MojAndroid

Spoločnosť Samsung má už niekoľko dní na trhu vlajkovú loď Samsung Galaxy Note 20 Ultra, ktorej recenziu ste si mohli prečítať aj na našom portáli. Okrem vysokého výkonu, skvelého fotoaparátu, pera S-pen a 120 Hz displeja prináša ako prvý smartfón tvrdené sklo Gorilla Glass Victus. Včera ho podľa portálu SamMobile dôkladne otestoval známy Youtuber JerryRigEverything vo svojom teste odolnosti.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra snimac odtlackov prstov

Škrabancom a ohňu neodolá, ale smartfón len tak nerozsadnete

Výrobca Gorilla Glass Victus tvrdí, že tvrdené sklo prežije pád z výšky 1,8 metra. Ako si ale poradí s ostrými predmetmi? JerryRigEverything podrobuje smartfóny ostrým predmetom rôznej tvrdosti podľa Mohsovej stupnice.

Prvé škrabance sa v prípade Galaxy Note 20 Ultra začali objavovať po kontakte s hrotom tvrdosti 6. Takýto výsledok dosahovali aj smartfóny s minulými generáciami tvrdeného skla Gorilla Glass. Výrobca novej generácie pravdepodobne zvýšil jej odolnosť voči pádom, ale odolnosti jej povrchu sa veľmi nevenoval. Spoločnosť Samsung aspoň od výroby lepí na sklo Galaxy Note 20 Ultra plastovú fóliu, ktorá väčšinu škrabancov absorbuje.

Pozitívom je tiež, že ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov funguje aj so škrabancami na skle. Rovnako tak pero S-pen, ktoré navyše Youtuber poľahky rozobral. Vzhľadom k jeho plastovému telu to nie je nič prekvapivé. Škrabancom síce neodolajú ani boky prístroja, ale fotoaparát krytý zafírovým sklom áno.

Horšie dopadol displej smartfónu po priamom stretnutí s plameňom zapaľovača. Jeho pixely najprv sčerneli a neskôr získali nenávratne žlto-červenú farbu. Sklo displeja ale dokázalo odolať aj silnému ohýbaniu a neprasklo. Nemusíte sa tak báť, že ho náhodou rozsadnete a pravdepodobne ani bežných pádov na zem. Gorilla Glass Victus tak skutočne odolá väčšiemu tlaku, ale pred ostrými predmetmi sa majte stále na pozore.

Náš tip
Facebook vo svete spúšťa platené udalosti. Chce pomôcť malým firmám aj kreatívcom
19.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+