MojAndroid

Po nástupe trendu telefónov bez rámčekov musel byť populárny bezpečnosti prvok skener odtlačkov presunutý na zadnú (Samsung) prípadne bočnú stranu (Sony) telefónu. U spoločnosti Apple a modelu iPhone X bol dokonca úplne odstránený a nahradený rozpoznávaním tváre – Face ID. Nie každý ale tieto zmeny privítal, a tak veľa ľudí čaká na návrat skeneru odtlačkov na prednú stranu telefónov. A spoločnosť Synaptics teraz oznámila uvedenie svojho produktu Clear ID FS9500 do masovej výroby.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 pravdepodobne nedostane skener odtlačkov v displeji

Synpatics je jedným z najväčších výrobcov skenerov odtlačkov pre mobilné zariadenia, ktoré sú umiestnené pod displejom v home tlačítku. Clear ID je určený pre telefóny bez ramčekov a bude umiestnený priamo pod plochou displeja. Ten by mal byť technológie OLED a pri priblížení prstu by ho mal najprv nasvietiť aby ho skener prečítal. Technológia skeneru teda nebude kapacitná alebo ultrazvuková ale optická. Naskenovanie by malo byť extrémne rýchle behom pár milisekúnd. Bude fungovať aj s mokrými alebo studenými prstami. Bezpečnosť zabezpečí šifrovanie AES vďaka čomu odolá 99% útokom a častejším používaním a učením sa zabezpečenie skeneru bude ešte zvyšovať. Clear ID Synaptics poskytne minimálne 5 najväčším výrobcom telefónov. Tými sú momentálne Samsung, Huawei, Apple, Oppo a Xiaomi. U Galaxy S9 sa skeneru odtlačkov v displeji zrejme ešte nedočkáme, ale je veľmi pravdepodobne, že sa objaví v Galaxy Note 9 koncom budúceho leta.

Zdroj: AndroidPolice

15.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+