MojAndroid

Hru Tetris pozná azda každý človek. Jej jednoduchý princíp ju preslávil a zariadil, aby vzniklo množstvo napodobnenín, či variácií tejto legendy. Nedávno prišlo na scénu malé indie štúdio Cableek Games so svojím druhým herným titulom pre Android a iOS. Volá Tetrun: Parkour Mania a ako názov napovedá, hra má čosi spoločné s legendárnym Tetrisom.

Postavička podobná AR Emoji robí parkour

Hra si berie podobnosť z viacerých oblastí. Jej hlavným zameraním je téma parkour, ktorý je navyše situovaný do prostredia podobného Tetrisu. Nie je to však celkom ten Tetris, ktorý si mnohí pamätajú. Charakter je zase podobný postavičke z funkcie AR Emoji od Samsungu, avšak aplikácia rozhodne nie je prepojená s touto funkciou.

3D grafika tejto arkády je spätá s príjemnou hudbou ľahko povzbudzujúcou hráča pri hraní. Charakter je možné si za zlatky vylepšovať rôznymi doplnkami a oblečením. Ide však iba o dizajnový prvok, ktorý váš charakter nevylepší v schopnostiach.

Schopnosti panáčika za dajú vylepšiť takisto za zlatky. Súvisí to s gestami a ovládaním. Na začiatku vás hra naučí jednoduché gestá a pohyby, ktoré tvoria absolútny základ ovládania. Neskôr si odomykáte ďalšie a ďalšie možnosti a vylepšenia. Takto robíte svoj charakter obratnejším a lepšie ovládateľným.

Hracie pole je presne to miesto, kde sa hra začína ponášať na legendu Tetris. Vašou úlohou teraz bude riadiť panáčika na kruhovej stene, ktorá je tvorená najrôznejšími hranolmi a pospájanými kockami. Postupne na stenu padajú ďalšie kúsky a stena sa tak navyšuje. Niekedy je potrebné prekážku preskočiť, inokedy preliezť, v niektorých prípadoch dokonca treba vymeniť smer, lebo prekážka je v danom momente vyššia, než by sa dalo vyliezť. Je to dôležité udržiavať virtuálneho parkouristu, lebo kocka mu na hlavu padnúť nesmie. Ak sa tak stane, hra pre vás končí.

Pohyby postavičky sú veľmi realistické. Grafika je na dobrej úrovni, hra ponúka aj kopec zaujímavých vylepšení. Výrobca sľubuje viacej druhov veží do budúcna, už teraz je však možné súperiť s priateľmi prepojením s Facebookom, alebo zbieraní bonusov a zaujímavé výzvy.

Tetrun: Parkour do vrecka a (takmer) zadarmo

Hra je v Obchode Play zadarmo, mikrotransakcie v hre sú určené hlavne na dokupovanie zlatiek. Upúta hlavne jednoduchým ovládaním, kvalitnou grafikou a možnosťami vylepšovania, ktoré sú pomerne rozsiahle. Príjemné je aj zistenie, že hra je aj v slovenčine. Ako zlatý klinec je tu fakt, že Tetrun je prakticky nekonečný.

Verzia: 0.9.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.14
Aktuálna cena: Zdarma
22.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+