MojAndroid

Internetové verzie služieb Google Docs, Google Sheets a Google Slides boli aktualizované a teraz sa vzhľadom blížia k novému jazyku Material dizajn. Ten bol predstavený spolu s novou verziou systému Android L a Google postupne aktualizuje vzhľad všetkých svojich produktov práve v súlade s novým dizajnovým jazykom.

Nový vzhľad služieb na prácu s kancelárskymi dokumentami od Google je veľmi čistý a jednoduchý. Ak patríte medzi tých užívateľov, ktorí často navštevujú tieto služby jednotlivo, už odteraz sa môžete tešiť na nový, krajší dizajn. Novinkou je aj možnosť navštevovať stránky pomocou jednoduchých a krátkych odkazov. Stačí, ak do prehliadača zadáte google.com/docs, google.com/sheets a google.com/slides a môžete sa sami pozrieť, aké zmeny Google vykonal.

Ak využívate častejšie rôzne druhy dokumentov, zrejme navštevujete stránku Google Drive. Tá prednedávnom tiež obdržala aktualizáciu s novým vzhľadom, aj keď dizajnové prvky tejto stránky nie sú úplne v súlade s tými, ktoré Google vykonal teraz. Google to ale s novým dizajnom myslí vážne a každých pár dní sa objaví nová aplikácia alebo služba, ktorá získala vynovený vzhľad. Dá sa teda predpokladať, že ešte pred samotným predstavením oficiálnej verzie nového Androidu už budú všetky služby internetového giganta pripravené tak, aby dizajnovo zodpovedali novému operačnému systému.

Zdroj: +Google Drive via Androit Central

30.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+