MojAndroid

Automobilka Tesla práve aktualizovala softvér svojich elektromobilov. Zlepšenia sa napríklad dočkal autopilot, prístrojový panel a nezabudlo sa ani na opravy menších softvérových chýb. S aktualizáciou softvéru ide ruka v ruke aj aktualizácia aplikácie, ktorá k týmto elektromobilom vyslovene patrí.

3 veľké novinky

Nová aplikácia ponúka 3 zásadné zmeny. Tou prvou je možnosť nájsť cestu pomocou aplikácií tretích strán, akými sú napríklad Google Mapy a následne ju zdieľať s vozidlom. Funguje to tak, že otvoríte Google Mapy, nájdete si cestu, kliknete na zdieľať pomocou aplikácie a vyberiete aplikáciu Tesla. Používatelia túto funkciu žiadali už dlhšie a Tesla im práve vyšla v ústrety.

Druhou zásadnou novinkou je možnosť aktualizovať softvér elektromobilu len za použitia aplikácie v smartfóne. Doteraz to nebolo možné, informácia o aktualizácii prichádzala priamo do elektromobilu, odkiaľ ju bolo možné nainštalovať. Pomocou aktualizovanej aplikácie budú mať teraz pasažieri v elektromobile možnosť ovládať médiá priamo z ich smartfónu. K tomuto je, samozrejme, potrebný prístup k Tesla účtu.

Tesla sa stále snaží zdokonaľovať softvér svojich elektromobilov a nezabúda pri tom ani na aplikáciu. Takýto prozákaznícky prístup sa nám rozhodne páči. Zákazníci žiadali možnosť nájsť trasu aj inak, ako pomocou aplikácie od Tesly, teraz tú možnosť majú. Rovnako si vedia smartfónom pretočiť či prepnúť aktuálnu skladbu a v neposlednom rade aktualizovať svoj elektromobil len za použitia smartfónu.

Verzia: 3.3.4-343
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.4-343
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Tesla predstavila vlastnú bezdrôtovú powerbanku nielen pre iPhony

1.10.2018
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+