornenia na displeji zariadenia so systémom Android Wear. Vďaka tomu máte dôležitú úlohu stále na očiach a môžete sa tak spoľahnúť na to, že ju nezabudnete splniť. Poznámku napíšete prostredníctvom aplikácie vo vašom Android zariadení a upozornenie sa potom prilepí na displej vašich hodiniek so systémom Android Wear.

sticky-notes-android-wear-1 sticky-notes-android-wear-2

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Samozrejme, aplikácií pre písanie poznámok je v obchode Play obrovské množstvo. My sme sa tu snažili vybrať tie najpopulárnejšie, najschopnejšie, resp. také, ktoré sa od ostatných niečím odlišujú. Ak ale radi používate nejaký titul, ktorý sme tu nespomenuli, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom a nezabudnite sa podeliť o to, prečo uprednostňujete práve túto aplikáciu pred mnohými ďalšími.

18.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+