MojAndroid

Počet Android hier v Obchode Play sa každým dňom zvyšuje a preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme výber skvelých titulov z každej kategórie. Podobné výbery TOP 5 Android hry plánujeme publikovať v pravidelných intervaloch. Prvou kategóriou, ktorú sme vám predstavili, boli Arkády a akčné hrynasledovali Hádanky a hlavolamyŠportové hryMinule to bola veľmi populárna téma, Jednoduché hry, dnes to budú Karty a kasíno.

Canasta

Obľúbená kartová hra kanasta je k dispozícii už aj na platforme Android. Hra, ktorú u nás preslávili predovšetkým americkí seniori z filmov, má jednoduché pravidlá – v princípe je potrebné zoradiť karty rovnakej hodnoty, a to v minimálnom počte sedem. V hre Canasta si môžete zmeniť prakticky všetko. Či už sú to obrázky v pozadí, typy zadných strán kariet, rýchlosť animácií a mnoho ďalšieho. Hrať môžete 2, alebo 4 hráči. Možné je zvoliť si level začiatočníka, pokročilého, alebo experta. Tiež je len na vás, či budete hrať v smere, alebo proti smeru hodinových ručičiek. Hru nájdete v Obchode Google Play za cenu 1,47 €.

Canasta Canasta2

Slot Machine+

Táto hra je víťazom ankety Najlepšia kasíno hra za rok 2011 2013, čo svedčí o jej obrovskej popularite. Ako už vyplýva z názvu, hra ukrýva isté plusy, resp. benefity, ktoré v bezplatnej verzii nenájdete. Medzi také napríklad patria aj reklamy, ktoré sa vám zobrazovať nebudú. Požiadavky na systém sú v podstate minimálne, Android 2.1 (+) má dnes snáď už každý. Zahrajte si tieto skvelé automaty proti množstvu hráčov z celého sveta a ukážte im, kto je skutočný “kráľ kasína”. Cenovo táto hra patrí medzi lacné, keď si ju vývojári z Apostek cenia na 0,74 €.

Slot Machine+ Slot Machine+2

Verzia: N/A
Aktuálna cena: 1,19 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: 1,19 €

Solitaire+

Určite drvivá väčšina z vás pozná klasickú hru, Spider Solitaire, ktorá bola predinštalovaná v počítačoch s OS Windows. Kto má rád túto hru, určite si príde na svojej aj v jej mobilnej verzii. Pravidlá tejto hry sú viac než jednoduché, karty budete musieť ukladať pod seba tak, aby ste dosiahli postupku od najvyššej, až po najnižšiu hodnotu. Ak už nebudete mať žiaden ťah, rozdajte si nový rad kariet. Pozorne však premýšľajte, karty mimo poradia si totiž nemôžete uložiť ani dočasne. K dispozícii máte niekoľko úrovní obtiažnosti. Ak sa považujete za začiatočníka, začnite hrať s jedným typom kariet, postupne si môžete zvoliť karty všetky. Za cenu 0,74 € si podľa môjho názoru užijete slušnú porciu zábavy.

Solitaire+ Solitaire+2

Verzia: 1.4.5.34
Aktuálna cena: 2,09 €
Verzia: 1.4.5.34
Aktuálna cena: 2,09 €

Zynga Poker – Texas Holdem

V oblasti pokrových hier na Android bola voľba jasná. Zynga Poker je jednoznačne najlepšou možnosťou. Ponúka pekné a jednoduché prostredie a široké možnosti hry. Pravidlá pokru sú možno trochu zložitejšie na pochopenie, no keď sa do toho dostanete, nebudete mať ani len najmenší problém. Každý z hráčov dostane dve karty, ktoré si pozrie len on. Do banku sa vloží úvodný kapitál a začína sa hra. Odkryjú sa prvé tri karty a hráči začnú zvyšovať stávky. Je niekoľko možností, ako vám k sebe karty môžu pasovať. Či už budete hrať na dve rovnaké hodnoty kariet, postupku, alebo inak. Hru a všetky vložené peniaze napokon vyhráva ten, kto bude mať kombinácie najvyššej hodnoty, avšak je možné, že výhra sa rozdelí medzi viacero hráčov podľa toho, aké karty budú mať. Pred začiatkom rozhodne odporúčam prečítať si úplné pravidlá. Výhodou hry Zynga Poker je určite aj to, že v Obchode Google Play ju nájdete úplne zdarma.

Zynga Poker Zynga Poker2

Verzia: 21.49
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 21.49
Aktuálna cena: Zdarma

Prší Free

Legendárna česká hra už aj na Androide. Pekná, no zároveň jednoduchá grafika, intuitívne ovládanie, či pokojná česká hudba – to všetko je symbolom tejto hry, ktorá je obľúbená po večeroch v hostincoch, alebo ak chcete, “hospodách”. Hru môžete hrať sám, proti naprogramovaným protivníkom, ale aj proti reálnym hráčom. Za každú vyhratú hru navyše získavate mince, vďaka ktorým sa posúvate v rebríčku. Tak čo, stanete sa milionárom, alebo ostanete na nule? Nie je na čo čakať, hru si stiahnite z Google Play úplne zdarma.

Prší Prší2

Verzia: 1.1.124
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.124
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+