MojAndroid

Firma TCL u nás exkluzívne uviedla na trh inteligentné okuliare TCL NXTWEAR G. Sme prvou krajinou v Európe, kde sa dajú nájsť. Tieto inteligentné okuliare spárujete ako s mobilom, tak aj tabletom, či notebookom. Zdrojom informácii je tlačová správa TCL.

TCL NXTWEAR G: Budúcnosť je tu

Okuliare sú vybavené dvoma OLED displejmi s FullHD rozlíšením. Vyžaduje sa neustále pripojenie k zariadeniu, vzhľadom na to, že okuliare nedokážu fungovať samostatne. Sú ľahké a štýlové a nebudú prekážať ani tým, ktorí nosia dioptrické okuliare.

TCL NXTWEAR G
Takto nejako sa cítite s týmito okuliarmi | Zdroj: tcl.sk

“Sme radi, že ako prví v Európe uvádzame na náš trh inteligentné okuliare TCL NXTWEAR G. Doplňujú náš rozmanitý segment produktov a sprístupňujú naše inovatívne technológie aj ostatným používateľom,” povedal Branislav Kyrinovič, Sales Director TCL pre Českú republiku a Slovensko. “Toto jedinečné nositeľné zariadenie je zaujímavým doplnkom k smartfónu alebo notebooku a ponúka používateľovi vizuálny zážitok ako v kine, nech je kdekoľvek.”

TCL NXTWEAR G
Takto nejako v skutočnosti vyzeráte | Zdroj: tcl.com

TCL NXTWEAR G vám umožnia vziať si na cesty so sebou domáce kino, hernú konzolu alebo displej, ktorý vám dá viac súkromia, ako bežné zariadenia. Vy ste totiž jediní, kto vidí obsah, ktorý sa práve zobrazuje na obrazovke. Kombinujú skvelý bezrámikový dizajn a nízku hmotnosť. Taktiež sa vyznačujú štýlom, aj reflexným tmavočiernym povrchom, ktorý pôsobí prémiovo.

TCL NXTWEAR G
Takto vyzerajú predtým, než si ich nasadíte | Zdroj: tcl.com

Vzhľadom na to, že okuliare nemajú vlastnú batériu, je potrebné ich mať neustále pripojené so smartfónom, tabletom alebo notebookom. Okuliare majú 1080p displej od Sony s Full HD rozlíšením a technológiou Micro OLED. Pri pozeraní videí máte pocit, že sledujete 140″ obraz zo vzdialenosti 4 metrov. Okuliare sú samozrejme prehľadné, to aby ste videli obsah obrazovky, ale zároveň aj na svet okolo vás.

Okuliare sa dajú zakúpiť napr. u operátora O2 k paušálu. Zatiaľ sme nenašli obchod, v ktorom by sa dali oficiálne zakúpiť. Malo by sa tak stať už čoskoro a ich cena bude 599 €.

Tabuľka špecifikácií

Rozmery 187,35 x 159,3 x 42,8 mm (otvorené) 181 x 53 x 46 mm (zatvorené)
Váha 100 – 130 gramov
Displej 140″ zo vzdialenosti 4 metrov, 1080p, Micro OLED, 60 Hz
Audio Duálne reproduktory
Senzory Akcelerometer, Gyroskop, Kompas, P senzor
Konektivita USB-C s Display Portom
Ovládanie 3 DOF ovládanie a interakcia s dotykovou obrazovkou, podpora Bluetooth herných ovládačov
Príslušenstvo Rámček na korekčné šošovky, 3 podložky na nos, čistiaca handrička na sklo
Cena 599 €

Konkurencia

Táto VR/AR sféra možno bude v budúcnosti dôležitá a pomaly sa rozbieha. Zatiaľ si spomíname len na jedného konkurenta, ktorý však oficiálne nie je u nás dostupný. Ide o okuliare od spoločnosti Meta (predtým Facebook), ktoré vznikli v spolupráci s Ray-Ban a volajú sa Ray-Ban Stories.

20.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+