MojAndroid

Spoločnosť Google už vo februári ukázala náhľad dlho očakávaného operačného systému Android 14. Aj napriek tomu, že to bol len náhľad z vývojárskeho prostredia, táto novinka nadchla mnohých fanúšikov Androidu. Podľa informácií z portálu Gizmochina americký gigant publikoval beta verziu nového systému pre vybrané zariadenia značky Xiaomi.

Testovanie beta verzie systému Android 14

Oficiálneho predstavenia nového systému Android 14 sa pravdepodobne dočkáme budúci týždeň na online streame z podujatia Google I/O 2023. Pri testovaní predošlých verzií Androidu bola súčasťou testovacích beta programov značka Xiaomi. Google sa rozhodol túto tradíciu dodržať aj pri testovaní novej beta verzie operačného systému Android 14.

Táto správa určite poteší majiteľov zariadení Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi Pad 6 a Xiaomi Pad 6 Pro, ktorí majú ako prví možnosť otestovať túto skvelú novinku. Testovanie beta verzie je pre tieto zariadenia dostupné už od 25. apríla.

Xiaomi 13 - Android 14
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik


Nevýhodou je, že na testovanie bety je potrebné, aby vás spoločnosť oslovila a sprístupnila vášmu zariadeniu nový systém. Vo väčšine prípadov však ide o oficiálnych testerov, ktorí sú špeciálne vybratí a zamestnaní na otestovanie systému.

Dodatočná registrácia na testovanie bude pravdepodobne dostupná až po jeho predstavení. Ak sa situácia nezmení, malo by sa tak stať v priebehu budúceho týždňa. Na podujatí Google I/O 2023 budú pravdepodobne zverejnené aj ďalšie spoločnosti, ktoré budú mať na svojich zariadeniach sprístupnenú beta verziu Androidu 14.

Xiaomi Pad 5 zadna strana - Android 14
Xiaomi Pad 5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Po predstavení už väčšina spoločností nevyžaduje od používateľov registráciu na testovanie systému, ale zverejňuje túto verziu na svojich internetových stránkach. Tam si ju môžu všetci záujemcovia bezplatne stiahnuť a nainštalovať. Stabilnú verziu nového systému Android 14 však pravdepodobne uvidíme až niekedy v auguste.

Náš tip
Slováci uverili konšpirácii o tom, že septembrové voľby budú u nás zmanipulované

4.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+