MojAndroid

Historicky prvý elektromobil Tesla Model 3 vo svojej finálnej verzii už zišiel z výrobnej linky. Po vyše roku čakania sme sa tak dočkali a prvým šťastným majiteľom nového elektromobilu nie je nik iný, ako Elon Musk. V minulosti to bolo rovnako s ostatnými predstavenými modelmi značky Tesla, no tentokrát mal právo na úplne prvý model Ira Ehrenpreis. Ten však prenechal prvý model šéfovi spoločnosti Tesla ako narodeninový darček.

Elon Musk sa dokonca na sieti Twitter podelil o prvé fotografie nového elektromobilu. Z obrázku toho síce veľa zistiť nevieme, no podľa Muskových slov sa finálny model takmer vôbec nelíši od toho, ktorý sme videli v marci tohto roku. Posledných niekoľko mesiacov inžinieri ladili posledné detaily, aby bol automobil plne pripravený na klasickú premávku.

Náš tip
Oveľa viac informácií o elektromobiloch nájdete na eAutoPortal.sk!

Ak plánujete cestu do USA a uvidíte automobil Tesla, aký ešte nepoznáte, je veľká šanca, že v ňom sedí sám CEO spoločnosti. Do konca tohto mesiaca má byť totiž doručených iba 30 kusov nového modelu, no v najbližších mesiacoch má ich produkcia stále narastať. To je veru vhodné, keďže na svoj elektromobil stále čaká vyše 400 000 zákazníkov, ktorý si auto predobjednali a zaplatili zaň zálohu 1000 USD.

Zdroj: Elon Musk (Twitter) via Engadget

10.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+