MojAndroid

AirTag od spoločnosti Apple je prelomovým zariadením, ktoré slúži na rýchlu lokalizáciu osobných vecí v blízkom okolí. V prípade stratenia týchto predmetov umožňujú ich vystopovanie vďaka sieti iPhonov iných používateľov. Čo však Apple rozhodne nechceli, aby sa s AirTagmi robilo, je stalkovanie ľudí. Na tento problém pri výrobe však americký gigant myslel a ak sa pri vás dlhšiu dobu nachádza cudzí AirTag, váš iPhone vás naň upozorní a samotný lokalizátor bude aj pípať. Problém však je, že používateľ Android telefónu o tom vôbec nemusí vedieť. Preto podľa portálu Phone Arena museli svetové firmy Apple a Google spojiť hlavy a vynašli spôsob, ako predísť zneužívaniu AirTagov na stalkovanie.

Tracker Detect je novou Android aplikáciou na detekciu cudzieho AirTagu

Stránka Android Central informuje o tom, že spoločnosť Apple sprístupnila do Obchodu Play aplikáciu Tracker Detect. Ide o nástroj na kontrolu, či sa vo vašej blízkosti nenachádza AirTag. Pomôže zamedziť zneužívaniu inak veľmi užitočných zariadení, akým je AirTag. Google by však mohol zapracovať na implementácii tejto funkcionality priamo do operačného systému Android.

Apple AirTag
Apple AirTag | Zdroj: Apple.com

Bez pochýb ide o skvelé správy, no nevýhodou oproti iPhonom je stále fakt, že aplikáciu je potrebné nainštalovať a ručne spustiť skenovanie okolia. Telefón s iOS by vás na prítomnosť cudzieho AirTagu upozornil sám automaticky. Ron Huang, viceprezident Apple pre sekciu konektivity, prehlásil nasledovné:

„Spoločnosť Apple uviedla AirTag, aby používateľom poskytla pokojnejšie vyhľadávanie svojich osobných vecí. Zariadenie a sieť Find My sme vytvorili so súborom proaktívnych funkcií, ktoré odrádzajú od nechceného sledovania – čo je prvoradé v tomto odvetví – a pokračujeme vo vytváraní vylepšení, ktoré pomáhajú zaistiť, že sa technológia používa podľa plánu. Táto nová odvetvová špecifikácia stavia na ochrane AirTagov a vďaka spolupráci so spoločnosťou Google predstavuje zásadný krok vpred v boji proti nechcenému sledovaniu polohy osôb u oboch operačných systémov iOS a Android.”

Tracker-Erkennung
Tracker-Erkennung
Developer: Apple
Price: Free
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot

K novému spôsobu vyhľadávania AirTagov od iných osôb sa vyjadril aj Dave Burke, viceprezident Google pre sekciu Android inžinierstva:

“Bluetooth trackery priniesli obrovské výhody pre používateľov, ale prinášajú aj potenciál nechceného sledovania, ktorého vyriešenie si vyžaduje akciu v rámci celého odvetvia. Android má neochvejný záväzok chrániť používateľov a bude pokračovať vo vývoji silných bezpečnostných opatrení, aby pomohol v boji proti zneužívaniu sledovacích zariadení využívajúcich technológiu Bluetooth.”

A čo vy? Používate nejaký lokalizátor na sledovanie svojich osobných vecí v prípade ich straty? Napíšte nám dolu do komentárov.

Náš tip
Podvodníci opäť rozosielajú nebezpečné SMS správy

3.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+