MojAndroid

Tatra banka patrí dlhodobo medzi technologických lídrov na našom trhu s bankami. Ponúka inovácie, ktoré menia spôsob, akým používame bankové produkty, spravujeme svoje účty a karty či jednoducho to, ako platíme v obchodoch. Ústrednou časťou mobilného bankovníctva od Tatra banky je hlavná aplikácia, ktorá ponúka všetky funkcie, ktoré od nej očakávate a ešte oveľa viac.

Náš tip
Smart Banka 2017: Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte Samsung Galaxy S8!

Tatra banka: Základné aj pokročilé funkcie priamo v mobile

Aplikácia Tatra banka ponúka informácie o vašich účtoch, debetných i kreditných kartách. Vidíte posledné obraty s dátumom a predajcom, resp. adresátom platby. Vaše výdaje sú pekne kategorizované a vy tak viete, na čo najviac utrácate. V jednej z najnovších verzií aplikácie pribudla aj možnosť skontrolovania zostatku na vami vybranom účte aj bez potreby prihlásenia do aplikácie.

Priamo z prostredia aplikácie môžete zadávať a neskôr spracovať vaše trvalé príkazy, inkasá, majetok a záväzky vrátane úverov a dokonca aj prehľad dôchodkových sporení s možnosťou zvýšenia sporenia či sledovania predikcií ako aj sledovanie informácií o podielových fondoch TAM. Okrem toho môžete priamo z prostredia aplikácie spravovať limity na svojich kartách, čo oceníte pri kúpe hodnotnejších produktov či pri prípadnom požičiavaní karty vašim známym alebo ratolestiam. Pri ceste do zahraničia zasa oceníte, že aplikácia vám automaticky zobrazí informácie o kurze a napríklad poplatkoch za výbery z bankomatu v danej krajine.

Skvelou funkciou v aplikácii Tatra banka je výber z bankomatu mobilom. Nielenže je takýto výber pohodlný, je dokonca bezpečnejší ako pri výbere kartou. Ponúka vám tiež možnosť tento výber pridať do kategórie výdavkov priamo v aplikácii, a tak keď celú vybranú hotovosť idete rovno minúť na konkrétnu službu alebo produkt, rovno si môžete výdavok zaradiť do kategórie. Najväčšou výhodou je však fakt, že vďaka výberu z bankomatu mobilom si môžete peňaženku zabudnúť aj doma. Vôbec nič sa nestane a aj keď potrebujete hotovosť, môžete si ju bez problémov vybrať prostredníctvom svojho telefónu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

MobilePay od Tatra banky: Plaťte štýlovo mobilom

Tatra banka však svojim klientom ponúka toľko funkcií, že sa do jednej aplikácie jednoducho nezmestia. Špičkou na trhu v mobilných platbách je aplikácia MobilePay. Vďaka tej môžete na platbu použiť váš smartfón, konkrétne NFC čip v ňom. Telefón jednoducho priložíte ku kartovému terminálu tak, ako by ste spravili s klasickou kartou. Všetko bez toho, aby ste museli mať so sebou samotnú kartu.

Výhody aplikácie MobilePay tu však nekončia. Pomôže vám aj pri nakupovaní online, a to vďaka funkcii generovania jednorázových platobných kariet. Vďaka tomu, že aplikácia vygeneruje údaje o karte na jedno použitie, nebude môcť byť táto karta zneužitá. Platby online sú tak oveľa bezpečnejšie, pretože ak by aj potenciálny útočník získal prístup k týmto údajom, nebude ich vedieť zneužiť. Prostredníctvom aplikácie MobilePay tiež máte prístup k správe vašich kariet a nechýba možnosť rýchleho zablokovania karty v prípade straty či odcudzenia.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra banka VIAMO: Pošlite peniaze známym, aj keď nepoznáte ich číslo účtu

Klienti Tatra banky majú tiež plný prístup k službe VIAMO prostredníctvom aplikácie Tatra banka VIAMO. Tá im umožňuje poslať peniaze na cudzí účet iba vďaka tomu, že poznajú telefónne číslo príjemcu. Táto transakcia je tiež prakticky okamžitá a ide tak o ideálny nástroj na platenie obedov v rámci kancelárie, no využiť ju môžete dokonca aj pri platbe za balík kuriérovi. Aplikácia okrem iného umožňuje jej používateľom vyzývať iných používateľov na zaplatenie určitej sumy, čo oceníte napríklad pri hromadných zbierkach na darček.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Peňaženku môžete nechať doma

Táto trojica aplikácií tak ponúka kompletnú výbavu potrebnú k tomu, aby ste mohli platiť úplne bez svojej peňaženky. Vďaka aplikácii Tatra banka máte prehľad o všetkých transakciách a zároveň viete vyberať hotovosť z bankomatu mobilom. Aplikácia MobilePay vám zasa umožní fungovať bez fyzickej karty – či už pri platbe v kamenných obchodoch, alebo aj na internete. No a Tatra banka VIAMO vám zasa umožní posielať peniaze priateľom a známym, ale aj obchodníkom bez toho, aby ste museli poznať číslo účtu príjemcu – stačiť vám bude iba telefónne číslo, ktoré už často aj poznáte. Ak patríte medzi fanúšikov nových technológií, alebo si jednoducho často zabúdate peňaženku, mobilné bankovníctvo od Tatra banky je pre vás ako stvorené.

Smart Banka 2017: Vyberte najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte Samsung Galaxy S8!

Na stránke MojAndroid.sk aktuálne prebieha anketa Smart Banka 2017, kde môžete hlasovať za banku s najlepším mobilným bankovníctvom. V ankete nechýba ani Tatra banka a ak vás jej ponuka zaujala, môžete jej dať hlas priamo v ankete. Vyplnením anketových otázok budete automaticky zaradení do súťaže o špičkový smartfón Samsung Galaxy S8. Musíte sa ale poponáhľať – anketa končí 28. februára 2018.

22.1.2018
  • Martin

    kde je root (+ Xposed) tam je aj peňaženka

  • Jozef Mikula SkiFi

    v cine platia vsetci vsetko mobilom … kazdu kktinu az to doslo tam ze bez mobilu si ani zmrzku nekupite … zobrat si par minci a ist do mesta len tak bez mikrovlniek uz je vysadou len nas zaostalejsich europanov.. :D a ja dakujem za to .. nosit sebou vsade tie lopaty ma nelaka

+