MojAndroid

Od pondelka 25. februára sa v španielskej Barcelone koná najväčšia výstava mobilných technológií. Udalosť roka pre vás budeme samozrejme sledovať priamo z centra diania, kde sa od zajtra bude medzi stánkami svetových spoločností pohybovať náš šéfredaktor Michal. Ešte predtým, ako celá výstava začne, vás však chceme informovať o tom, čo by sme na nej mali vidieť a aké novinky by táto výstava mala priniesť na mobilný trh v roku 2013. Tejto tematike sa budeme venovať v ďalšej časti nášho pravidelného nedeľníka – Téma týždňa.

MWC-2013_RGB_White_Ver

Na MWC 2013 v Barcelone predstavia novinky takmer všetky zahraničné aj domáce firmy z oblasti mobilného trhu. Zrejme najväčší rozruch spôsobí stánok spoločnosti Samsung. Ten už dávnejšie avízoval, že pri tejto príležitosti predstaví 8-palcový tablet Galaxy Note 8.0, a tak sa dnes aj stalo. Samsung Galaxy Note 8.0 s perom S-Pen je už realitou. Minulý rok sme sa dočkali aj niekoľkých zaujímavých zariadení, ako napríklad smartfón s projektorom Galaxy Beam. Minulý rok sa na MWC dočkala predstavenia aj nová rada Galaxy Tab 2 tabletov, preto môžeme očakávať aj tento rok jej následovníkov.

Samsung_MWC_2013

Novinky na MWC 2013 v Barcelone predstavia samozrejme aj ostatné firmy venujúce sa mobilnému priemyslu. HTC so sebou určite prinesie svoju vlajkovú loď HTC One, ktorú predstavila spoločnosť len nedávno aj pre slovenský a český trh. Hovoriť by sa mohlo aj o HTC Mini, špeciálnom mini-telefóne, ktorý by slúžil na ovládanie svojich väčších súrodencov.

HTC-Mini

Svoje slovo na MWC si bude pýtať určite aj spoločnosť Sony. Tá by mohla zažiariť so svojou novou vlajkovou loďou Xperia Z a pri svojom stánku by mala prezentovať aj jej zmenšenú verziu Xperia ZL, prípadne Xperia Tablet Z. Hlavnú prezentáciu si Sony naplánovalo hneď na prvý deň, pondelok, preto sa už zajtra dozvieme, akú novinku si pre nás pri tejto príležitosti táto spoločnosť pripravila.

Sony-Xperia-Z-23

Okrem spomínaných spoločností by mal byť zaujímavý aj stánok firmy LG. Tam by sme okrem novej vlajkovej lode LG Optimus G Pro, mali vidieť aj novú radu zariadení Oprimus F – smartfóny F5 a F7. LG by nás však mohlo aj prekvapiť a pri jeho stánku by sme mohli natrafiť aj na pokračovanie tabletofónu LG Optimus Vu. To by sme považovali za logický ťah, nakoľko sú tabletofóny v tejto dobe veľmi žiadané.

lg-optimus-f-series

Veľmi zaujímavým bude aj stánok spoločnosti ZTE. Tá by okrem 5,7-palcového tabletofónu Grand Memo mohla predstaviť aj prvé zariadenie s Mozilla Firefox OS, čo by znamenalo ďalšie hráča na mobilnom trhu. Podľa predbežných informácií by sa toto zariadenie malo volať ZTE Open a malo by priniesť 256 MB RAM, 512 MB vnútornej pamäte a 3,5-palcový HVGA displej.

zte-open-firefox-os-mwc-spy

Keď je reč o ázijských výrobcoch, bolo by škoda nespomenúť aj spoločnosť Huawei. Tá si okrem perfektne vybeveného Ascendu P2 pripravuje na predstavenie aj ďalšie zaujímavé novinky. Nimi je napríklad dvojica smartfónov Ascend Mate a Ascend D2, ktoré spoločnosť predstavila už na výstave CES 2012.

ascendp2-550x414

Spoločnosť Asus si pre nás rovnako chystá niekoľko prekvapení. Asi najväčším bude nový 7-palcový tablet s možnosťou prijímania hovorov FonePad, ktorý Asus preentoval aj v zaujímavej reklame. Vylúčené nie je ani predstavenie ďalšej generácie zariadenia PadFone, to by však bolo nelogické, nakoľko je PadFone 2 dostupný na trhu len niekoľko mesiacov.

Tieto, ale aj ďalšie zariadenia, pre vás budeme sledovať priamo v Barcelone a medzi prvými vám prinesieme informácie o každej novinke, ktorá bude na tejto výstave prezentovaná. Pre najčerstvejšie informácie a správy sledujte náš MWC 2013 tag a banner, pod ktorými nájdete články venujúce sa tejto udalosti. MWC v Barcelone má aj vlastnú Android aplikáciu, stiahnuť si ju môžete pomocou widgetu nižšie.

24.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+