MojAndroid

Spoločnosť Synology uvádza na trh svoj najnovší NAS server DiskStation DS416play. Je to štvoršachtový server obsahujúci dvojjadrový 1,6 GHz procesor, ktorý svoj výkon dokáže dočasne zvýšiť až na 2,48 GHz. Vďaka nemu môžete mať celú knižnicu vašich dát doslova na jednom mieste.

“S ešte vyšším výkonom vám model DS416play pomôže splniť ešte viac každodenných úloh,“ povedal Jason Fan, produktový manažér spoločnosti Synology Inc. „Nadstavbové softvérové balíčky umožňujú používateľovi jednoducho pristupovať k multimediálnemu obsahu,  organizovať ho premeni5 tak NAS server z čisto úložného na  komplexné pracovné riešenie.“

Synology DS416play zvládne transkódovať jeden 4K Ultra HD kanál alebo dokonca tri full HD kanály súčasne, čím prináša používateľovi možnosť jednoducho a okamžite konvertovať multimediálne súbory do formátu potrebného na prehrávanie na rôznorodých pripojených zariadeniach. DS416play podporuje široké spektrum súborových formátov, a tak poskytuje používateľovi možnosť si ešte jednoduchšie užiť jeho obľúbené filmy pri prehrávaní cez Apple TV, DLNA zariadenia, mobilné zariadenia či klasické počítače.

Synology DS416play_01_web

Vyzbrojený 1,6 GHz dvojjadrovým procesorom s dočasným pretaktovaním až na 2,48 GHz dokáže DS416play prenášať dáta rýchlosťou cez 225 MB/s pri čítaní a 186 MB/s pri zapisovaní pri konfigurácii RAID 5 v prostredí Windows. Duálny gigabitový LAN port prichádza s podporou funkcie failover, takže aj pri chybe primárneho LAN spojenia je DS416play stále online vďaka tomu sekundárnemu.

DS416play využíva operačný systém DiskStation Manager (DSM), rozšírený a intuitívny operačný systém pre sieťové úložné riešenia. Ponúka široké portfólio aplikácií od zálohovania, cez prehrávanie multimédií až po kolaboračné nástroje pre profesionálov. V rámci hodnotenia NAS zariadení strednej triedy získal najvyššie celkové hodnotenie v rámci 10th TechTarget Quality Awards survey a taktiež získal niekoľko prestížnych mediálnych ocenení vrátane PC Mag Readers’ Choice a to päť rokov po sebe. DS416play je od dnes dostupný globálne. Maloobchodná odporúčaná cena pre slovenský trh je 486 Eur.

Synology DS416play_02_webSynology navyše ponúka možnosť pristupovať k NAS diskovým staniciam cez aplikácie. Takto môžete pomocou DS Video sledovať filmy uložené na diskovej stanici cez mobil, zálohovať a prezerať fotografie pomocou DS Photo alebo počúvať hudbu vďaka DS Audio. Appka DS Cloud slúži na prezeranie či streamovanie mediálnych súborov a DS Finder vám dá možnosť nadiaľku, so smartfónom v ruke získať prehľad o vašom zariadení a NAS diskoch. Vidíte tu ich aktuálny stav, úroveň naplnenia úložiska, ale tiež aj teplotu.

Verzia: 1.8.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 3.13.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.13.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: tlačová správa Synology 

5.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+