MojAndroid

Služba TikTok je napriek viacerým kontroverziách stále jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí. Na rozdiel od iných však bola doteraz viac menej uzavretá aplikáciám tretích strán. To sa však teraz podľa portálu TheVerge mení.

Nové API poteší marketérov

Služba tento týždeň oznámila, že umožní tvorcom uverejňovať videá priamo z platforiem tretích strán prostredníctvom nového API rozhrania.  Nová funkcia s názvom Direct Post sa okrem iného prepojí oficiálnu aplikáciu TikTok. s platformami ako Adobe Premiere Pro, Adobe Express, Twitch a CapCut. Používatelia budú musieť prepojiť svoj účet TikTok s platformami tretích strán a pred získaním prístupu k uverejňovaniu prejdú overením.

TikTok titulka
TikTok | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Možnosť zverejňovať videá priamo z aplikácií tretích strán značne urýchli ich tvorbu. Po prepojení účtov budú môcť tvorcovia navyše aj špecifikovať nastavenia príspevkov v rámci aplikácie tretej strany. Napríklad, kto si môže pozrieť video alebo nechať automaticky zapnúť titulky, Teda všetko, čo by museli robiť samostatne v rámci oficiálnej aplikácie TikTok.

Neskôr by mali mať možnosť naplánovať aj zverejnenie dlhých videí. TikTok mal aj predtým spôsob, ako zdieľať obsah do aplikácie z editorov tretích strán, ale len ako uložené koncepty. Nové API rozhranie pomôže hlavne profesionálnym marketérom, pretože bežní používatelia upravujú videá v aplikáciách tretích strán pred zverejnením na TikToku skôr ojedinele.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (10/2023)
14.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+