MojAndroid

Tago Arc je náramok, ktorý využíva moderné technológie, ale nedokáže komunikovať s mobilnými zariadeniami (okrem NFC) ani nesleduje vaše aktivity. Aj napriek tomu si zaslúžil pozornosť veľkej skupiny spotrebiteľov a v rámci kampane na stránkach Indiegogo sa autorom podarilo vyzbierať už viac než 50-tisíc dolárov. Čim je tak výnimočný?

Náramok Tago Arc je po celom svojom obvode pokrytý e-ink displejom, ktorý mu umožňuje meniť celkový dizajn rôznymi vzormi. Tieto budú samozrejme prednastavené alebo si ich budete môcť zakúpiť pomocou mobilnej aplikácie. Majitelia náramku dostanú možnosť vytvoriť si aj vlastné návrhy, ktoré dodajú šperku unikátny vzhľad.

20150211030824-osszehuzos

Dizajn náramkov je možné nahrať prostredníctvom smartfónu a NFC. Náramok si dokonca cez túto technológiu načerpá energiu nevyhnutnú pre jeho fungovanie. V tejto chvíli trvá zariadeniu približne 15 sekúnd, kým sa obrázok so vzorom stiahne do náramku, no tím vývojárov Tago Arc už pracuje na zrýchlení celého procesu.

Náramok Tango Arc je možné zakúpiť už teraz na stránkach Indiegogo za 259 amerických dolárov, pričom prvé náramky by sa mali dostať niekedy v decembri 2015. Finálna cena bude o niečo vyššia, keď sa náramok dostane na trh.

Zdroj: indiegogo

13.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+