MojAndroid

V dnešnej diskusii sa pozrieme na využitie pera resp. stylusu. Ide o príslušenstvo, ktoré sa v niektorých prípadoch nachádza priamo v balení alebo je dokonca integrované do tela samotného zariadenia.

Stylus – Áno alebo nie?

Stylus alebo pero, ktoré môžeme nájsť pri niektorých Android zariadeniach je pomerne špecifickým prvkom príslušenstva. Iste, nájde sa určite aj skupina zákazníkov, ktorá takéto zariadenia vyhľadáva, a to hneď z viacerých dôvodov. Stylus umožňuje jednoduchú navigáciu po prostredí smartfónu, a to aj v prípade väčšej uhlopriečky displeja, nechýba nekonečná možnosť zapisovania poznámok (dôležitá ako v kancelárskej práci, tak aj v prípade štúdia) či citlivosť, ktorá prinesie možnosť skicovať základné grafické koncepty.

 

Toto príslušenstvo môžeme nájsť hneď v niekoľkých zariadeniach. Známou je séria “Galaxy Note” od spoločnosti Samsung. Stylus sa v tomto prípade nachádza priamo v tele zariadenia, pričom je možné ho jednoduchým ťahom vysunúť. Takúto technológiu ponúkajú napríklad zariadenia Samsung Galaxy Note 9 či Galaxy Note 8. Konkurencia však nezaostáva a svoj model so stylusom prináša aj LG. Nesie názov LG Q8 (2018), pričom ponúka o čosi cenovo dostupnejšiu výbavu. Pero ako príslušenstvo ďalej môžeme nájsť aj vo vybraných tabletoch ako Samsung Galaxy Tab S4.

Aký názor na túto formu voliteľného príslušenstva máte vy? Zakúpili by ste si zariadenie, ktoré obsahuje stylus? Na aké úkony by ste ho používali najviac? Neváhajte a hlasujte v našej ankete nižšie. Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zakúpili by ste si zariadenie so stylusom?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8: To najlepšie stojí viac | RECENZIA
Náš tip
LG Q8 (2018) – lacnejšia alternatíva k Samsungu Galaxy Note
12.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+