MojAndroid

Mnohí z nás majú k športu počas leta bližšie ako v priebehu chladnejších mesiacov. V modernej dobe na rôzne športové aktivity využívame rôzne fitness zariadenia, ale v mnohých prípadoch nám stačí aj dobrá aplikácia pre náš smartfón. Tých je v súčasnej dobe v obchode Play veľké množstvo a vybrať tú najlepšiu nemusí byť vôbec jednoduché. My sme si pre vás pripravili výber tých najlepších, ktoré v tomto smere nájdete a ktoré naplnia väčšinu vašich požiadaviek.

Náš tip
Všetky letné témy na jednom mieste

Endomondo

Aplikácia Endomondo patrí medzi najlepšie svojho druhú. Svedčí o tom vyše 25 miliónov používateľov a skvelé hodnotenie 4,4/5 v obchode Play. Aplikácia ponúka možnosti pre podrobné sledovanie behu, chôdze, cyklistiky, korčuľovania, alebo akéhokoľvek iného športu, ktorý je založený na prekonaní určitej vzdialenosti. Následne môžete svoj výkon detailne sledovať a porovnávať, ako sa vyvíjal v priebehu času. Môžete si tu nastaviť aj vlastné ciele a výzvy, ktoré by vás mali motivovať k zlepšovaniu sa. Výhodou aplikácie je aj sociálny aspekt, vďaka ktorému sa môžete spojiť so svojimi priateľmi a navzájom sledovať vaše napredovanie. Množstvo funkcií aplikácie je dostupné zadarmo, no ďalšie skvelé možnosti sú spoplatnené sumou 5,99 USD mesačne, resp. 29,99 USD ročne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Fit

Možno jednoduchšia, no stále veľmi užitočná aplikácia Google Fit skrýva v rukáve niekoľko tromfov. Aplikácia iba prednedávnom prešla výraznou zmenou dizajnu, ktorá jej dodala šmrnc. Aj táto aplikácia vám umožní sledovať množstvo vašich pohybových aktivít. Môžete na to využívať senzory v telefóne, no poteší aj integrácia služby s mnohými fitness náramkami či inteligentnými hodinkami. Nechýba ani webové rozhranie pre službu Google Fit, vďaka čomu budete môcť k svojim údajom pristupovať odkiaľkoľvek. V novej aktualizácii pribudlo aj množstvo skvelých funkcií, vrátane jednoduchšieho nastavovania cieľov. V aplikácii môžete bez problémov sledovať svoj pokrok a vyhodnocovať dosiahnuté úspechy, a to všetko úplne zadarmo bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Runkeeper

Pre milovníkov behu nie je k dispozícii veľa lepších aplikácií ako Runkeeper. Tento titul patrí medzi najlepšie vybavené a aj najlepšie fungujúce v tomto výbere. Samozrejme, používať ho nemusia iba bežci. Aplikácia zaznamená a vyhodnotí akékoľvek prekonávanie vzdialenosti. Sami si tu môžete vytvoriť tréningový plán, alebo môžete kopírovať plán iného používateľa aplikácie. Ani tu nechýba možnosť synchronizácie s hodinkami Pebble alebo Android Wear, takže pre sledovanie vašich fitness aktivít nebudete musieť so sebou nutne nosiť smartfón. Množstvo dostupných tréningových plánov zasa poteší napríklad ašpirantov na absolvovanie maratónu, na ktorý ich dokáže pripraviť. Aj tu platí, že väčšina funkcií aplikácie je k dispozícii zadarmo, no niektoré sú spoplatnené v rámci prémiovej verzie Runkeeper GO.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Runtastic Running & Fitness

Jednou z najpopulárnejších fitness aplikácií je aj Runtastic. Aplikácia už tradične sleduje váš beh a umožňuje vám vyhodnocovať jednotlivé ukazovatele. V rámci aplikácie je dostupný aj hlasový tréner, ktorý vás bude počas behu informovať o vašom výkone. Aplikáciu ocenia aj pravidelní športovci. Tí si tu môžu nastaviť celoročný cieľ na behanie. Aplikácia ich bude v priebehu roku informovať o tom, ako sú na tom a čo musia spraviť pre to, aby svoj cieľ do konca roka splnili. Runtastic má tiež vlastnú sociálnu oblasť, kde môžete napríklad sledovať najusilovnejších bežcov a sami sa môžete umiestniť v rebríčku. Aj tu platí, že aplikáciu môžete prepojiť so službami Google fit či MyFitnessPal a mať tak pod drobnohľadom všetky fitness aktivity na jednom mieste.

 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Strava

Náš výber uzatvárame ďalšou veľmi známou aplikáciou Strava. Ak bicyklujete, beháte, plávate, alebo robíte iný podobný šport, určite oceníte funkcie, ktoré táto aplikácia ponúka. Samozrejmosťou je sledovanie a vyhodnocovanie vašich fitness aktivít. Poteší funkcia Route Discovery, vďaka ktorej môžete objaviť a naplánovať si nové trasy pre vaše športové výlety. Aj v tomto prípade platí, že aplikácia ponúka zaujímavé sociálne funkcie. Môžete sa spojiť so svojimi známymi, povzbudzovať ich počas tréningu a porovnávať si vaše dosiahnuté výsledky. Aplikácia vás aj týmto spôsobom bude motivovať k dosiahnutiu ešte lepšých výkonov. Znovu platí, že mnohé funkcie aplikácie sú k dispozícii zadarmo, no v platenej verzii získate niekoľko zaujímavých možností navyše.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

11.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+