MojAndroid

Hoci sa dnes väčšina používateľov naháňa za čo najlepšími parametrami smartfónov a tabletov, mnohí berú ohľad aj na vzhľad zariadenia. Na konštrukcii smartfónov a hlavne tabletov nás ani tak nezaujímajú jeho “plošné” rozmery, ale smerodajnou je často najmä hrúbka. Rozhodli sme sa preto, že vám sprostredkujeme zoznam 10 najtenších Android tabletov, ktorý nájdete nižšie.

1. Dell Venue 8 7000

Prvé miesto patrí novinke od spoločnosti Dell. Tablet Dell Venue 8 7000 má hrúbku iba 6 mm, pričom zaujme naozaj výbornou výbavou a kovovou konštrukciou, ktorú mnohí z vás priam vyhľadávajú. Zaujímavým je aj jeho 4-jadrový Intel procesor či duo-kamera, ktorá sa podobá na tú v HTC One M8.

dell-venue-8-7000

2. Sony Xperia Z2 Tablet

Druhá priečka je obsadená zariadením od spoločnosti Sony. Ich Sony Xperia Z2 Tablet totižto ponúka hrúbku iba 6,4 mm, pričom tenká konštrukcia zaujme aj odolnosťou voči nepriaznivým vplyvom prostredia. Výbavou sa tento tablet rovnako nenechá zahanbiť.

Recenzia | Sony Xperia Z2 Tablet

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z2 Tablet : To najlepšie od Sony

3. Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Aj tretia priečka patrí tabletu od spoločnosti Sony. Konkrétne ide o novinku medzi menšími tabletmi – Sony Xperia Z3 Tablet Compact – ktorý ponúka naozaj kompaktné rozmery. Jeho hrúbka dosahuje rovnako 6,4 mm, pričom technológie osadené v jeho tenkom tele patria medzi špičku dnešného trhu. Sony Xperia Z3 Tablet Compact by sa dal označiť za takmer dokonalý. 

Sony Xperia Z3 Tablet Compact-recenzia-1

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z3 Tablet Compact: Pán dokonalý?

4. Samsung Galaxy Tab S 8.4

Na štvrtom mieste tohto rebríčka sa umiestnil zástupca tabletov spoločnosti Samsung. Galaxy Tab S 8.4 patrí rozhodne medzi to najlepšie, čo Samsung priniesol na náš trh a okrem jemného displeja sa pýši aj hrúbkou iba 6,6 mm.  

Recenzia-Samsung Galaxy Tab S 8.4-1

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy Tab S 8.4

5. Samsung Galaxy Tab S 10.5

Aj na piatej priečke je zariadenie značky Samsung. Tentokrát ide o 10-palcovú verziu Galaxy Tab S 10.5, ktorá je väčším bratom vyššie spomínaného zariadenia. Hrúbka tohto tabletu je rovnako 6,6 mm, pričom sa výrobcovi podarilo do takto tenkého tela vtesnať naozaj výborné parametre.

Recenzia-Samsung Galaxy Tab S 10.5-2

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy Tab S 10.5- výborný displej a snímač odtlačkov

6. Sony Xperia Tablet Z

Ešte z minulého roka do nášho rebríčka priplával odolný tablet Sony Xperia Tablet Z. Jeho hrúbka dosahuje iba 6,9 mm. Práve tento tablet je v tomto zozname najľahším 10-palcovým zariadením, čo hrá rovnako v jeho prospech.

Recenzia-Sony-Xperia-Tablet-Z-1

Náš tip
Recenzia Sony Xperia Tablet Z – Najtenší a najľahší Full HD tablet

7. Samsung Galaxy TabPRO 8.4

Aj na siedmej priečke tohto zoznamu nájdete tablet od Samsungu. Tentokrát však ide o profesionálny Samsung Galaxy TabPRO 8.4, ktorý je tabletom menších rozmerov, avšak s tým najlepším, čo na trhu môžete dostať. Jeho hrúbka je iba 7,2 mm.

recenzia_Samsung_Galaxy TabPRO 8.4_12

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy TabPRO 8.4

8. Samsung Galaxy TabPRO 10.1

Ak sa v zozname nachádza 8,4-palcová verzia tohto tabletu, tak sa v ňom musí umiestniť aj jej väčší súrodenec. A Samsung Galaxy TabPRO 10.1 s hrúbkou 7,3 mm si to naozaj aj zaslúži, nemyslíte?!

Samsung Galaxy TabPRO 10.1 a

Náš tip
Samsung Galaxy TabPRO 10.1 – desaťpalcový tablet z nového radu TabPRO [CES 2014]

9. Samsung Galaxy Tab 3 8.0

Prevahu Samsung zariadení na mobilnom trhu dokazuje už 5. tablet tejto značky v našom rebríčku. Samsung Galaxy Tab 3 8.0 prišiel na trh v zaujímavom konštrukčnom spracovaní s hrúbkou iba 7,4 mm, pričom jeho rozmery nie sú zlé ani v iných smeroch.

galaxy_tab_3_8.0_1_0

Náš tip
Samsung Galaxy Tab 3 8.0 na prvej fotografii

10. Amazon Kindle Fire HDX 8.9

Z ďalekej Ameriky si do nášho výberu našiel cestu aj menej známy Amazon Kindle Fire HDX 8.9. Ten ponúka zaujímavú konštrukciu s hrúbkou 7,8 mm, čo mu stačilo na poslednú, 10. priečku. Tento tablet ale rozhodne patrí do kategórie zaujímavých, hlavne vďaka svojim parametrom.

kindle-fire-hdx-cover

Náš tip
Amazon predstavil nové tablety Kindle Fire HDX

Hoci sme vám dnes priniesli 10 najtenších Android tabletov, nesmieme zabudnúť ani na konkurenciu. Apple so svojimi novými iPadmi by totižto v tomto zozname poriadne zamiešal karty, keďže ich nový Apple iPad Air 2 by sa so svojimi 6,1 mm hrúbky zaradil hneď na druhú pozíciu. Samostatnou kategóriou sú tiež tablety Lenovo Yogaktoré prinášajú netradičný typ konštrukcie s naozaj minimalistickou hrúbkou. Aký tablet používate vy? Ide o Android zariadenie alebo produkt od Apple?

Zdroj: PhoneArena

15.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+