MojAndroid

V dnešnej diskusii sa pozrieme na využitie pera resp. stylusu. Ide o príslušenstvo, ktoré sa v niektorých prípadoch nachádza priamo v balení alebo je dokonca integrované do tela samotného zariadenia.

Stylus – Áno alebo nie?

Stylus alebo pero, ktoré môžeme nájsť pri niektorých Android zariadeniach je pomerne špecifickým prvkom príslušenstva. Iste, nájde sa určite aj skupina zákazníkov, ktorá takéto zariadenia vyhľadáva, a to hneď z viacerých dôvodov. Stylus umožňuje jednoduchú navigáciu po prostredí smartfónu, a to aj v prípade väčšej uhlopriečky displeja, nechýba nekonečná možnosť zapisovania poznámok (dôležitá ako v kancelárskej práci, tak aj v prípade štúdia) či citlivosť, ktorá prinesie možnosť skicovať základné grafické koncepty.

 

Toto príslušenstvo môžeme nájsť hneď v niekoľkých zariadeniach. Známou je séria “Galaxy Note” od spoločnosti Samsung. Stylus sa v tomto prípade nachádza priamo v tele zariadenia, pričom je možné ho jednoduchým ťahom vysunúť. Takúto technológiu ponúkajú napríklad zariadenia Samsung Galaxy Note 9 či Galaxy Note 8. Konkurencia však nezaostáva a svoj model so stylusom prináša aj LG. Nesie názov LG Q8 (2018), pričom ponúka o čosi cenovo dostupnejšiu výbavu. Pero ako príslušenstvo ďalej môžeme nájsť aj vo vybraných tabletoch ako Samsung Galaxy Tab S4.

Aký názor na túto formu voliteľného príslušenstva máte vy? Zakúpili by ste si zariadenie, ktoré obsahuje stylus? Na aké úkony by ste ho používali najviac? Neváhajte a hlasujte v našej ankete nižšie. Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zakúpili by ste si zariadenie so stylusom?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8: To najlepšie stojí viac | RECENZIA
Náš tip
LG Q8 (2018) – lacnejšia alternatíva k Samsungu Galaxy Note
12.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • KalichVydra

  To čo za otázka?
  😂

 • Jacob

  Tu už fakt horšie články nenájdem :D Keby tu boli aspoň napísané výhody/nevýhody stylusu, alebo skôr na čo sa používa, lebo doteraz mi to prišlo ako zbytočnosť, ani raz som to síce nemal, ale mal to známy z rodiny na Note 3 a teraz má Note 8 a doteraz som ho nevidel ani stylus vytiahnuť s mobilu a používať jedine mi ukázal ako sa vyberá a ukázal trochu ako funguje, inak ho fakt nepoužíva. Zároveň to bude asi zbytočnosť keďže to má tým pádom iba Samsung a LG, a nikto iný lebo vedia, že to je zbytočnosť ktorá by stála peniaze navyše, a zároveň zakomponovať to nie je jednoduché, ja som určite za to, že to nie je užitočné.

 • dzefo

  ja mam a pouzivam napr ked chcem vystrihnut len urcitu cast na displeji preklad urciteho textu a tak na animovane rucne pisane gify to je taka sprostost ale potesi :)

 • ccc01

  Zrejme je pre niekoho stylus v tele mobilu využiteľný. Pre väčšinu to bude ale asi iba také wow, efektné ale v praxi nepotrebné ako napr. vysúvateľný foťák, pomer displeja ku telu 110% a pod. Ak by to tak nebolo, ostatní by to napodobňovali ako výrez po Apple. :D

+