MojAndroid

K sociálnej sieti TikTok jej používatelia roky pristupujú väčšinou zo svojich smartfónov, ale v posledných rokoch aj z väčších displejov svojich tabletov a skladacích zariadení. Podľa portálu SamMobile na to teraz populárna čínska sociálna sieť zareagovala a upravila rozhranie svojej mobilnej aplikácie pre väčšie displeje .

Nové navigačné lišty a zobrazenie v horizontálnej polohe

Prvým pozitívom aktualizácie je, že používatelia môžu sledovať TikTok videá na väčších obrazovkách v ostrejšej kvalite. Predtým sa videá na väčších displejoch mohli zdať trochu rozpixelované. Navigačné lišty boli v novom rozhraní zjednodušené, aby sa používatelia mohli jednoducho pohybovať v aplikácii pomocou lišty v hornej a dolnej časti obrazovky.

TikTok
Nové rozhranie TikToku pre väčšie displeje | Zdroj: SamMobile.com

Vďaka tomu nemusia používatelia behať prstom po celej ploche veľkých displejov, čo bolo doteraz pre nich často únavné. Ešte významnejším vylepšením je podpora pre vertikálne a aj horizontálne zobrazenie videa. Tým pádom ich už nemusíte na tabletoch sledovať len na výšku. Pribudli aj experimentálne funkcie ako sú informačné kanály tém. Tie zase ľuďom umožňujú skúmať videá v rôznych kategóriách, ako sú hry, jedlo, móda a šport.

Kľúčové vlastnosti nového rozhrania pre väčšie displeje sú:

  • Ostrejšie video: Videá sa sa väčších displejoch tabletov a skladacích zariadení zobrazujú v lepšej kvalite.
  • Zjednodušené navigačné panely: Pomocou elegantných navigačných panelov v hornej a dolnej časti obrazovky majú používatelia ľahký prístup k obľúbeným funkciám a kartám.
  • Podpora pre zobrazenia na šírku a na výšku: Už nezáleží na tom, ako držíte svoje zariadenie, TikTok bude teraz fungovať na šírku a aj  na výšku.

Náš tip
HyperOS vs iOS: Sú si až tak podobné alebo nájdeme aj rozdiely?

19.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+