MojAndroid

Množstvo ľudí sa v rámci ukladania svojich dát utieka ku cloudom. Je to jednoduchý spôsob zálohy dát z našich zariadení, operatívny prístupu k súborom a možnosť jednoduchého zdieľania s ostatnými používateľmi. Na testovanie k nám dorazilo zariadenie Synology DS216j, čo je dvojšachtová disková stanica, ktorá ponúka práve spomínané atribúty. Získate vďaka nej pohodlný súborový manažment, zdieľanie dát a viacero kolaboračných nástrojov, vrátane zaujímavých aplikácií k vášmu smartfónu.

Synology

Samotnú stanicu tvorí 2-jadrová CPU jednotka a systémem hardvérového šifrovania. Disková stanica dosahuje rýchlosti cez 112,5 MB/s pre čítanie, okolo 107,43 MB/s pre zápis a ponúka rozšířené možnosti práce s multimédiami. DS216j je vybavený jednotkou koprocesoru, čo zrýchľuje spracovanie miniatúr a zlepšuje možnosti prehliadať fotografie či prevádzať zvukové stopy do MP3 formátu a znížiť šířku pásma pri prenose.

Synology.00

Pre pripojenie obsahuje DS216 dva porty USB 3.0 a LAN. Správu Synology NAS serveru má pod palcom prehliadačový operačný systém Synology DiskStation Manager (DSM), ktorý poskytuje intuitívne užívateľské rozhranie a umožní vám pristupovať k svojim dátam celkom jednoducho.

Synology.0

Do stanice najskôr vložíte NAS disky a nainštalujete si klasicky cez browser správcu v prehliadači. Po prepojení s diskovou stanicou  je ďalej potrebné stiahnuť a nainštalovať prídavné balíčky, teda ďalšie aplikácie. Tie umožnia lepšiu správu fotografií, hudobných súborov, no pomocou nich pripojíte aj webkameru či kontrolujete stav a teplotu NAS diskov. Každá z aplikácii ponúka iné možnosti a treba povedať, že niektoré z nich sú občas trochu oklieštené.

Synology.00_

Synology.00_1

Kým pomocou aplikácie DS Photo si fotografie odfotené smartfónom rovno môžete uploadovať či dokonca automaticky backapovať do cloudu, s aplikáciou DS Audio to funguje trochu inak. Slúži iba na stream hudby, nie na upload zo smartfónu. Hudobné, zvukové súbory si najskôr musíte uložiť do priečinkov cez webové rozhranie a až potom sa vám objavia v aplikácii.

Verzia: 3.13.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.13.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Do vášho telefónu skrátka pomocou Synology DS216j putuje všetka hudba z diskovej stanice. Všade, kde máte pripojenie na internet si teda môžete streamovať svoju obľúbenú muziku. Ako sme spomínali, playlisty si tvoríte pomocou webového rozhrania, rovnako aj ďalšiu správu zvukových súborov. Pesničky si môžete ohodnotiť, máte ich podelené do hudobných žánrov a kategórií.

Ak si pridáte do albumu fotografiu, zobrazí sa vám ako profilová fotka albumu. Nechýba tu ani množstvo internetových rádií, či vami pridaných rádiostaníc. Mimochodom, občas aplikácii chvíľu trvá, kým si priadí fotografiu alebo piesne. Po pridaní piesní preto treba v appke stlačiť refresh a pesničky a album sa tu zobrazia. Viac sa už dozviete v krátkom videu.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

AKTUALIZOVANÉ:

Celkový prehľad o diskovej stanici máte ďalej pomocou aplikácie DS Finder. Nadiaľku, so smartfónom v ruke, získate dokonalý prehľad o vašom zariadení a NAS diskoch. Vidíte tu ich aktuálny stav, úroveň naplnenia úložiska, ale tiež aj teplotu. Je to mimoriadne praktické a určite vám to neraz ušetrí starosti.

Verzia: 1.8.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Prístup k diskovej stanici máte aj pomocou appky DS Cloud. Najskôr si ju, podobne ako DS Audio či DS Photo, treba nahrať vo forme inštalačného balíčka v browseri do diskovej stanice. Tú istú appku si stiahnete aj do smartfónu z Google Play a po prihlásení si vyžiadate synchronizáciu jednotlivých priečinkov a ich obsahu. Môžete si tu nastaviť dátový limit, ktorý vám synchornizácia povolí – pretože nie vždy máme v úmysle stiahnuť si do smartfónu niekoľko gigabajtový súbor. Rovnako si zvolíte formáty, ktoré má priečinok zobrazovať, a potom si už v smartfóne smelo môžete prehrávať videá, prezerať albumy s fotografiami či hudbou.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Okrem toho môžete diskovú stanicu využiť aj na stream videí do svojho mobilného zariadenia. Postará sa o to appka s názvom DS Video. Opäť je potrebné najskôr si v browseri nainštalovať balíček Video a následne tak spraviť aj s appkou DS Video vo vašom zariadení. V browseri “všeobecnej” aplikácie Synology si vytvoríte adresáre a naimportujete sem videá. V balíčku Video potom tieto videá zaindexujete a daný multimediálny obsah v ňom automaticky pribudne – a rovnako aj v mobilnej aplikácii. Home videá, seriály či celovečerné filmy tak máte so sebou, podelené v kategóriách či vlastných zoznamoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Za zapožičanie NAS diskov ďakujeme spoločnosti AGEM

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+