MojAndroid

Áno, je to tak. Známa četovacia platforma Telegram čoskoro zavedie predplatné pre odstránenie reklám. To by malo potešiť najmä tých používateľov, ktorých reklamy otravujú a nevadí im si za ich odstránenie zaplatiť. Správu priniesol portál GizChina.

Telegram
Telegram | Zdroj: Pixabay.com

Telegram dostane platené predplatné

Oznámil to zakladateľ Telegramu, Pavel Durov. Svoju reklamnú službu spustil Telegram len koncom októbra a reklamy sa zobrazujú len v skutočne veľkých kanáloch. Tie totiž Telegram oficiálne aj viac stoja, čiže je správne ich existenciu monetizovať.

Na druhú stranu, platforma reklamy nebude zobrazovať v zoznamoch konverzácií, v súkromných alebo skupinových četoch. Aplikácia taktiež nebude využívať osobné dáta pre zobrazenie reklám. Platforma myslí aj na používateľov, ktorým reklamy prekážajú a tí zrejme využijú ponuku odstránenia reklám za malý poplatok.

„Už sme začali pracovať na tejto novej funkcii a tešíme sa na jej spustenie tento mesiac. Môže byť k dispozícii vo forme lacného predplatného, čo umožní každému používateľovi priamo finančne podporovať vývoj telegramu a nikdy neuvidí oficiálne reklamy na kanáloch.”

Autori kanálov budú mať taktiež možnosť odstrániť reklamy z kanálov.

„Niektorí tvorcovia kanálov by radi vypli reklamy vo svojich kanáloch pre všetkých používateľov. Momentálne kalkulujeme ekonomické podmienky pre túto možnosť. Čoskoro budú môcť inzerenti umiestniť „neviditeľnú“ reklamu na ktorýkoľvek kanál, čo – s dostatočnou cenou za zobrazenie – povedie k absencii reklám v tomto kanáli,“ poznamenáva Pavel Durov.

Systém “neviditeľnej” reklamy je zaujímavý. Presne nevieme, čo to znamená, ale ak budeme mať viac informácií, určite sa s vami o to podelíme.

Reklamy na Telegrame momentálne vyzerajú následovne. V priestore určenom pre reklamu sa zobrazí text a tlačidlo, ktoré vás po kliknutí prenesie na web alebo kanál inzerenta. Reklamy neobsahujú obrázky. Správa obsahuje text “Sponzorované”, z ktorého vám bude jasné, že ide o reklamu. V súčasnosti sa takéto správy môžu zobrazovať na každom kanáli s veľkosťou viac než 1000 používateľov.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Telegram oslavuje osem rokov. Pre používateľov si pripravil veľkú narodeninovú aktualizáciu
8.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+