MojAndroid

Prehrávanie hudby je dnes jednou zo základných funkcií smartfónov a tabletov. Práve mobilné telefóny spôsobili, že mnohí užívatelia úplne prestali používať klasické mp3 prehrávače a svoju hudbu majú uloženú v pamäti svojho telefónu. Moderné smartfóny ale posúvajú hudobný zážitok na vyššiu úroveň. Okrem množstva aplikácií na prehrávanie hudby môžete využiť aj dodatočné ekvalizéry, pomocou ktorých si môžete nastaviť výsledný zvuk a prispôsobiť jednotlivé zvukové prvky vlastným predstavám. My vám prinášame zoznam piatich obľúbených aplikácií s ekvalizérom, ktoré dokážu výrazne vylepšiť hudobný zážitok na vašom smartfóne alebo tablete.

Equalizer

Jednou z najobľúbenejších a najvýkonnejších aplikácií s ekvalizérom je titul s jednoduchým názvom Equalizer. Ten ponúka základné, ale aj pokročilé nástroje na úpravu a vylepšenie hudobných funkcií zariadenia. K dispozícii máte manuálne ovládače piatich pásiem ekvalizéru, ale aj 11 prednastavených režimov, ktoré vylepšia alebo upravia výsledný zvuk na základe typu hudby, ktorý počúvate. Aplikácia má veľmi intuitívne prostredie s jednoduchým ovládaním, no veľkou výsadou tohto titulu sú plnohodnotné widgety s ekvalizérom, ktoré ešte viac uľahčia prácu s aplikáciou a nastavovanie úrovní jednotlivých pásiem. Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no nájdete tu aj in-app nákupy, pomocou ktorých si môžete napríklad zmeniť vzhľad prostredi.

equalizer-1 equalizer-2 equalizer-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Equalizer +

Vývojári si nelámali hlavu ani s názvom ďalšej aplikácie v našom výbere, ktorou je Equalizer +. Napriek zhodnému názvu ide o inú aplikáciu, aj keď funkcie sú, samozrejme, veľmi podobné. Jednou z hlavných výhod tohto ekvalizéru je, že ide v skutočnosti aj o plnohodnotný prehrávač pre vaše hudobné súbory. Stále však máte k dispozícii všetky prvky ekvalizéru, ktoré by ste od profesionálnej aplikácie očakávali. Ako bonus ponúka tento titul aj veľmi pekné prostredie, ktoré sa snaží imitovať klasické prehrávače a pôsobí naozaj veľmi pekne. Aj v tomto prípade máte k dispozícii 10 prednastavených ekvalizérov pre rôzne žánre hudby, no vytvoriť si môžete aj vlastné. Aplikácia ponúka ešte niekoľko zaujímavých možností, ako napríklad samostatný ovládací prvok pre zosilnenie basov alebo postupné prechody medzi skladbami.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Music Volume EQ

Jednou z najpopulárnejších aplikácií s ekvalizérom v obchode Play je aj Music Volume EQ, pričom tento titul má už viac ako 10 miliónov stiahnutí. Oproti predchádzajúcim riešeniam má aplikácia niekoľko výhod. Tou prvou je, že v obchode Play je k dispozícii zadarmo a nenájdete tu žiadne skryté poplatky. Ihneď po nainštalovaní aplikácie máte prístup ku všetkým funkciám aplikácie úplne zadarmo. Tie pozostávajú z plnohodnotného 5-pásmového evkalizéru, ako aj deviatich prednastavených režimov. Pomocou aplikácie je tiež možné ovládať jednotlivé úrovne hlasitosti rôznych médií, vďaka čomu môžete dosiahnuť ešte lepší výsledný efekt. Vrámci aplikácie je k dispozícii aj v tomto prípade widget, no aj samotné ovládanie aplikácie je uskutočňované na vyskakovacom okne, ktoré neprekryje celú obrazovku a umožní náhľad na práve spustené aplikácie.

Verzia: 3.6
Aktuálna cena: Zdarma

Poweramp Music Player

Ak ste v minulosti hľadali v obchode Play alternatívny prehrávač hudby, s najväčšou pravdepodobnosťou ste narazili aj na Poweramp Music Player. Ten patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie voliteľné prehrávače, pričom ho používajú bežní, ale aj pokročilí užívatelia. Vo svojich útrobách totiž skrýva množstvo zaujímavých funkcií, medzi ktorými sa nachádza aj výkonný ekvalizér. Ten je v tomto prípade až desaťpásmový, čo pre bežného užívateľa veľa neznamená, no “audiofilovia” si v tomto prípade prídu na svoje. Aj táto aplikácia ponúka prednastavené režimy, pričom vytvoriť si môžete aj vlastné. Ak vlastníte zariadenie s Androidom 4.4 KitKat, k dispozícii máte aj nastavenia pre uzamykaciu obrazovku pri prehrávaní hudby. Aplikácia je dostupná v obchode Play v trial verzii, pričom za plnú verziu si vývojári pýtajú 2,99€.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: PowerAMP

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €

Speaker Booster

Poslednou aplikáciou v našom výbere nie je ekvalizér v pravom zmysle slova. Ide totiž o aplikáciu, ktorej úlohou je zosilniť výsledný zvuk vychádzajúci z reproduktorov zariadenia alebo slúchadiel k nemu pripojených. Speaker Booster patrí v tomto smere medzi špičku, keď aj zo zariadení s podpriemerným reproduktorom dokáže spraviť menšie zázraky. Ocenia ho ale aj užívatelia s pokročilejšími reproduktormi, aké nájdeme napríklad na smartfóne HTC One M8. Aplikácia pracuje s pokročilými algoritmami, ktoré naozaj dokážu zvýšiť hlasitosť vášho zariadenia. Ak radi počúvate hudbu cez reproduktory na vašom smartfóne alebo tablete, aplikácia Speaker Booster je práve pre vás. Nemusí ísť pritom iba o vylepšenie hlasitosti pri prehrávaní hudby, pretože tieto vylepšenia sú globálne a prejavia sa aj pri zvonení telefónu či pozeraní videí a filmov.

speaker-booster speaker-booster-1 speaker-booster-2

Verzia: 4.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.9
Aktuálna cena: Zdarma

Samozrejme, v článku sme sa nemohli venovať všetkým aplikáciám s podobnými funkciami, keďže tých je v obchode Play nespočetné množstvo. Preto nás zaujíma váš názor a vaše skúsenosti. Ktorý ekvalizér používate vy? Aké máte skúsenosti s tými, ktoré sme opísali v článku? Podeľte sa s ostatnými čitateľmi v diskusii a hlasujte v ankete za svojho favorita.

Ktorý ekvalizér používate vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

24.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+