MojAndroid

Nových updatov pre smartfón Galaxy Note 9 sa podľa portálu SamMobile tak skoro nedočkáme. Spoločnosť Samsung zverejnila zoznam zariadení, ktoré budú nové systémové vylepšenia podporovať. Všetky detaily sú dostupné na ich webovej stránke.

Po prezretí zoznamu sa dozvedáme, že doň spoločnosť pridáva aj novšie zariadenia, ako napríklad Galaxy Z Flip 4, alebo aj Galaxy Z Fold 4. Podstatné je však to, že zo zoznamu spoločnosť už spomínaný model Galaxy Note 9 vypadol. Pre majiteľov tohto modelu je smutnou správou to, že práve tento smartfón nové updaty nedostane.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Galaxy Note 9 prišiel na trh pred štyrmi rokmi, konkrétne v auguste 2018. Pri jeho spustení v ňom bol predinštalovaný systém Android 8.1 Oreo. Až v roku 2019 sa používatelia dočkali systémového vylepšenia, a model prešiel na Android 9. Od roku 2020 dostáva zariadenie pravidelné updaty, a to raz za štvrťrok.

Novšie modely Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ dostávali nové updaty pravidelne každý mesiac. Samsung ich však zredukoval, a bude ich pre túto sériu smartfónov vydávať každé štyri mesiace. Zariadenie sa však Androidu 13 nedočká.

Ak jedno z týchto zariadení používate, dajte nám vedieť, či by ste ho vymenili za novší model v diskusii pod článkom.

 

9.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+