MojAndroid

Operátor Telekom po niekoľkých mesiacoch od uvedenia testovacej verzie prináša plnohodnotnú komerčnú prevádzku bezkontaktných mobilných NFC služieb. Zákazníci budú môcť po novom platiť len mobilom, bez nutnosti použitia platobnej karty. Operátor službu testoval u vybraných zákazníkov od konca decembra 2013, komerčnú prevádzku plánoval spustiť niekedy v prvom kvartáli 2014. Jej spustenie nakoniec oznámil na tlačovej konferencii 15. mája. Projekt vznikol v rámci spolupráce spoločností Slovak Telekom, MasterCard a ClickandBuy, dcérskej spoločnosti Deutsche Telekomu.

Náš tip
Telekom spúšťa službu MyWallet, viacúčelovú elektronickú NFC peňaženku

MyWallet je prvá viacúčelová mobilná NFC peňaženka na slovenskom trhu, ktorá umožňuje platiť za tovary a služby prostredníctvom smartfónu. Pri spustení bude obsahovať predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MyWallet Card určenú pre bezkontaktnú platbu na obchodných miestach akceptujúcich bezkontaktné platobné karty.

mywallet xperia z1 mywallet platba

Naše riešenie umožňuje prevádzkovateľom vydávať a obsluhovať virtuálne karty na diaľku, takže zákazník nemusí fyzicky navštíviť pobočku poskytovateľa a karta môže byť vydaná v priebehu niekoľkých minút. MyWallet Card prináša možnosť bezkontaktnej mobilnej platby súm vyšších ako 20 eur prostredníctvom PIN kódu. Už onedlho bude možné do mobilnej peňaženky digitálne ukladať aj vernostné karty, zľavové kupóny či vstupenky na podujatia,“ povedal Peter Helexa, senior manažér stratégie a rozvoja nového podnikania Slovak Telekom.

telekom peter helexa telekom mywallet komercna

Čo k tomu zákazník potrebuje

Potrebné sú tri základné veci. Službu je možné využívať prostredníctvom aplikácie MyWallet na kompatibilnom mobilnom telefóne so špeciálnou NFC SIM kartou. Aplikácia je voľne stiahnuteľná z obchodu Google Play. SIM karty, ktoré bude Telekom bezplatne vymieňať, zároveň podporujú siete štvrtej generácie. Zoznam podporovaných telefónov s aktualizovaným firmwarom je uvedený na stránke www.telekom.sk/mywallet. V súčasnosti je podporovaných 9 modelov (Samsung S5 a Sony Experia Z1 Compact budú oficiálne podporované v blízkom čase), pričom nechýbajú cenovo dostupné modely, ako aj modely strednej či najvyššej kategórie.

Platobná karta MyWallet Card

Prvou platobnou kartou, ktorá je dostupná v MyWallet mobilnej peňaženke, je MyWallet Card. Ide o predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MasterCard, ktorá je poskytovaná spoločnosťou ClickandBuy (dcérska spoločnosť Deutsche Telekomu). Kartu je možné jednoducho vyžiadať prostredníctvom online formulára, pričom sa do niekoľkých desiatok minút aktivuje v MyWallet. Následné je možné ju dobiť bankovým prevodom – zákazník teda minie len toľko peňazí, koľko predtým na kartu vložil.

Po aktivovaní a dobití karty MyWallet Card je možné mobilný telefón používať ako štandardnú bezkontaktnú platobnú kartu a zaplatiť jeho priložením na bezkontaktný platobný terminál podporujúci technológiu PayPass (približne 20 000 terminálov na Slovensku). Sú tak zachované výhody bezkontaktných platobných kariet bez nutnosti hľadania peňaženky či platobných kariet – na všetko postačí smartfón, ktorý je stále poruke.

Zdroj: Telekom

Foto: Lenka Ivančíková & Telekom

15.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+