MojAndroid

Vo februári sme vám sprostredkovali videoreportáž o druhej generácii aplikácie Tatra banka. Priniesla viacero zmien a dnes sa k nim zaradili ďalšie novinky. Tatra banka nám na tlačovej konferencii predstavila novú verziu 2.2 svojej mobilnej aplikácie, ktorá obsahuje okrem iného jednu technologickú novinku v rámci bankových aplikácií na Slovensku. Ak ste majiteľom inteligentných hodiniek s operačným systémom Android Wear alebo hodiniek Apple Watch, budete cez ne totiž môcť už čoskoro skontrolovať zostatok na účte či zoznam posledných platieb z vášho účtu.

Tatra_banka_android_wear_6

Tatra_banka_android_wear_A-2

“Na základe štatistík vieme, že klienti najčastejšie používajú mobilné bankovníctvo na overenie zostatku a kontrolu pohybov a zrealizovaných platieb. Rozhodli sme sa preto využiť novinku v oblasti nostieľných technológií a opäť im výrazne zjednodušiť každodenné bankovníctvo. Hodinky podľa nás predstavujú dokonalý doplnok k mobilu alebo tabletu,” vysvetľuje Lukáš Mochňák, vedúci oddelenia podpory vývoja mobilných aplikácií a webov.

Tatra_banka_android_wear

Na túto funkciu je potrebné mať aplikáciu Tatra banka a spárované hodinky so smartfónom s operačným systémom Android od verzie 4.3 (pri iOS od verzie 8.2). Táto novinka vychádza v ústrety všetkým, ktorý sa pred tým zvykli často pozerať priamo do aplikácie kvôli  informácii o zostatku či pohybom na účte.

Tatra_banka_android_wear_3

Na otázku bezpečnosti je odpoveď pomerne jednoduchá – hodinky slúžia len na pasívne prezeranie pohybov na účte, teda žiadne aktívne úkony cez ne nevykonáte. Posielanie peňazí tu tak nie je možné. V prípade ukradnutia či straty hodiniek sa do aplikácie v hodinkách už zlodej alebo nálezca nedostane kvôli prerušeniu spojenia cez Bluetooth.

Tatra_banka_android_wear_4

V novej verzii 2.2 pribudnú aj Push notifikácie, ktoré upozornia na novú správu v aplikácii Tatra banka alebo Internet bankingu. Má sa tak zlepšiť informovanosť o dôležitých udalostiach, napr. nezrealizované prevodné či trvalé príkazy, zmena nastavenia povoleného prečerpania a podobne. Na podnet klientov je tu nová možnosť, kedy v prípade nezrealizovania trvalého príkazu dokáže používateľ ľahko vytvoriť jednorazový prevodný príkaz so všetkými prednastavenými symbolmi podľa trvalého príkazu.

Náš tip
 Tatra banka s mobilnou aplikáciou verzie 2.1 

Tatra_banka_android_wear_A

Aktualizácia so sebou prináša aj opravu menších chýb nahlásených používateľmi a interaktívne grafy, kde si klienti zistia bližšie informácie o hodnotách zobrazených v detaile bežného účtu či kurzu.

Aplikácia bude dostupná niekedy v najbližších dňoch, o presnom dátume vás budeme informovať. Na samotnú aplikáciu aj novinky sa podrobne pozrieme v pripravovanom VIDEOblogu z našej letnej série už čoskoro.

Video z februárového predstavenia druhej generácie aplikácie:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: tlačová konferencia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+