MojAndroid

Skladacie smartfóny s ohybnými displejmi sú realitou už viac ako dva roky. Priekopníkom v tomto segmente je Samsung, ktorý nedávno predstavil tretiu generáciu týchto zariadení. Niektorí konkurenti už dokonca prezentovali aj smartfóny s rolovateľnými displejmi. Spoločnosť TCL teraz podľa portálu GSMArena ukázala smartfón, ktorý kombinuje obidve technológie.

Koncept kombinuje až tri zariadenia

Čínska spoločnosti TCL toto zariadenie, ktoré kombinuje tieto technológie, prezentovalo ešte na jar. Teraz ale ukazuje reálnu podobu tohto zaujímavého smartfónu, TCL Fold’n Roll umožňuje zmeniť uhlopriečku displeja celkovo až do troch veľkostí. V zavretom stave má mať displej klasickú uhlopriečku 6,87 palcov.

Vďaka rolovaciemu mechanizmu ho potom majiteľ môže roztiahnuť  na 8,85 palcov. A pokiaľ mu to je málo, tak ešte môže preklopiť druhú časť displeja a zo smartfónu bude mať 10-palcový tablet. TCL Fold’n Roll by tak mal kombinovať až tri rozličné zariadenia – klasický smartfón pre komunikáciu, malý tablet pre konzum a veľký tablet pre prácu.

Pre TCL nie sú ohybné displeje neznáme

Spoločnosť TCL sa už dlhšiu dobu zaujíma o pokročilé technológie displejov. Vlastní totiž spoločnosť CSOT, čínskeho výrobcu displejov, ktorý vo svojom portfóliu pokrýva všetko od malých obrazoviek smartfónov až po veľké televízne obrazovky. Flexibilné OLED panely začal tento výrobca vyrábať už koncom roku 2019.

Spoločnosť TCL sa taktiež obrátila na svojich partnerov, aby sa pokúsili nájsť spôsob, aby bol displej TCL Fold’n Roll odolnejší (vonkajšia časť displeja ho robí zraniteľnejším). Prototyp momentálne používa plast. Zatiaľ nie je známe, kedy  sa z tohto prototypu stane komerčný produkt. TCL Fold ‘n Roll by sme ale mohli uvidieť aspoň na niektorej z nadchádzajúcich konferencií.

Náš tip
Samsung spustil adventnú výzvu zdravého používania smartfónu

 

12.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+