MojAndroid

Asi málokto by povedal, že populárnej aplikácii na posielanie textových Telegram chýba nejaká funkcia, ktorú ponúka konkurencia. Jednou takou však sú tzv. Príbehy (Stories), ktoré by však mala služba zaviesť práve v týchto dňoch. Informáciu priniesol portál TechCrunch.

Príbehy budú hľadieť aj na súkromie

CEO spoločnosti Telegram Pavel Durov tento týždeň oznámil, že populárna aplikácia na odosielanie správ pridá príbehy začiatkom júla. Používatelia si túto funkciu žiadali roky. Dokonca viac ako polovica všetkých žiadostí o nové funkcie, ktoré Telegram dostával, sa týkala Príbehov. Spoločnosť však bola spočiatku proti pridávaniu Príbehov.

Telegram
Aplikácia Telegram | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Príbehy si získali popularitu hlavne na Instagrame, Facebooku a neskôr aj WhatsApp. Používatelia môžu vďaka nim vo svojom profile pod svojim avatarom zobraziť po dobu 24 hodín hocijaký obsah, či už text, obrázky, fotografie alebo videá. Podobne by mali fungovať aj Príbehy v službe Telegram. Samozrejme si aj tu budú používatelia môcť rozhodnúť, kto uvidí ich Príbehy.

Budú si môcť vybrať, či ich Príbehy budú môcť zobraziť všetci, len ich kontakty, niekoľko vybraných kontaktov alebo len zoznam blízkych priateľov. Príbehy budú umiestnené v kontextovej ponuke v hornej časti zoznamu konverzácii. Používatelia budú môcť tiež skryť Príbehy uverejnené ktorýmkoľvek kontaktom tak, že ich presunú do zoznamu „Skryté“ v sekcii Kontakty.

Príbehy v Telegrame kopírujú aj službu BeReal

Nebude chýbať ani možnosť pridať titulky a odkazy do Príbehov. Existuje tiež možnosť označiť iných ľudí v Príbehoch, tak ako to používatelia poznajú zo sociálnej siete Instagram. Dokonca budú môcť uverejňovať duálne fotografie a videá nasnímané selfie a zadným fotoaparátom súčasne v štýle sociálnej siete BeReal.

Bonusom je, že si budete môcť vybrať, kedy vyprší platnosť vášho príbehu. Môžete ho nechať vymazať za 6, 12, 24 alebo 48 hodín. Dokonca môžete nechať Príbehy natrvalo zobrazovať na svojej profilovej stránke podobným spôsobom, ako Instagram umožňuje zobrazovať zvýraznené Príbehy. Dá sa tak povedať, že Telegram Príbehy odkopíroval od konkurencie úplne dokonalé.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
TCL NXTWEAR S sú ešte pokročilejšie okuliare. Poslúžia ako prenosný monitor
1.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+