MojAndroid

Dlhé čakanie sa končí a Tesla oficiálne predstavila Model 3. Elektromobil, ktorý možno navždy zmení automobilový priemysel, sa postupne začne dostávať k prvým záujemcom, ktorí si ho predobjednali a zaplatili tisícovú rezerváciu. Kedy to presne bude, zatiaľ nie je zrejmé, no my teraz poznáme aspoň detaily o aute.

Náš tip
Prvá Tesla Model 3 je na svete! Elon Musk ju dostal ako narodeninový darček

Tesla Model 3 je oficiálne tu

Na súkromnej tlačovej konferencii Elon Musk odhalil, čo všetko stálo za vývojom auta a akými rôznymi problémami si spoločnosť Tesla musela prejsť. Postupne sme sa však dostali k tomu najdôležitejšiemu – ako auto vyzerá a čo ponúka.

V prvom rade sa potvrdili mnohé informácie, ktoré sme už o automobile mali. Vo vnútri tak nenájdeme klasickú palubnú dosku s počítačom a ciferníkmi. Nachádza sa tu iba jeden veľký 15″ displej v strede, ktorý sa stará o všetko. Podľa očakávania sú informácie o rýchlosti a informácie zo senzorov zobrazené najbližšie k vodičovi, kým ostatné funkcie sú viac vpravo.

Náš tip
Česká Alza prekvapila. Predáva Teslu model X a S

Dve základné verzie

Automobil je skutočne unikátny. Obsahuje až 10 000 jedinečných komponentov, no Elon Musk aj tak povedal, že sa spoločnosti podarilo výrazne zvýšiť efektivitu produkcie. Cena elektromobilu je avizovaných 35 000 USD za základný model. Ten ponúka zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy a dojazd 350 kilometrov.

Náš tip
Viac zo sveta elektromobilov nájdete na eAutoPortal.sk!

K dispozícii bude aj drahší model s dojazdom 500 kilometrov, zrýchlením 5,1 sekundy a cenou 44 000 USD. Stále ale ide o približne polovičné ceny v porovnaní s Modelom S. Elektromobil bude mať 8 kamier a 12 ultrazvukových senzorov a bude pripravený na budúce aktualizácie, ktoré prinesú aj úplnú autonómnosť.

Zákazníci stále čakajú

Otázkou stále zostáva, kedy zákazníci v skutočnosti auto získajú. Na elektromobil čakajú stovky tisíc záujemcov z celého sveta a nikto vlastne nevie, kedy reálne môže automobil očakávať. V každom prípade sa ten termín stále blíži a s oficiálnym predstavením automobilu je zrejmé, že pre mnohých záujemcov to znamená koniec čakania.

Zdroj: The Verge 1, 2

29.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+