MojAndroid

TikTok testuje novú funkciu, ktorá umožňuje ľuďom vyskúšať si základy tvorenia hudby. Samozrejme s trochou pomoci od umelej inteligencie. Táto funkcia, nazvaná AI Song, generuje piesne z textových pokynov pomocou jazykového modelu Bloom. Používatelia tak môžu písať texty v textovom poli priamo pri vytváraní príspevku. TikTok potom odporučí pomocou umelej inteligencie song, ktorý však zatiaľ neznie vôbec dobre, informuje TheVerge.

Výsledky experimentovania niektorých používateľov TikToku s AI Song zatiaľ nie sú chválitebné. Mnohé piesne sú falošné napriek dostupnosti automatického ladenia vokálov (autotune). Používateľ TikToku Jonah Manzano vytvoril pieseň, ktorá sa však pokúsila slovo komédia (comedy) rozšíriť o viac slabík, než je potrebné. Ďalšia používateľka skúsila zrekonštruovať pieseň od Britney Spears, ale opäť s veľmi nie uchu lahodiacim výsledkom. Veď vypočujte si sami.

@kristileilani

What is TikTok AI Song? The new experimental feature, powered by the Bloom LLM, lets creators generate unique songs and lyrics for videos and photos. 🎧 #tiktoknews #newfeature #generativeai #aimusic #aimusicvideo #tiktokai #tiktokaisong #bloom #llm #macinelearning #whatisit #testing

♬ I’m an a i – Kristi Leilani

AI generované piesne však nie sú pre TikTok novinkou. Pieseň “Heart on My Sleeve” vytvorená umelou inteligenciou s hlasmi raperov Drake a The Weeknd si získala na platforme veľkú popularitu. Umelec Bad Bunny tiež kritizoval ľudí za počúvanie AI hudby, ktorá sa veľmi nápadne podobala jeho hlasu. Na jednu stranu je fajn mať viac hudby a väčšiu prispôsobitelnosť, na druhú stranu ide o krádež identity, čo je trestné.

Takéto piesne však dokážu uškodiť

TikTok nie je jedinou platformou, ktorá sa sústreďuje na generatívne AI funkcie pre svojich používateľov. YouTube začal testovať takúto funkciu na tvorbu hudby, ktorá umožňuje vytvárať piesne buď z textových pokynov alebo z pohmkávania. Dream Track taktiež umožňuje 30-sekundové videá s hlasom v štýle iných populárnych umelcov.

Pre väčšiu transparentnosť TikTok zaviedol ďalšie funkcie, ktoré pomáhajú identifikovať obsah vytvorený umelou inteligenciou v aplikácii a aktualizoval svoje pravidlá, ktoré vyžadujú od používateľov, aby boli otvorení a priznávali používanie AI vo svojom obsahu.

Náš tip
Objednajte si najnovší telefón Galaxy S24 na oficiálnom e-shope samsung.sk a získajte exkluzívne výhody

19.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+