MojAndroid

S príchodom letných mesiacov sa okrem počasia mení aj spôsob, akým používame naše smartfóny. Väčšina z nás ich používa na fotografovanie oveľa častejšie, ako počas ostatných mesiacov v roku. Či už sa jedná konkrétne o letnú dovolenku, alebo výlety či iba čas strávený s priateľmi, smartfón chceme mať stále po ruke, aby sme nezmeškali žiadnu príležitosť spraviť si peknú fotografiu. Dnes si preto predstavíme 10 aplikácií, ktoré sú ideálne na dodatočnú úpravu fotografií priamo v telefóne.

Adobe Lightroom

Hneď prvou aplikáciou v našom výbere je titul Adobe Lightroom, ktorý patrí medzi najvýkonnejšie aplikácie na úpravu fotografií, aké v obchode Play nájdete. Ide o oficiálnu mobilnú verziu aplikácie Lightroom, ktorú určite poznajú všetci užívatelia, ktorí sa aspoň trochu venujú fotografovaniu. Aj v mobilnej verzii ponúka táto aplikácia oproti svojim konkurentom množstvo výhod. Najviac potešia manuálne úpravy nastavení fotografie, vďaka ktorým je možné dosiahnuť skutočne profesionálne efekty. Poteší tiež synchronizácia knižnice naprieč zariadeniami, a tak môžete jednoducho na tablete upravovať fotografie, ktoré ste pred tým zhotovili pomocou smartfónu. Skvelé pritom je, že aplikácia je v obchode Play zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

Lightroom Android 1 Lightroom Android 1 Lightroom Android 3

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Adobe Photoshop Express

Aj druhá populárna aplikácia na úpravu fotografií má svoju vlastnú mobilnú verziu. Aj v tomto prípade ide o užitočnú aplikáciu, ktorá ponúka veľké množstvo automatických úprav vrátane rôznych filtrov, ktorými môžete rýchlo a jednoducho dotvoriť vaše fotografie. K dispozícii sú potom aj rôzne ďalšie nástroje na úpravu vzhľadu či veľkosti fotografie, vďaka čomu môžete jednoducho vytvoriť presne takú fotografiu, ako ste plánovali. V tomto prípade tu už ale nájdeme aj mikrotransakcie, ktorými si môžete dokúpiť ďalšie filtre a pokročilé efekty pre vaše fotografie.

photoshop-express- photoshop-express-2 photoshop-express-3

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Cymera

Ak sa pozrieme na počet stiahnutí jednotlivých aplikácií, zistíme, že niektoré z titulov určených na úpravu fotografií patria medzi najpopulárnejšie aplikácie vôbec. Jedným z nich je aj titul Cymera, ktorý má v obchode Play viac, ako 100 miliónov stiahnutí. Ide o zaujímavú aplikáciu s množstvom užitočných funkcií. Prirodzene, nájdete tu veľkú zbierku filtrov, ktoré je ale možné aplikovať aj priamo pri fotografovaní a vy tak budete mať reálnu predstavu o tom, ako bude výsledný obrázok vyzerať. Okrem toho je možné pomocou tejto aplikácie vytvárať rôzne koláže a výsledné diela následne zdieľať s priateľmi v celých albumoch. Aj v tomto prípade tu ale nájdeme obchod s doplnkami, ktoré si môžete zakúpiť pomocou mikrotransakcií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Foto Editor

Aplikácia s výstižným názvom je skvelým pomocníkom pre každého, kto nechce mať vo svojom zariadení nainštalovanú hromadu aplikácií určených na úpravu fotografií. Foto Editor je skvelou kombináciou rôznych typov aplikácií. Nájdete tu množstvo filtrov, nástrojov na úpravu tvaru fotografie, pokročilé nástroje na manuálnu úpravu farieb a efektov, ako aj možnosť pridať k fotografiám text a vytvoriť si môžete aj vlastné meme obrázky. Okrem pridávania efektov ale aplikácia umožňuje aj opravu chýb na obrázkoch, ako nedostatočné zaostrenie či iné problémy.

foto-editor-1 foto-editor-2 foto-editor-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Photo Editor by Aviary

Keď sa povie Aviary, mnohým z vás sa určite vybaví práve tento populárny editor obrázkov, ktorý sa v obchode Play teší veľkej obľube. Ťažko povedať, čo stojí za úspechom tejto aplikácie – bohatá zbierka efektov, jednoduché ovládanie, veľmi pekný a praktický dizajn či obrovské množstvo možností úprav a vylepšovania obrázkov. Najpravdepodobnejšie je, že za to môže kombinácia všetkých týchto vlastností. Okrem toho je aplikácia pravidelne aktualizovaná a nové funkcie postupne pribúdajú. Výhodou je tiež, že výsledné fotografie sú ukladané vo vysokom rozlíšení a vhodné sú tak aj na pokročilé spracovanie a nie iba uverejňovanie na sociálnych sieťach.

aviary effects2 aviary efects aviary-1

Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

PicSay

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale aj aplikácia PicSay má v obchode Play milióny stiahnutí a teší sa veľkej popularite. Tento titul sa od tých predchádzajúcich líši najmä v tom, že ponúka najmä rôzne extra prvky, ktoré môžte k fotografii pridať. Ak teda plánujete vytvárať profesionálne fotografie, kde chcete sledovať farby či kompozíciu, tento titul zrejme nie je pre vás. Ak ale chcete svoje fotografie oživiť pridaním textu či malého obrázku, PicSay je práve pre vás. Bohatá zásoba objektov, ktoré môžete pridať k fotografiám spolu s jednoduchým ovládaním sú zárukou toho, že táto aplikácia skutočne stojí za vyskúšanie.

picsay-1 picsay-2 picsay-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pixlr

Aplikácia Pixlr je ďalším z radu titulov, ktoré ponúkajú prakticky všetky funkcie na úpravu fotografií, ktoré by ste mohli vo svojom smartfóne používať. Dokopy tu nájdete viac, ako 600 rôznych efektov, vrátane filtrov, rámčekov, vylepšení farieb, pridaných objektov či textov. Ak chcete svoje fotografie vylepšiť či oživiť, Pixlr určite stojí za vyskúšanie. Výhodou je aj v tomto prípade jednoduché ovládanie veľmi dobre prispôsobené dotykovým obrazovkám všetkých rozmerov. Samozrejmosťou je možnosť priameho zdieľania vytvorených obrázkov na sociálnych sieťach.

Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

VSCO Cam

Aplikácia VSCO Cam je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších aplikácií fotografov, ktorí zdieľajú svoje výtvory na sociálnej sieti Instagram. Aj VSCO je v podstate akousi sociálnou sieťou, kde môžete zdieľať svoje výtvory a zároveň sledovať fotografie od vašich priateľov či profesionálnych fotografov. Aplikácia vám pomôže vytvárať krajšie fotografie vďaka špeciálnej aplikácií fotoaparátu, no zároveň obsahuje pokročilé nástroje na úpravu fotografií neskôr. Aj v tomto prípade sú k dispozícii jednoduché nástroje na zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach.

https://youtu.be/L8OXavsaYGE

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Shift

Jednou z najzaujímavejších aplikácií na úpravu fotografií je určite aj titul Shift. Ten sa od konkurencie líši najmä v tom, že filtre si v tejto aplikácii môžete vytvárať sami. Jednoducho môžete kombinovať rôzne efekty a vďaka veľmi prívetivému prostrediu sa aj vy môžete stať profesionálnym tvorcom filtrov. Výhodou je aj fakt, že ak sa vám podarí rôzne farebné efekty skombinovať tak, ako sa vám páči, môžete si tento filter uložiť aj pre neskoršie použitie. Ak vás unavuje nekonečné hľadanie predpripraveného filtra a radi by ste si vytvorili niečo sami, aplikácia Shift je pre viac, ako vhodná.

Verzia: 1.0.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.11
Aktuálna cena: Zdarma

Snapseed

Poslednou aplikáciou v našom výbere je ďalší profesionálny nástroj na úpravu fotografií, ktorý kopíruje mnohé prvky z pokročilých počítačových aplikácií. Snapseed obsahuje celý rad funkcií, ktorými môžete manuálne vylepšiť fotografie na vašom zariadení. Okrem klasických nástrojov na úpravu farieb a tvaru fotografie tu nájdete aj rôzne pokročilé možnosti vrátane takých špeciálnych funkcií, ako odstraňovanie miniatúrnych objektov, ktoré na fotografii prekážajú. Aj vďaka týmto funkciám tak môžete s aplikáciou Snapseed vykonávať pokročilé úpravy fotografií priamo v smartfóne alebo v tablete.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Pochopiteľne, do nášho výberu aplikácií určených na úpravu fotografií sa nemohli dostať všetky populárne aplikácie, keďže v obchode Play sú ich doslova desiatky. Preto sa pýtame vás – aké ďalšie aplikácie na úpravu fotografií používate vy? Máte nejakých favoritov, prípadne vykonávate s fotografiami v smartfóne ešte nejaké aktivity, ktoré sme nespomenuli? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

11.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+