MojAndroid

Podľa nového prieskumu viac ako polovica populácie v produktívnom veku a väčšina mladých ľudí uvádza, že so svojim smartfónom trávia viac času, než by si sami priali. Polovica mladých ľudí by dokonca odišla z domu radšej bez peňaženky než bez mobilného telefónu. Spoločnosť Samsung kvôli tomu spúšťa na Slovensku a v Česku projekt adventného kalendára zdravého používania mobilu pod názvom #SklapniMobil.

Závislosť na smartfónoch zvýšila aj pandémia

Prieskum uskutočnila v novembri 2021 práve spoločnosť Samsung. Zahŕňal vzorku 1 050 Slovákov vo veku 18 až 65 rokov, Na otázku „Trávite s mobilným telefónom viac času, než by ste si priali?“ odpovedalo pozitívne 54,4 % respondentov, vo vekovej kategórii 18-26 rokov dokonca 79,2 % respondentov.

Prieskum Samsungu | Zdroj: Samsung.sk

Tá istá veková skupina uviedla, že by neodišla z domu skôr bez mobilu, než bez peňaženky (65,4 % respondentov) a 40 % týchto mladých ľudí má mobil po ruke aj pri štedrovečernom stole. Je pravdepodobné, že to súvisí aj s obdobím pandémie, kedy v populácii vzrástli rôzne druhy digitálnych závislostí .

Ako funguje adventný kalendár #SklapniMobil?

Adventná výzva, ktorú v reakcii na prieskum spustila spoločnosť Samsung, spočíva v 24 jednoduchých denných úlohách. Výzva je otvorená od 1. do 24. decembra a prihlásiť sa prostredníctvom stránky sklapnimobil.sk môže úplne každý. Od 1. do 24. decembra bude na každý deň pripravená jedna jednoduchá detox výzva, ktorá otestuje váš vzťah k používaniu smartfónu.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zaregistrovaní účastníci, ktorí dostanú každý večer e-mailom výzvy na nadchádzajúci deň, môžu sledovať svoj pokrok na stránke a budú tiež zaradení do štyroch týždenných súťaží o skladacie smartfóny Samsung Galaxy Z Flip3 5G  a Galaxy Z Fold3 5G. Tie sú momentálne to najlepšie a najdrahšie, čo juhokórejský gigant na trhu smartfónov ponúka.

Náš tip
Louis Vuitton uvedie nové hodinky. Wear OS vymení za vlastný systém
12.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+